Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

analog sat. / analog TV signál

pee.tr (1208)|1.9.2005 13:30
Zajímalo by mě jakým způsobem dochází ke zpoždění signálu při příjmu pozemního TV vysílání oproti analogovému satelitnímu (odhadem 1 sekunda) Máte o tom někdo přehled? Předpokládám, že to bude rozdíln v rychlostí šíření nižších vs. vyšších kmitočtů (?), či snad i přímým zachycením signálu přijímaného z družice?
Pitomec (10211)|1.9.2005 13:49
Pozemní TV vysílání je oproti SATu naopak o vteřinu "napřed" - jedině v případě, že terestriální vysílač to primárně bere ze SATu, tak je to stejný.
pee.tr (1208)|1.9.2005 14:00
Pitomec
tak to nesouhlasím \/ Moje zkušenost se zpožděním je právě přesně opačná. Konkrétně sportovní přenost na rakouské "pozemní" ORF 1 je zpožděn oproti stejnému vysílání RTL se sat. Tak potom jedině že by se zpožďoval už signál nesený do ústředí těch TV společností (ORF).
Pitomec (10211)|1.9.2005 14:19
[quote=pee.tr]Pitomec
tak to nesouhlasím \/ Moje zkušenost se zpožděním je právě přesně opačná. Konkrétně sportovní přenost na rakouské "pozemní" ORF 1 je zpožděn oproti stejnému vysílání RTL se sat. Tak potom jedině že by se zpožďoval už signál nesený do ústředí těch TV společností (ORF).[/quote]
Prodleva je pochopitelně u toho SATu, protože signál musí projít přes družici. A jestli to ORF bere (jakože určitě bere) z nějaké přenosové trasy (třeba přes 2 družice), tak tím je to vysvětleno.
clee (6592)|1.9.2005 14:23
tohle zavisi na konkretni situaci, tuhle sem koukal na primej prenos na cnn, nakej projev to byl a to samy jelo na cnbc, rozdil byl asi tri vteriny...
pee.tr (1208)|1.9.2005 14:35
Já to zpoždění pozoruju už nějakej rok při přenosech formule 1. A to právě v případě ORF a RTL. Je to pořád stejný: ORF tak o 1s později než RTL.
MarsSnickers (139)|1.9.2005 15:07
Pamatuji si, že v dobách začátků digitálního vysílání v Německu, konkrétně Kirchova platforma DF1 to bylo hodně znatelné a porovnatelné hlavně u formule 1. RTL vysílalo ananlogově a DF1 digitálně svých 6 perspektiv a zpoždění digitálu oproti analogu bylo asi 7 sekund. Přenosový technik tenkrát vše vysvětloval, že je to způsobeno jednak kompresí a jednak přenosem na satelit a ze satelitu. Další zpoždění, byť možná zanedbatelné je způsobeno přijímačem.
Zajímavé bylo sledovat živé přenosy, které dělalo třeba WDR. Měli tam jednak monitory z kamer, master monitor a potom monitor, který zobrazoval aktuální vysílání (opět ze satelitu a digitálně) a i zde bylo zpoždění jasně vidět.