Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas Pro 19 - Neustálé pády

Najlvin (61)|27.10.2022 10:16
Ahoj!

Tak jsem si po letech koupil nový program pro střih videa - Vegas Pro 19. Hlavně kvlůli tomu, že potřebuji stříhat videa ve 4K a na Vegas jsem už roky zvyklý. Jenže se od začátku potýkám s hroznými problémy. Kdykoliv Vegas 19 zapnu a začnu pracovat s videem, tak to po chvilce celé spadne. Nic to nenapíše, jen občas vyskočí tabulka pro odeslání reportu vývojářům. Jindy mi zase probliknou oba monitory, zhasnou, rozsvítí se třeba jen jeden a Vegas je zamrzlý. Už jsem zkoušel hledat, kde by mohl být problém, ale nic jsem nenašel. Žádné rady z internetu nepomohly. Začínám z toho být celkem otrávený...

Nesetkal jste se s podobným problémem už někdo? Budu vděčný za jakýkoliv nápad. Dík :-)
KamilZ (10277)|28.10.2022 10:50
Jen střelba naslepo - mimo klasiku jako aktualizovat grafické ovladače a zkušebně vypnout ve Windows DEP bych zkusil ve Vegas vypnout GPU akceleraci (nebo přepnout na jinou, pokud máš interní i klasickou videokartu) a stáhnout Video RAM preview na 0, zda něco z toho náhodou nepomůže.
Najlvin (61)|30.10.2022 17:19
To jsem zkoušel, ale nepomohlo to. Pořád to padá. Tentokrát mi po chvíli zčernaly obě obrazovky a už nenaběhly. Musel jsem natvrdo restatovat PC. Mám podezření, že je možná problém s kodekem videa. Používá to tuším HEVC. Nevím, jestli třeba není potřeba nějak nastavit něco v nastavení Vegasu, aby si s takovými videi rozuměl. Ostatní videa v klasickém FullHD formátu s kodekem AVC stříhat jdou a zdá se, že Vegas funguje dobře. Problém právě nastává jen u těch 4K videí.

Z GOPRO kamery mám 4K video s 60p a blbne to prakticky okamžitě, jak začnu něco dělat.

Pak jsem stříkal 4K video 25p z kamery SONY a to relativně šlo, i když občas to spadlo taky.

Obě kamery myslím používají stejný kodek. Ale v těhle věcech se já zase tak moc nevyznám :-/