Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DOTAZ - TV karta s digitalnim prijmem

ocko (2)|19.8.2005 03:23
Mel bych dotaz - mam WinFast TV2000XP a jsem maximalne spokojeny
Mam ovsem cim dal tim horsi prijem signalu a speciialka mi poradila poridit si digitalni prijimac, ze budu mit po problemu.
Predpokladam, ze tohle lze resit vymenou TV karty - jakou pouzit, aby mi nahradila i externi digitalni prijimac i moji oblibenou TV kartu?
Diky moc za rady a tipy!
exTNT (1421)|19.8.2005 08:56
Tohle patří spíš do sekce DVB-T, snad to tam nějaký moderatizátor přesune.
Moje rada je jasná a předvídatelná: TechniSat AirStar2.
richie (86)|19.8.2005 10:44
hmm .. myslim ze tu niekto nepochopil otazku

citujem : "..Predpokladam, ze tohle lze resit vymenou TV karty - jakou pouzit, aby mi nahradila i externi digitalni prijimac i moji oblibenou TV kartu?
Diky moc za rady a tipy! .. "

takze predpokladam, ze hlada nieco dualne nie iba digital ..

.. na trhu je uz niekolko dualnych kariet, ja sam rozmyslam o tejto
http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv/flydvbt_duo.htm

mala by nahradit moju Prime34 a umoznit sucasne prijmat aj DVB-T aj stary analog (napr. z kablovej televizie ) a to dokonca sucasne ..
exTNT (1421)|19.8.2005 14:29
richie
Než zase budeš dělat chytrýho, tak si to pořádně přečti sám a případně se nauč česky, pokud tomu nerozumíš, tatare...

[quote=ocko]Mel bych dotaz - mam WinFast TV2000XP a jsem maximalne spokojeny
Mam ovsem cim dal tim horsi prijem signalu a speciialka mi poradila [color=red]poridit si digitalni prijimac[/color], ze budu mit po problemu.
Predpokladam, ze tohle lze resit vymenou TV karty - jakou pouzit, aby mi nahradila i externi digitalni prijimac i moji oblibenou TV kartu?
Diky moc za rady a tipy![/quote]

Kdyby se ptal na nějakej duální klumpr (třeba Lifeview :-k ), tak bych mu napsal, ať si k němu rovnou koupí i kus provazu a skobu, která ho unese.
ocko (2)|19.8.2005 23:10
[quote=exTNT]Tohle patří spíš do sekce DVB-T, snad to tam nějaký moderatizátor přesune.
Moje rada je jasná a předvídatelná: TechniSat AirStar2.[/quote]
Diky moc za radu, pokracuju via ICQ... ;-)
Milosbb (889)|20.8.2005 00:03
ocko
Na tie dual karty bacha, PCI 2.3, teda ak nechceš meniť MB :-D
richie (86)|24.8.2005 12:09
exTNT \/ :-)
exTNT (1421)|24.8.2005 14:19
:-E :BB:
richie (86)|5.9.2005 17:49
exTNT : este na pripomenutie, preco som tak reagoval ;)

[quote=ocko]Mel bych dotaz - mam WinFast TV2000XP a jsem maximalne spokojeny
Mam ovsem cim dal tim horsi prijem signalu a speciialka mi poradila poridit si digitalni prijimac, ze budu mit po problemu.
Predpokladam, ze tohle lze resit vymenou TV karty - [color=red]jakou pouzit, aby mi nahradila i externi digitalni prijimac i moji oblibenou TV kartu?[/color]
Diky moc za rady a tipy![/quote]

.. ale je to len natahovanie sa o slovicka ;) .. hlavne ze sa tu najdu taky co poradia :)
exTNT (1421)|5.9.2005 18:16
Chjo, akorát, že obojí nahradí jedna digitální TV karta a nepotřebuje nějakej duální paskvil - pokud chce "ocko" digitální přijímač a speciálka mu ho poradila, je evidentně v oblasti pokryté digitálním vysíláním (tj. v Praze a okolí) a pak analogovou kartu na nic nepotřebuje, protože na ní nic navíc nechytí, resp. naopak - s digitální kartou k základním ČT1, ČT2, TV zHovna a TV Primitiva chytí ještě navrch Óčko a CT24.
Chapadlo? :-I
richie (86)|6.9.2005 09:16
takto ano :) .. ja som to bral z mojho pohladu, kde som sice tiez v oblasti pokrytej digitalnym vysielanim, ale stale tu este funguje aj vysielanie kablovky "vzduchom" (tusim sa to vola mmds) ..

.. aj ked to tak vyzera, ze hoc som v oblasti pokrytia, no je mi to naprd pretoze asi uz dlhsiu dobu nevysielaju :( (z akych dovodov to neviem)

ale v poriadku myslim, ze sme si to vysvetlili dostatocne a tak jazykove okienko mozme uzavriet :BB:
exTNT (1421)|6.9.2005 09:23
:BB:
Pitomec (10211)|6.9.2005 09:44
A co "Hauppage DEC 2000-T"?

exTNT (1421)|6.9.2005 09:54
Proč ne, ale nebude mu s tím chodit DVBViewer, kterej je asi jedinou plně funkční aplikací pro sledování/nahrávání/streaming DVB-T...
Pitomec (10211)|6.9.2005 10:01
Škoda - u toho receiveru je napsaný, že umožňuje záznam v PC přes USB, ale asi to nebude pravda :-I
exTNT (1421)|6.9.2005 10:09
Pitomec
Hele, Ty si ze mně utahuješ, viď? :BB:
Záznam to "umožňovat" bude, jde jen o to, pomocí jaké aplikace - je docela dost slušnýho železa pro příjem DVB-T, ale jenom jedna skutečně perfektní aplikace pro práci s ním - DVBViewer.
Ale ten zatím umí jenom s DVB přijímači od TechniSatu (a ani tam ne se všemi, jenom s těmi na čipové sadě B2C2 FlexCop).
Ale to už jsem psal tolikrát, žes to už dozajista čet a jenom si ze mně děláš srandu - ale já se pro to na Tebe nikterak nehněvám! :-E
Pitomec (10211)|6.9.2005 10:14
Fakt sem to nečetl - v Brně je DVB-T v podání barevných pruhů (na což mně bohatě stačí Humax F2-1000T) a až to jednou "vypukne" (čímž nemyslím Óčko a ČT24, který se dají chytnou na SATu), tak se tím začnu zabývat intenzivněji. Toto je jenom taková předběžná sondáž :-)
exTNT (1421)|6.9.2005 10:25
OK, asi už začínám bejt paranoidní... :BB: :-E
brucus (13)|23.8.2006 20:02
[quote=Pitomec]Škoda - u toho receiveru je napsaný, že umožňuje záznam v PC přes USB, ale asi to nebude pravda :-I[/quote]

Ak myslis DEC 2000T tak to pravda je.
Z vlastnej skusenosti mozem povedat:
- ma nizku HW narocnost, prevadzkujem ho na Duron 850MHz/1GB RAM a slape v pohode.
- Ovladaci SW nic moc, ale zatial vyzera ze funguje a nepada.
- Blbne po pripojeni len na TV - teda aspon mne - nedaju sa naladit kanaly
- CD s ovladacmi co som dostal v krabici bolo necitatelne, ale na inete sa daju stiahnut, takze ziadna tragedia.
Pitomec (10211)|24.8.2006 00:11
Rok se s rokem sešel a máme tady už (naštěstí) i jiné výrobky 8-)
brucus (13)|24.8.2006 05:27
[quote=brucus][quote=Pitomec]Škoda - u toho receiveru je napsaný, že umožňuje záznam v PC přes USB, ale asi to nebude pravda :-I[/quote]

Ak myslis DEC 2000T tak to pravda je.
Z vlastnej skusenosti mozem povedat:
- ma nizku HW narocnost, prevadzkujem ho na Duron 850MHz/1GB RAM a slape v pohode.
- Ovladaci SW nic moc, ale zatial vyzera ze funguje a nepada.
- Blbne po pripojeni len na TV - teda aspon mne - nedaju sa naladit kanaly
- CD s ovladacmi co som dostal v krabici bolo necitatelne, ale na inete sa daju stiahnut, takze ziadna tragedia.[/quote]

O.K. tak problem s TV sa vyriesi updateom firmware.
Takze je to vcelku v pohode. Este som zabudol - funguje mi to cez USB 1.1 a STIHA to nahravat.
;)
brucus (13)|24.8.2006 05:28
[quote=Pitomec]Rok se s rokem sešel a máme tady už (naštěstí) i jiné výrobky 8-)[/quote]

A co jako?
Pitomec (10211)|24.8.2006 07:30
No že tady taháš rok starý diskuze - dneska už se dá koupit celá řada jiných výrobků, takže zrovna ten výše uvedený receiver je poněkud pasé...
brucus (13)|24.8.2006 10:41
[quote=Pitomec]No že tady taháš rok starý diskuze - dneska už se dá koupit celá řada jiných výrobků, takže zrovna ten výše uvedený receiver je poněkud pasé...[/quote]

To je mozne, ale ja som ho kupil teraz, tak pisem teraz. A ine pristroje su mi putna.
;)
exTNT (1421)|24.8.2006 14:52
Už to přestaňte řešit, aby se vám nezkřížily nicky... :-E