Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domácí videoserver

dvdlama (21)|25.8.2005 07:46
Pokouším se rozjet domácí videoserver na starém Duronu 900/256ram, 40+200GB HD. Obraz z grafiky jsem přivedl do TV, ovládání PC pomocí dálkového ovladače ATI Remote Wonder. Zatím bez TV karty.
Mám tyto otázky -

1. Jaký sw přehrávač je nejvhodnější použít pro přehrávání avi, vob a divx z harddisku? Jde mi především o to, abych se mohl jednoduše pohybovat tam-zpět ve videonahrávce (pomocí DO), bez nutnosti strefovat se myší na posuvník.

2. Totéž, ale pro audio. Mimochodem, existuje nějaký sw přehrávač, který by prošel obsah pc a udělal rozumnou nabídku audio/video, nejlépe v HTML. WMP nechci.

3. Jak nejjednodušeji spustit přehrávání videostreamu z internetu? Opět pouze pomocí DO, bez použití myšího kurzoru. Jde mi např. o ČT24.

4. Totéž pro audiostream, tzn. internetová rádia.

5. Je reálné na výše uvedeném pc zprovoznit nahrávání videa pomocí TV karty? Jakou použít?

Díky za odpovědi.
exTNT (1421)|25.8.2005 08:19
Ty jo, to mně taky docela zajímá a nechce se mi o tom přemýšlet... :-)
Ale k tomu nahrávání z TV karty bych jednu poznámku měl: nejsi v dosahu DVB-T (Praha a okolí)? Ptám se, protože nahrávání DVB je daleko nenáročnější na výkon sestavy (prostě se jenom ze "síťový karty" - tak je DVB karta identifikována - zapisují přicházející data) a možnosti nahrávání DVB jsou podstatně širší (víc programů najednou, teletext apod.)
Doom (2331)|25.8.2005 08:34
ad dálkové ovládání: mrkni na program Girder, ten umí ovládat "cokoliv čímkoliv", tzn např. převede signály z dálkového ovládání na stisky kláves, já jsem tak ovládal Winamp pomocí dálky k TV kartě
dvdlama (21)|25.8.2005 09:07
Jsem ze severní moravy, DVB k nám zatím nedorazil, ale začátkem příštího roku už by tu měl být. Asi na něj počkám a koupím rovnou DVB kartu.

O Girderu vím, ale potřeboval bych ještě nějaký přehrávač, kterým lze ovládat přesun v nahrávce klávesovými zkratkami.
Doom (2331)|25.8.2005 09:10
na video bych zkusil BSPlayer, má stejné ovládání jako Winamp, tudíž by měl umět posuv v nahrávce pomocí šipek (navíc umí i pěkná kouzla s titulky díky vestavěnému filtru). ale nevím jestli bsplayer umí i DVD (VOBy)
Bullback (352)|25.8.2005 12:26
dvdlama

To je celý nesmysl jak kvůli ovládání tak k mizerné kvalitě výstupu. Poři'd si stolní přehráávač který jde napojit k PC.
dvdlama (21)|25.8.2005 12:50
[quote=Bullback]dvdlama

To je celý nesmysl jak kvůli ovládání tak k mizerné kvalitě výstupu. Poři'd si stolní přehráávač který jde napojit k PC.[/quote]


Samozřejmě, pokud by mi šlo pouze o přehrávání a/v z harddisku počítače, bylo by to nejlepší řešení. Já chci ale využít server i pro další aplikace - skype, ftp a www server (málo vytížený), záznam zabezpečovací kamery a další.

Dále mi jde o přehrávání streamu z internetu - umí to některý stolní přehrávač?
clee (6592)|25.8.2005 12:58
kiss umi shoutcast