Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se SkyStar2

voktys (57)|30.7.2005 15:36
Zdravím
včera jsem si koupil tuhle kartu a mam problém, docela velkej... Všechno sem nainstaloval bez nejmenších potíží, ale když sem si pak pustil DVBViewer a vybral nějakej program k přehrání, tak na mě vyskočila hláška: Cannot locate B2C2 MPEG2 Filter Audio/Video Ctrl. Interface, error: 0x91000101 (Unknown Error Code).
Nestalo se vám někomu něco podobnýho?
Co používáte za kodeky a verze ovladačů ke kartě? Slyšel sem něco o tom, že od nějaký verze do těch ovladačů přestali dávat kodeky, nebo že snad je tam přímo dávat nesměli...
Mohli byste mi kdyžtak tu vaší verzi hodit někam na net?
exTNT (1421)|30.7.2005 15:49
Kristova noho, to už se tady řešilo tolikrát... 9-)
Začni třeba tímhle, AirStar2 je prakticky totožná karta, jako SkyStar2.
Ovladače ve všech verzích najdeš třeba tady (jsou to ty archívy, co začínaj TS jako TechniSat).
voktys (57)|30.7.2005 16:19
ten článek sem samozřejmě čet, ale dozvěděl sem se akorát, že mam nainstalovat ovladače z CD, jenomže já na něm mam nejnovější verze 4.3.0, je to logický, když sem ji kupoval včera... zkusim ty nejstarší... a uvidim...
exTNT (1421)|30.7.2005 18:34
Pak je chyba někde jinde. To, že novější verze ovladačů nesmějí obsahovat MPEG2 kodek je záležitost pouze internetové distribuce, na CD by měly být obsaženy.
A žes ten článek čet mne těší - aspoň jsem ho nepsal zbytečně. I když jak se zdá, některým uživatelům stejně není pomoci... :-E
voktys (57)|30.7.2005 18:42
no jo, ale tak kde do háje? už sem z toho fakt zničenej... :-(
exTNT (1421)|30.7.2005 19:00
Skutečně jsi postupoval přesně v tom pořadí, v jakým to bylo popsaný? Pokud si nejsi naprosto jistej (ale i tehdy... :-E ), doporučuju:

1. Podívat se do Správce zařízení na Zobrazit - Prostředky podle typu (nevím, jestli se to přesně takhle jmenuje, v anglickejch je to View - Resources by Type) do stromu IRQ, jestli se Ti ta karta náhodou nepere o přerušení s něčím jiným, ale to nejspíš nebude ten případ, kdyby ano, přehoď jí do jinýho PCI slotu a pokračuj na konci kroku 5.
2. Odinstalovat DVBViewer
3. Odinstalovat TechniSat DVB (Server4PC a Setup4PC)
4. Přes Správce zařízení odinstalovat kartu ze systému
5. Restartovat systém a po detekci karty postupovat přesně krok za krokem podle návodu na instalaci.

Pokud to nezabere, pak vypnout počítač, vyjmout kartu (bacha na statickou elektřinu), dojít s ní do sklepa, obout lyžáky, opatrně položit kartu na zem a zatančit odzemok... :-E :-E :-E
voktys (57)|30.7.2005 22:03
hm, tak je to na ten sklep... :-(


nemůže bejt třeba nějak bloká jako se o tom píše něco tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3899
protože tam jak to někdo popisuje se mi neobjeví ASTRA v pravo nahoře...
nobody_tvf (28)|1.8.2005 08:47
Tu hlasku hodi DVBViewer ked je program kodovany. Co takto skusit nejaky nekodovany ?
voktys (57)|1.8.2005 22:59
háže to snad na všech... rozhodně na nekódovanejch...
exTNT (1421)|2.8.2005 00:20
voktys
To, co napsal "nobody" je ptákovina, osobně mám AS2, kde se ten problém s blokováním karet nevyskytuje, takže jsem se s tím nesetkal, ale principiálně máš ve svém předminulém příspěvku nejspíš pravdu.
Zkusil jsi se zeptat přes SZ "Diabla"?
blueant (820)|2.8.2005 07:40
Cannot locate B2C2 MPEG2 Filter Audio/Video Ctrl. Interface
znamena ze nemoze najst vstupny filter.

Cize typujem na zle nainstalovanu kartu.

Pozri sa do spravca zariadeni - system
ci tam mas spravne nainstalovany Sietovy adapter B2C2 - a ci nema nejake konflikty.
voktys (57)|2.8.2005 21:50
ne, konflikty nemá...

ale už sem to prolomil, ProgDVB rulezz
jeden týpek mi pomohl tenhle soft krok po kroku nakonfigurovat... a jede to moc hezky. DVBViewer je patrně nějakej sh*t, kór TE verze :-)

Akorát mam teď jinej problém, resp. dva:

1) Když si sputim ProgDVB po naběhnutí kompu, tak mi nic nepřehrává. Ikona Setup4PC dole v systrayi (taková ta družice s parabolou, nebo co to má být...) na chvíli zezelená, jakože má signál, a hned zase zčervená - no signal. Timpádem nemůžu nic přijímat. Musim to řešit tak, že nejprve spustim DVBViewer, ikona se rozsvítí zeleně a už v téhle barvě zůstane. Zavřu DVBViewer, otevřu ProgDVB a už čučim...

2) Mam 80ti cm parabolu a dva konvertory (Astra 19,2 a Eurobird1 28,5), přepínání přes DiseqC. Všechno nastavený v nejlepšim. Přepínání na 100% funguje. Rovněž můžu koukat na kanály z obou družic. Ale co nemůžu je to, že se mi nedaří naladit CzechLink. Ikdyž zadam ruční hledání, nenajdu ho. Myslel sem si, že mam třeba hnutou parabolu, ale pak sem to zkusil na stolním přijímači a v něm CzechLink naladim...

Poradíte mi co s tim pls?