Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Cinema Craft

Lara (20)|29.9.2005 16:59
Jo, jo, to je mi jiz jasne! :-D
Jen mne udivuje, ze nektere filmy pres 2 hod. jsou na orig. DVD treba do 5 Gb a jine treba 1h 40min maji skoro 7 Gb. Je to v kvalite obrazu nebo s temi Voby neco delaji? Prikladem tohoto je ted u mne momentalne Klan letajicich dyk. Kdy film prave o delce 1,40h se dvema zvuky a cze titulky ma 6,79 Gb. Takze rozhodne nefunguje: kratky film mene Gb :-( Previti! :-D
mirekv (7169)|29.9.2005 17:14
[quote=bArDa]Jeste mi neni jasna jedna vec. Jaky je rozdil ve zmensovani filmu 7GB o delce 2,5h a nebo filmu 7GB o delce 1h 50 min?? V cem ovlivnuje ta delka filmu transkodovani? Uz jsem tady na to narazila nekolikrat a neni mi jasne v cem to ovlivni vyslednou kvalitu .... mluvim stale o Clonu nebo Shrinku, ktery % zmenseni stejne ukaze vzdy hrozive!
Vyslednou kvalitu to obvlivni dost. Protoze kdyz budes zmensovat ze 7 Gb na 4.2 Gb film, kterej ma 1 h 50 min tak se u nej ten bitrate nesnizi tolik jako u filmu, kterej ma 2 h 50 min chapes. Ja osobne dodrzuju pravidlo pokud se delka filmu pohybuje kolem 2 hodin staci ve shrinku vyhazet vsechny bonusy+nepotrebne zvukove stopy a titulky. Pokud je film delsi nez 140 min tak ho radsi v DVD Fab Platinum rozdel na 2 disky.[/quote]
No to nemáš pravdu! 1,5 hod. film může mít třeba 7GB, stejně jak 3 hod. Pak ti Shrink ukáže stejnou rekompresi. 3 hod film je více komprimovaný už na tom DVD, takže ve výsledku bude mít nižší bitrate, ale je na to "nachystaný".
bArDa (274)|30.9.2005 09:43
Je mi jasny, ze 1,5 hod film muze mit 7 Gb. U toho Klanu to dela to DTS, ktery ma urcite kolem 700 Mb pak k tomu jeste DD 5.1, ktery ma kolem 300 Mb a pak jeste skutecnost, ze ten bitrate toho filmu se pohybuje kolem 7 Mb. Ale proste mi nechtej nakecat, ze kdyz dam ten 1,5 hodinovej Klan na jednovrstvy DVD takze nebude mit obraz vic kvalitni nez kdyz tam narvu trihodinovyho Pana Prstenu
Lara (20)|30.9.2005 10:14
Pozn.
Tak s tim ja asi souhlasim. Zrejme je to hodne zavisle na bitrate. Ja osobne jsem hovorila skutecne o 6.79 Gb bez DTS. Zvuk cze a chn maji po 366 Mg a drobek titulky. Videla jsem udelaneho Pana prstenu na 1 dvd a to byl opravdu skutecne hnus. Rekla bych, ze zalezi na pozorovateli s cim je spokojen a s cim ne.
ViKinG (793)|30.9.2005 10:21
bArDa: to prostě záleží na tom jak dobře kompresovatelné to zdrojové video je. Někdy je 1,5hod horší(má sice samozřejmě vyšší bitrate ale přesto je vizuálně horší!) než 3 hodinovej film.
Dobře kompresovatelné = méně změn, které je nutno zaznamenat. MPEG2 pracuje se snímky typu I,B a P. Snímek I je plný a snímky B a P mezi jsou pouze rozdílové, zaznamenávají jen rozdíly a na tom jak velké budou muset B a P být stojí celá MPEG2 komprese, potřebný(dostatečný) bitrate a tím i konečná velikost...
bArDa (274)|30.9.2005 10:21
Lara
Tak tak. Kamos ma taky Pana Prstenu na jednovrstvym DVDcku. V nakejch scenach se to i kostickovalo. Podle me byl obraz dokonce horsi nez Xvid.
clee (6592)|30.9.2005 10:31
zalezi na tom jaky studio dela authoring, nekdo si da zalezet, nekdo to odflakne, je jasny proflakly filmy budou nacpany po okraj dvd, kdyz je kratkej film a dvouvrstvy dvd tak jedinej limit je horni hranice bitrate
mirekv (7169)|30.9.2005 11:31
[quote=bArDa]Lara
Tak tak. Kamos ma taky Pana Prstenu na jednovrstvym DVDcku. V nakejch scenach se to i kostickovalo. Podle me byl obraz dokonce horsi nez Xvid.[/quote]
Dělal jsem pro srovnání Návrat krále (3h) ve Shrinku a v Rebuilderu (CCE) a musím uznat, že v 99% byly úplně stejné. Ovšem mně vadí i to jedno procento.
ViKinG (793)|30.9.2005 11:40
bArDa: napsals "Podle me byl obraz dokonce horsi nez Xvid." To je zase bez jakýkoliv vypovídací hodnoty o kvalitě... XviD může být mizerný až dobrý, výborný být z podstaty věci nemůže.
bArDa (274)|30.9.2005 12:57
Myslim min kvalitni nez tenhle relase
http://www.vcdquality.com/index.php?page=sample&id=25023
prosign (18)|5.10.2005 15:47
Pre Laru:

Takže ešte raz po poriadku:
1. VOBy načítaš do DVD2AVI a uložíš projekt do súboru "film.d2v". (SAVE PROJECT F4).
2. Tento súbor načítaš do utilitky VFAPICodec (musíš nainštalovať) a prevedieš na niečo ako virtuálny AVI súbor.
3. Bod 1 a 2 trvá pár minút.
4. Potom to už môžeš načítať do CCE.

Takto to funguje aj s AVISynthom. Ale podľa mojich skúseností - väčšie problémy. S mojím postupom som nemal nikdy žiadne problémy. Takto vytvorený AVI prehráš v hociakom prehrávači.

Ináč tu niekto spomínal, že CCE je slabý a najlepší je ProCoder a MainConcept. Blbosť!!! ProCoder a CCE sú profesionálne produkty, ale MainConcept je určený pre domácnosť a nemôže sa rovnať s CCE aj keď dosahuje veľmi slušné výsledky. Keď treba použiť nižší bitrate (napr. 2,5 hod. film) tak sa MainConcept na CCE nechytá.
Lara (20)|5.10.2005 18:10
To Prosign:

Jo dekuji, uz jsem na to taky prisla, diky ruznym navodum. Zkousela jsem oba pristupy *avi i *avs a jediny rozdil je v rychlosti CCE. Pokud jede z avi, tak mu to trva asi o 0,5h dele. Ale vysledna kvalita je stejna. A rozhodne rozdil kvality mezi Shrinkem a CCE je videt!! Takze u dlouhych filmu na CCE nedam dopustit a je to ciste muj nazor :-)

Jedine s cim se potykam, je, ze mi bohuzel nechodi verze CCE 2.70 V praci mi to slo ok a doma mi to pri spusteni enkodovani hodi neznamou chybu. Takze se snazim najit nizsi verze 2.67 nebo 2.66 ktere mi jdou, jen u nekterych to žuchne (jen CCE) pokud chci spustit "VBR bit allocation".
Kdyby jste prosim nekdo vedel o necem kde se daji najit trial verze, sem s tim! :-D
(mam 2.50.1.0, 2.66.1.1., 2.67.0.9, 2.67.0.23 a hledam ev. 2.67.0.11. 0.13, 0.27, 0.29 atd.
imported_luky (147)|6.10.2005 21:02
Chrlis jeden nesmysl za druhym. Mit temer komplet radu CCE SP a vybirat, ktery jde a ktery nejde je hovadina, ktera nema obdoby. To uz musis mit pekne rozhaseny OS, kdy mas takove problemy. Nejdriv si ho dej dohromady. Nikdy jsem se nesetkal s tim, ze nejaka verze mi nejela a bylo to jedno zda to byl trial nebo jiny. A samotny ekoder pouzivat je umeni (hlavne ho spravne nastavit). Proto je uz lepsi vyuzit treba Rebuilder a jemu podobne GUI, ktere najdes na doom9.org. A hlavne pokracuj v ziskavani info, nebo to co pises se neda cist!!!
Lara (20)|7.10.2005 08:16
Luky:

Bez komentare! Moc hezky jsi mi poradil. Dekuji!
leo (345)|19.10.2005 16:09
Připojil bych se k prosbě o starší verzi CCE. Soft DVD2DVD-R 1.8.4 neumí s novějšími verzemi pracovat a já právě tu verzi 1.8.4 potřebuji. Díky za tip (tedy za link).