Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zaciatocnicke dotazy

andux (6)|14.8.2005 13:43
Ideme prvy krat kupovat satelit tak sondujem :-)
Takze chcem to vyriesit asi tak, ze bude jeden stolny satelitny prijimac a jedna PC karta.
Ktore vsetky druzice mozem chytit bez toho aby som musel otacat parabolou? Moze sa potom pozerat na stolnom prijimaci kanal z jednej druzice a na PC kanal z druhej druzice?
Aky je nejaky najlepsi stolny prijimac cena/vykon, ktory dokaze zdielat SLOVAK LINK kartu?

NEROZUMIEM HLAVNE TOMU, ZE TYCH ASTIER druzic je asi 10 - budem chytat vsetky ci si budem musiet vybrat iba 1

diq za odpovede :-)
exTNT (1421)|17.8.2005 16:49
Budeš potřebovat konvertor s dvěma výstupy, z nichž jeden povede signál do stolního přijímače a druhej do PC karty. Pokud budeš mít pouze jeden takovej konvertor, budeš bez otáčení přijímat jednu družici - resp. v případě Astry všechny Astry na dané pozici. Pokud bys k Astře chtěl ještě třeba Hotbird, jde to vyřešit "brejlema" - speciálním držákem, do kterého upneš dva konvertory, z nichž jeden přijímá signál klasicky ze středu paraboly, zatímco druhý "šilhá" do paraboly mírně ze strany. Potom ovšem budeš nejspíš potřebovat přijímač, který má dva vstupy pro sat anténu - jestli se tohle dá sloučit nevím, není to můj šálek čaje.
Co se týká sdílení karty Slovak link, na to neumím odpovědět, myslím, že snad Dreambox tohle umožňuje, ale jistě to nevím, snad odpoví někdo povolanější.
jopein (450)|17.8.2005 17:15
Podle mého názoru začíná být ve vesmíru nějak těsno, tak do buboucna bude asi lepší použít dvě paraboly samostatne s DiSEqC motory http://www.omko.cz/index.php?uid=5737eb395ab22aad&lg=cz&idm=katalog&sub=katalog&subidm=MOT
jopein (450)|17.8.2005 17:19
exTNT
Potom ovšem budeš nejspíš potřebovat přijímač, který má dva vstupy pro sat anténu - jestli se tohle dá sloučit nevím, není to můj šálek čaje.

To se dělá DiSEqC přepínačem stolní přijímace s tím bez problému komunikují.
exTNT (1421)|17.8.2005 17:28
Já jen, že to tu tři dny leželo a nikdo si toho nefšímal, tak jsem to chtěl rozpohybovat za použití svých omezených znalostí, což se nakonec povedlo... :-E
andux (6)|17.8.2005 20:41
diq za odpovede
Tak to skusim vyriesit tymi "brejlema". 2 paraboly moc nechcem riesit. Uz aj tak je na streche kopec anten - kedze u nas budujem wifi siet a fungujem ako spoj medzi vsetkymi sietami :-)
BTW myslite, ze sa mi oplati kupovat tu satelitnu kartu? V tej istej izbe mam aj televizor takze mozem kupit nejaky lacny stolny prijimac. Sat kartu som chcel iba kvoli moznosti rozkodovania, ale ako to tu tak citam tak toho moc nejde rozkodovat :-(( Zaujimaju ma hlavne anglicky hovoriace kanaly - najlepsie nieco kde je kopec serialov a nejako dobre celovecerne filmy. Napr. este si pamatam na SkyOne - da sa rozkodovat?
exTNT (1421)|17.8.2005 21:07
No, ta karta v PC má jednu zásadní výhodu: můžeš nahrávat rovnou v digitálu. Pokud by měla i CI (Common Interface, slot pro zasunutí dekódovací karty), případně pokud si pořídíš třeba programátor Phoenix, máš tam i tu možnost legálně přijímat kódovaný programy.
Ohledně toho rozkódování (a satelitního vysílání obecně) se spíš zkus mrknout na http://www.skystar2.info/.
Jack_lib (42)|18.8.2005 09:58
Zdravím,
poptávám nějaký slušný přijímač, který by měl PVR (s vyjímatelným HDD-nemusí být v dodávce)+ostatní "bežné věci".
Zajímalo by mě, zda existuje některý přístroj s USB, do kterého bych dal flash disk s klíči a přepsal to (abych nemusel klíče přepisovat ručně). Jde takto i upgradovat firmware?
Vyplatí se kupovat kombinaci DVB/S+DVB/T (můj tip Kaon Kombo KTSC N550 H2) v jednom a nebo je lepší to koupit zvlášť? V mém okolí zatím dig. vysílání neběží.
Díky za tipy. :-)-
Aja_tvf (9)|18.8.2005 15:40
[quote=andux]diq za odpovede
Napr. este si pamatam na SkyOne - da sa rozkodovat?[/quote]

Sky One je součástí balíku Sky Digital, který je na satelitech Eurobird 1 & Astra 2A/2B/2D a je kódován systémem Videoguard, takže nejde :-((( . Pouze ofiko předplatné.
Aja_tvf (9)|18.8.2005 15:52
[quote=exTNT]... Pokud by měla i CI (Common Interface, slot pro zasunutí dekódovací karty), ...[/quote]

Jenom pro upřesnění. CI slot není pro zasunutí dekódovací karty, ale pro zasunutí dekódovacího modulu, do kterého se potom teprve dává dekódovací karta. Ale pro PC karty to nemá smysl, protože tyhle moduly se dají emulovat softwarově, takže stačí ten Phoenix (jako čtečka karty)+příslušný plugin.
pee.tr (1208)|18.8.2005 16:03
K těm dvěma vstupům na paraboly: To se musí řešit nějakým přepínačem? Myslel jsem, že 2 vstupy na LNB nejsou nic vyjímečného (třeba se pletu). Mám doma analogovej přijímač 11 let sterej vyrobenej v ČR a ten to už měl.
Aja_tvf (9)|18.8.2005 16:16
pee.tr

Není to spíš LNB-IN a LNB-OUT? :BB:
pee.tr (1208)|18.8.2005 16:19
Aja
No to těžko, to bych na to neměl připojený 2 paraboly. Pak už jen přepínám programy a dle naladění konkrétní stanice to samo volí LNB1 či LNB 2. Prostě 2 vstupní F-konektory.
Aja_tvf (9)|18.8.2005 16:26
No analogovy satelity neznam, na digitálech jsem 2 vstupy neviděl (možna se nějaky dělaji, nevim). Ale u digitálu co jsem viděl se to dělá přepínačem DiSEqC jak psal výše jopein.
exTNT (1421)|18.8.2005 16:30
[quote=Aja][quote=exTNT]... Pokud by měla i CI (Common Interface, slot pro zasunutí dekódovací karty), ...[/quote]

Jenom pro upřesnění. CI slot není pro zasunutí dekódovací karty, ale pro zasunutí dekódovacího modulu, do kterého se potom teprve dává dekódovací karta. Ale pro PC karty to nemá smysl, protože tyhle moduly se dají emulovat softwarově, takže stačí ten Phoenix (jako čtečka karty)+příslušný plugin.[/quote]
jj, ještě doplň, že se to tam má zasouvat pravou rukou a levou držet komp, aby se neposunul... 9-)
brute2 (28)|21.8.2005 14:04
[quote=exTNT][quote=Aja][quote=exTNT]... Pokud by měla i CI (Common Interface, slot pro zasunutí dekódovací karty), ...[/quote]

Jenom pro upřesnění. CI slot není pro zasunutí dekódovací karty, ale pro zasunutí dekódovacího modulu, do kterého se potom teprve dává dekódovací karta. Ale pro PC karty to nemá smysl, protože tyhle moduly se dají emulovat softwarově, takže stačí ten Phoenix (jako čtečka karty)+příslušný plugin.[/quote]
jj, ještě doplň, že se to tam má zasouvat pravou rukou a levou držet komp, aby se neposunul... 9-)[/quote]


pro me to byla uzitecna informace o tom upresneni(thread pro laiky).
brute2 (28)|21.8.2005 14:08
[quote=exTNT][quote=Aja][quote=exTNT]... Pokud by měla i CI (Common Interface, slot pro zasunutí dekódovací karty), ...[/quote]

Jenom pro upřesnění. CI slot není pro zasunutí dekódovací karty, ale pro zasunutí dekódovacího modulu, do kterého se potom teprve dává dekódovací karta. Ale pro PC karty to nemá smysl, protože tyhle moduly se dají emulovat softwarově, takže stačí ten Phoenix (jako čtečka karty)+příslušný plugin.[/quote]
jj, ještě doplň, že se to tam má zasouvat pravou rukou a levou držet komp, aby se neposunul... 9-)[/quote]


pro me to byla uzitecna informace o tom upresneni(thread pro laiky).
shrekr (17)|30.9.2005 16:26
potreboval bych poradit uvažuju že bych koupil dreambox, prý se dají do něj nahravat nejake klice (kody) pres PC, nebo sdilet pres net. muže te mi nekdo rict jak to s tim DM je? chci hlavne ceske programy ct prima csfilm hbo a tad. díky
blueant (820)|30.9.2005 16:34
Ano da sa do dreamboxu nahrat softwarovy emulator - podobne ako na dvb-s karty ci kopec inych lacnejsich prijimacov.

Bohuzial EMU na cryptoworks - v ktorom su takmer vsetky nase stanice - NIEJE !

Zdielanim samozrejme prijimat ide - ale musis poznat niekoho kto ma original kartu a pusti ti zdielanie. Lenze kedze ide o nezakonnu cinnost - nerataj ze to bude jednoduche.
blueant (820)|30.9.2005 16:39
[quote=pee.tr]Aja
No to těžko, to bych na to neměl připojený 2 paraboly. Pak už jen přepínám programy a dle naladění konkrétní stanice to samo volí LNB1 či LNB 2. Prostě 2 vstupní F-konektory.[/quote]

To mali len analogy - fungovalo to na trosku inom principe - myslim ze bol vnutry 0-12V prepinac.

Digitaly uz toto nemaju. Ako bolo napisane mavaju IN a OUT na presmyckovanie pre dalsi prijimac.

Alebo sa uz objavuju s dvoma vstupmy (vacsinou aj vystupmy) - ale to uz su dvojtunerove prijimace - vacsinou s HDD - aby sa mohlo nezavisle pozerat aj nahravat na HDD.
shrekr (17)|30.9.2005 16:52
takž pokud nenajdu nekoho na sdileni (což asi nenajdu) nemam sanci jak prijimat treba U*C ?
blueant (820)|30.9.2005 16:59
Ale hej - original kartu. 9-)

Momentlane ide napr. UPC aj na dvoch piratskych kartach PENTA a OPOS 1.05 - ale myslim si ze padnu akonahle UPC vypne svoje stare BIOSy - coz bude coskoro - kedze uz maju vymenene skoro vsetky karty.
shrekr (17)|30.9.2005 17:07
asi se budu ptat jak trotl ale o jaky bios jde? (je jich vice?) ted sem cetl v jinem dotazu ze se da karta nejak odemknout (to plati pro ty stare nevymenene?)
blueant (820)|30.9.2005 21:27
jj to plati pre stare BIOSy. Tie coskoro odpoja.
Pojdu len nove BIOS5 - s tymy nejde zatial robit niec (aaspon teda verejne :) )