Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Datum a čas?

kasuha (26)|9.6.2004 09:22
Mám DV kameru Panasonic GS-11. V té kameře je nastavený datum a čas, ale i když si nastavím jeho zobrazení na displeji, v nahraném obrazu tahle informace není. Poradí mi někdo jakým programem a co mám udělat, abych měl ve videu po zpracování na PC datum a čas?
MOJE (537)|9.6.2004 09:43
To je normálne, že tam ten čas a dátum "nie je" v skutočnosti tam je. Sú na to softíky, ktoré ti to dajú do obrazu (už nepamätám), ale musíš to znova v tom prg prekonvertovať. Ja to robím tak, že cez prg PLAYDV si pozriem to video a v strihycom prg. tam hodím tytulky (päť titulkov na video - podľa potreby). Dá sa to ešte tak, že si vytiahneš ten čas (aj dátum) ako *.sub pomocou DVSUBMAKER a potom ich hodíš do DVD ako tytulky (keď zostriháš video s prelínačkami, strácaš záznam o čase a dátume !!! - vraj VEGAS 3 ten záznam nemazal )
kasuha (26)|12.7.2004 13:51
Díky díky, už jsem to "profoukl". Škoda jen, že všechny konvertory sub->ssa mají tu vadu že při změně titulku nechávají jeden frame prázdný - takže nezbylo než nainstalovat i SubStationAlpha, abych ty časy mohl trochu šoupnout.