Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výměna HDD u rekordéru

arny (1)|8.8.2005 13:44
zkoušel někdo z Vás měnit HDD u stolního rekordéru. Mám Sony rekordér a když vyměním disk za větší, napíše HDD error. Při formátování v rekordéru po cca 1 minutě dojde k restartu. Když připojím orig. disk do PC, není na něm žádná partition, vůbec nic. Tváří se jako nový. Má s tím někdo zkušenosti. Dík
redburger (499)|8.8.2005 14:36
odvážne kroky,to aj také sa dá? :-?
Badis (226)|8.8.2005 15:04
redburger- bylo by to logické a mazané. :-D Ale pročpak to asi nejde. Copak tím soudruzi u SONY sledují. To je přece snaha o zamezení nelegálního(legálního) kopírování něčeho, někam, nějak. Proč stolní rekordéry nenahrávaj 5.1 ale jen 2.0??? Jsou to darebáci tihle japonci :-G
Pitomec (10211)|8.8.2005 16:29
[quote=arny]zkoušel někdo z Vás měnit HDD u stolního rekordéru. Mám Sony rekordér a když vyměním disk za větší, napíše HDD error. Při formátování v rekordéru po cca 1 minutě dojde k restartu. Když připojím orig. disk do PC, není na něm žádná partition, vůbec nic. Tváří se jako nový. Má s tím někdo zkušenosti. Dík[/quote]
Totéž mám u JVC a už z tohoto důvodu bych si nikdy nekoupil výrobek, kde není možné měnit HDD za libovolný :-k Jinak to, že PC nic nevidí, o ničem nevypovídá - na tom HDD jsou soubory, které to zviditelní tomu rekordéru, ale žel nejsou s PC kompatibilní. Ovšem pokoušet se je aplikovat i na jiný HDD (a bez servisních znalostí přesně toho modelu), asi k úspěchu nepovede...
redburger (499)|8.8.2005 17:31
Badis
heh darebáci - kopu veci mame vdaka nim. 9-)
a treba povedat ze sony nieje len sony ale sony ma aj studia a vydavatelstvo .a samozrejme ze kcu aby si ludia kupovali originaly - aj od nich,a nie kopiroval ich filmy ci muziku na ich vlastnych zariadeniach....
hehehehehehehe :-E kapitalzmus a trh je nepriatel dvd recordera a 5.1 v nom :-E
Pitomec (10211)|8.8.2005 20:03
No darebáci to jsou, protože samotný HDD stojí patnácttovek (40GB), ale v servisu za výměnu chtějí pěttisíc :-k
redburger (499)|8.8.2005 22:59
otazne je,ci cenu v servise udavaju japonci,alebo ten servis vlastni nejaky naruživy domorody podnikatel,ktory si je vedomy,ze je v sirokom okoli jediny co to robi,resp. ma na to licenciu.
Doom (2331)|19.8.2005 14:46
možná blbá otázka, ale používají stolní HDD rekordéry souborový systém slučitelný s windows? např. Ext2FS oddíl z Linuxu widle nevidí (zkoušel ses na ten disk dívat přes správu disků ve WinXP?)
clee (6592)|20.8.2005 18:09
kiss+vymena disku=no problem
Hainz (0)|24.8.2005 07:52
Co jsem četl (nemám s tím bohužel osobní zkušenost), tak musíš postupovat následovně:

- Sehnat si někde od známého originál disk vymontovaný z konkrétního přístroje, jehož kapacitu chceš použít (např. 250 GB) (ale musí to být spíš blázen než známý - já bych to pro nikoho neudělal)
- Zakoupíš stejnou kapacitu a nejlépe i značku shodnou s tímto diskem a v PC provedeš klonování disku např. programem Norton Ghost (z kamarádova na svůj)
- Naklonovanej disk zaděláš do rekordéru a mělo by to ten disk najít a normálně s ním pracovat.


Podle mě jsou na disku nějaké sektory, ve kterých jsou informace pro rekordér. Pokud je nenajde, tak to nefunguje.
stayman (12393)|24.8.2005 09:44
To ma logiku !
Pitomec (10211)|24.8.2005 11:18
Bohužel je problém v tom, že ten konkrétní HDD nemusí být za pár let vůbec k mání, takže je to o ničem (pokud se nedá přímo měnit za libovolný jiný) :-I
Badis (226)|24.8.2005 16:31
Hainz - To je mazané. A nejde třeba jen o ty konkrétní sektory (data) než značku(velikost) HD ? Přístroj samotný pozná konkrétní typ a velikost HD? :-?
Hainz (0)|25.8.2005 06:59
Badis - osobně si myslím, že by na značce taky nemělo záležet, to spíše pro jistotu, ale v těch sektorech a datech bude zakódováno o jakou velikost disku jde. Pokud by jsi tedy zkopíroval obraz např. ze 160 GB disku na 250 GB, tak by přístroj pracoval pouze s kapacitou těch původních 160 GB a zbytek by byl nevyužitej. Pokud by někdo měl nějakého známého servismana od Sony, třeba by se dalo přesně zjistit jak to obejít a strčit tam i něco většího. Možná se dají ty informace na disku i nějak editovat a stačil by na to i nějakej fachman, těžko říct.
ms (68)|3.10.2005 11:19
Co jsem cetl, tak treba Panasonic DMR-E85 vezme jakykoliv jiny disk, ale vic jak 80GB nepouzije, neb asi ve firmware bude napevno dana kapacita formatovani. A disk je normalne v PC citelny.

Mam E95 se 160GB a uz bych taky potreboval vetsi...

Chce to disk s malou spotrebou, staci 5400rpm a hlavne tiche provedeni.
Panasonic tam dava 160GB Samsung SV1604N.
pentium (14)|23.12.2005 14:18
a co experiment s Panasonic DMR-EH60 zkousel jste nekdo ? Ono to snad zatim neni potreba 200Gb vs. 2roky zaruka za par let bude uplne jina technika ale jako experiment zajimave ....
StD (8612)|23.12.2005 19:45
...Idiot Outside... Sorry, ale na toto se nedá nereagovat. :-(((

BTW: U HDD se už pár let nevede záruční doba v letech. ale garantovaná životnost (v hodinách přepočítaných na léta...). Takže jak rychle si ho utavíš a kolik má zapsáno v kurvítku SMART, tak ho budeš mít... :-E
pentium (14)|26.12.2005 11:51
Soory StD jsem novackem v tomto oboru proto jsem se jen ptal.

BTW. No nevim jak ve Video technice ale mam firmu na PC a tam zaruka plati podle zakona :-R a to je 2 Roky zadne hodiny reklamoval jsem nekolik disku i po 2 letech kde jsem dokladem dolozil ze lezel rok na sklade a uznal to vyrobce ok Seagate i WD jedinej problem byl :-!!! maxtor Ale smart nikdo neanalizoval a navic vetsinou odchazi elektronika takze i slavnej SMART :] P.s Disk na pc smart pise ze ho mam zaplaej uz - 2 hodiny :-E a stale se to nemeni. Takze pravdu asi nemas. Rekorder mam primo od dovozce a rikal ze provoz neni problem. Stejnym zpusobem resim i Plazmy ktere bezi na diskotece ....
StD (8612)|26.12.2005 11:58
...no, když tedy jsi "prodejce PC", tak by jsi sakra měl vědět, že garantovaných 5 let u Seagate rozhodně není "ze zákona" nějakého přiblblého Kocourkova. Stačí si přečíst obchodní podmínky/licenci. Do you understand? A to "asi" si můžou odpustit. Trápím se IT od roku 1975.
pentium (14)|26.12.2005 12:03
No "prodejce" opravdu nejsem http://www.prudent.cz :] ja nemluvim o 5yr to je jako celozivotni zaruka na pameti ale jen dokud se budou vyrabet ale to je asi na samostatne tema proste se spolu neschodnem a je to asi na nove tema co REKLAMACE a jaka znacka ...
StD (8612)|26.12.2005 17:54
V tom je právě ten "puntík nad I": Záruka výrobce sice je třeba 5 let, ale za tu dobu je ono zařízení morálně/technicky zastaralé nejméně 2x... :-E

Mně šlo/jde hlavně o to umět správně rozlišovat dvě různé věci - záruka dodavatele (ze zákona) a garantovaná životnost (udávaná nyní výrobci HDD místo záruční lhůty). Jinak viz též důležitý údaj MTBF - ten se oproti HDD o jednu až dvě generace zpět docela výrazně zkrátil - možno si povšimnout...