Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte prosím v XP

mirekv (7169)|23.8.2005 19:55
Vždyť je to jedno, když seš u PC, tak klikneš, když ne, tak to někdy naběhne a příjdeš k hotovému.
exTNT (1421)|23.8.2005 20:23
njn, vy v těch horách žijete takovým klidnějším životem... :-E
Miuvek (858)|23.8.2005 22:40
[quote=exTNT]Miuvek
Dyk jsem mu to samý psal... :-E
Mimochodem - Ty máš na kompu jen jednu instalaci woken? Já jen, že těch 30 sekund čekání na výběr OS je docela drsárna...[/quote]
:-) njn, když já thread neprečetl celý a když se na to pee.tr ptal, tak jsem mu posloužil.
Mám jen jednu instalaci OS, těch 30s tam přesto je, ale je ignorováno.
Miuvek (858)|23.8.2005 22:42
[quote=exTNT]njn, vy v těch horách žijete takovým klidnějším životem... :-E[/quote]
njn, co je to nějakých 30s B-) 8-)
exTNT (1421)|23.8.2005 22:59
[quote=Miuvek][quote=exTNT]njn, vy v těch horách žijete takovým klidnějším životem... :-E[/quote]
njn, co je to nějakých 30s B-) 8-)[/quote]
No právě - tři panáky v rychlým sledu... :-E
pee.tr (1208)|24.8.2005 08:16
Takže když se vrátím k tématu s úpravou boot.ini připsal jsem za NoExecute="AlwaysOff" a zdá se, že problém se soubory v koši je vyřešen. Překvapila mě ale jiná záhada: soubor boot.ini se u mě v PC nachází ne na C:\ ale na D:\
Windows XP však nabíhá bez problémů. Jak se mi na D:\ dostal?
stayman (12393)|24.8.2005 09:41
Urcite si pri instalacii mal viacero oddielov a ten C si pred formatom zmazal !
Miuvek (858)|24.8.2005 09:44
no já mám dva oddíly na hdd0 a při reinstalu (po bootu z CD) jsem taky c: smázl, vytvořil, zformátoval a boot.ini mám v c:
pee.tr (1208)|24.8.2005 09:58
Mám disk rozdělenej na C:\ 20GB a D:\ 100GB.
Je to asi 14 dní co jsem reinstaloval wokna. Tudíž jsem si zachoval D:\ se všemi daty a C:\ jsem při instalaci komplet zformátoval.
Je to teda tím? A vadí to?
stayman (12393)|24.8.2005 10:13
[quote=Miuvek]no já mám dva oddíly na hdd0 a při reinstalu (po bootu z CD) jsem taky c: smázl, vytvořil, zformátoval a boot.ini mám v c:[/quote]

Ak si ho zmazal "D" potom "L" tak musis mat zakonite nejake navadzacie subory na inom oddiely, mozno boot.ini zrovna nie, nepametam si to \/
mirekv (7169)|24.8.2005 10:20
Mám dojem, že se po restartu bootování přenese na c: ale dělal jsem to dávno, tak nevím.
pee.tr (1208)|24.8.2005 10:34
mě se tade zřejmě nikam nic nepřeneslo.
Miuvek (858)|24.8.2005 11:11
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Miuvek]no já mám dva oddíly na hdd0 a při reinstalu (po bootu z CD) jsem taky c: smázl, vytvořil, zformátoval a boot.ini mám v c:[/quote]

Ak si ho zmazal "D" potom "L" tak musis mat zakonite nejake navadzacie subory na inom oddiely, mozno boot.ini zrovna nie, nepametam si to \/[/quote]
no nevím, když jako první krok instalace dám vytvoření partition a formát, tak už potom cpe fšechno na to cečko, není důvod, aby si něco ukládal ještě jinam. Jak by to vlastně instalátor jinak dělal v mašině s jedním hdd a jednou partition?
stayman (12393)|24.8.2005 12:45
Ale pozor, o takom stave som ja nic nehovoril, ze si tie particie vytvaras, ale ze ich uz mas a to je rozdiel !!!! \/
exTNT (1421)|24.8.2005 13:12
pee.tr
Pokud Ti to normálně startuje, tak se tím nemusíš trápit. Otázka je, kde teda máš hlavní instalaci XP, je hezčí, když je boot.ini na stejným disku, ale není to nezbytnost.
Pokud bys ale pro parádu chtěl mít boot.ini na C: (za předpokladu, že tam je taky hlavní instalace XP), pak by Ti mohlo pomoc tuhleto:
1. Start - Spustit - vepiš "command.com" (bez uvozovek) a odentruj
2. Napsáním "cd.." (bez uvozovek) a Enter se vrať do rootu (C:)
3. Napsáním "cd boot" (bez uvozovek) a Enter vlez do boot adresáře
4. Napiš "fixntfs -xp -all" (bez uvozovek) a odentruj
5. Po restartu by se Ti už měl boot.ini objevit na C:
pee.tr (1208)|24.8.2005 13:20
exTNT
Nevím co značí ta HLAVNÍ instalace Win XP, ale instalovaný je mám samozřejmě na "C".
Ale docela by mě zajímalo, jak se ten soubor na "D" dostal.
exTNT (1421)|24.8.2005 14:14
pee.tr
Promiň, já jsem špatně čet a myslel jsem, že jsi instaloval druhý XP na ten disk D:, proto jsem psal o tý hlavní instalaci - já mám jednu na C: a jednu na G:, přičemž jedna je hlavní a druhá je záložní - v tý hlavní dělám denní práci včetně i různejch testů sw a tak a do tý záložní pouštím jenom to, co už mám v tý hlavní odzkoušený. A až mi tak hlavní začne zlobit, případně zkolabuje, tak si pustím tu záložní jako hlavní a hlavní přeinstaluju... :-E
A jak se boot.ini dostal na D? Napiš Billovi, protože to nejspíš ví jenom on... Ve woknech dost často platí to o těch věcech mezi nebem a zemí. :-E
pee.tr (1208)|24.8.2005 14:18
exTNT
V pohodě. :-)
Ty věci mezi nebem a zemí vidím u sebe dost často :-D
imported_luky (147)|24.8.2005 14:27
Při bootování vyhledává spouštěcí proces následující soubory:
1.Ntldr - načítá Boot.ini, zobrazuje spouštěcí nabídku a načítá soubory Ntoskrnl.exe, Bootvid.dll, Hal.dll a spouštěcí ovladače zařízení
2.Boot.ini - obsahuje možnosti spouštění nainstalované verze systému Windows a všech předchozích instalací jiných systémů Windows
3.Ntdetect.com - po výběru spouštěcí možnosti Ntldr načítá a spouští tento 16bitový program pro reálný režim, který se počítače datazuje na přítomnost základních info o zařízení a konfiguraci. Mezi tyto informace patří: a) informace o času a datu uložené v paměti CMOS systému
b)typy sběrnic
c)počet, velikost a typ diskových jednotek v systému
d)typy poloh. zařízení v PC (myš)
e)počet paralerních portů nakonfigurovaných v PC
4.Pagefile.sys - obsahuje data, která se nevejdou do fyzické paměti RAM. V průběhu spouštění přesouvá správce virtuální paměti data z a do stránkovacího soubru a optimalizuje tak množství fyzické paměti, která je k dispozici operačnímu systému a aplikacím.
5.Ntbootdd.sys - pokud je spouštěcí nebo systémová jednotka typu SCSI, načítá soubor Ntldr tento soubor a jeho obsah používá namísto spouštěcích funkcí pro přístup k disku.

Tyto soubory jsou chráněny systémem (skryty).
pee.tr (1208)|24.8.2005 14:33
luky
vyčerpávající čtení :-) dík
To mi připomnělo, že ten Bootvid.dll jsem myslím taky zahlíd na D:\
Miuvek (858)|24.8.2005 15:06
Stayman: aha, jj, já jsem mluvil o situaci, kdy mám na hdd0 partition C: a D:, na C: system, bootnu z CD, C: vymazu, a nechám znovu vytvořit a naformátovat a install
no, ale to je celkem fuk, aby řeč nestála :BB:
pee.tr (1208)|25.8.2005 12:13
Tak pro upřesnění přikládám ukázky toho, jaké systémové soubory se v mém PC nachází na C:\ a jaké na D:\
Co vy na to?
(včera jsem se k použití té rady od exTNT nedostal)
d_886.jpg c_186.jpg
PetrJ (149)|25.8.2005 13:17
[quote=exTNT]pee.tr
Ve woknech dost často platí to o těch věcech mezi nebem a zemí. :-E[/quote]

někdy se nemusí udávat až tak velký rozsah vzdáleností, v mnoha případech je to pouze mezi klávesnicí a židlí... :-E :-E
pee.tr (1208)|26.8.2005 14:56
S jak velkým souborem nagrabovaného videa dokáže systém XP ještě pracovat? Nějak mám v hlavě, že jsem někde viděl cosi o 32GB (to mi nestačí). Ale asi to je blbost. Na netu jsem našel toto:
"Maximální velikost jednoho AVI souboru ukládaného VirtualDubem a řadou dalších video capture programů je dána jednak verzí formátu AVI a také filesystémem Windows. U AVI v1.1 a současně i u filesystému FAT16 (Windows 95) je maximální délka pro jeden AVI soubor 2 GB. AVI v2.0 (OpenDML specifikace) už žádné omezení ve velikosti souboru nemá, ovšem u filesystému FAT32 (Windows 98 a Windows ME, ale někdy také Windows 2000 a Windows XP - podle toho, pod jakým filesystémem máte zformátovanou danou část disku) stejně existuje 4 GB limit velikosti souboru. Nechcete-li používat vícesouborové grabování a potřebujete grabnout delší video, budete muset použít filesystém NTFS, u kterého jste omezeni pouze reálnou kapacitou disku či daného diskového oddílu."
Je to tak? AVI v2.0 je co? Jak do takového AVI nahrávat?
Díky
pee.tr (1208)|29.8.2005 08:16
Asi to prostě doma při chvíli vyzkouším. Mám NTFS a pokud se tedy se souborem dostanu nad 4GB, tak by asi neměl být problém jít da jakékoliv velikosti.
Doom (2331)|29.8.2005 08:19
NTFS zvládá soubory větší než 4GB :-) , vyzkoušeno prakticky :-)

(asi před půl rokem jsem měl na služebním PC problém - měl jsem databázi velkou asi 3,8 GB a potřeboval jsem ji rozšířit na 4,5; musel jsem přecházet na NTFS)
pee.tr (1208)|29.8.2005 08:36
DoomHammer
Poslední dobou se doma nestíhám ani dostat na PC, tak to musím konečně pořádně vyzkoušet. Co vyzkoušeno mám už z kdysi, je že ve Win ME ve FAT32 to jde max. do 2GB.
Miuvek (858)|29.8.2005 08:39
Fat32 má limit pro velikost souboru 4GB
ty 2GB jsi měl omezené v daném softu, který ukládal jen starší verze AVI
nikoho tenkrát nenapadlo (před příchodem FAT32) dělat větší soubory, protože FAT16 má limit právě ty 2GB
dnes už všechny softy ukládají AVI 2.0, popř. je volitelné segmentové ukládání (např. ve VirtDubu)
pee.tr (1208)|29.8.2005 08:42
Miuvek
Takže ten můj dotaz ohledně AVI 2.0 je řešen softem?
Já sřív v těch ME nahrával originál softwarem. Teď grabuju v XP pomocí FlyDS.
Miuvek (858)|29.8.2005 08:46
jo, kor starší softy nahrávaly AVI segmentovaně (s limitem 2GB pro velikost souboru, po dosažení se začal tvořit nový navazující soubor).
Ten segmentovaný AVI samozřejmě není problém spojit, např. ve VirtDubu, ale je to práce navíc.
pee.tr (1208)|29.8.2005 08:55
Tak právě to segmentování ten soft neuměl a nebyl jsem schopen tu kartu komplet rozběhat pod jakýmkoliv jiným softem (VD nevyjímaje). A po "ručním" nagrabování do nového soubory už nesedělo snímkování (např. 24.998fps vs. 25.002fps), takže to bez "prohnání" nějaký softem (Vegas) spojit nešlo. Pouze tenhle problém doposud přetrvává.

viz. pravděpodobně problém s Master stream, takže na to budu muset mrknout, kde se tohle nastavení nachází.