Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Ako upraviť mkv video s kapitolami k zápisu na dvd médium?

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

Už dlhšiu dobu hľadám na nete spôsob ako napáliť video vo formáte mkv tak aby si zachovalo kapitoly (ak ich už má, prípadne po ich vytvorení) a tie boli funkčné pri prehrávaní v stolnom dvd/blu-ray prehrávači. Prípadne hoci aj prekonvertovať mkv na napr. m2ts (prípadne iný formát) a takto ho napáliť na dvd aj s kapitolami. Ide mi o to, že ak prerobím mkv video na dvd formát ( používam ConvertXtoDVD), tak sa mi stráca kvalita obrazového rozlíšenia z 1920x1080, resp. 1280x720 na 720x480, resp. 720x576. V prehrávačoch v pc sa to dá prehrať aj s kapitolami, ale v stolnom prehrávači nie (zatiaľ som neprišiel na spôsob). Nechcem z mkv súborov robiť ani dvd formát, ani blu-ray, nakoľko je to zbytočne zdĺhavé, ale kapitoly by sa na rýchlejšie (skokové) posúvanie hodili.
    Vie niekto poradiť? Ďakujem!
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Pises, ze kapitoly, "nevidi" tvoj BD player aj v pripade, ze sa nachadzaju v MKV a sucasne nechces "vyrabat" blu-ray (teda standard s adresarovou strukturou).
    V tom pripade je jedina cesta - vymenit BD player za nieco modernejsie (a optimalne vobec nepouzivat mechanicke opticke disky).
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Ako skonvertovať DVD s kapitolami na MP4
    Od jupco v sekci Editace videa
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 28-09-2019, 15:39
  2. Ako na video z DVD rekordera Panasonic
    Od andreasss v sekci Editace videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-04-2009, 09:38
  3. vhodne DVD medium na archivaciu videa
    Od dan v sekci Vypalovačky a média
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 07-02-2007, 15:40
  4. Více DVD titulů na jedno médium
    Od wendy v sekci Mastering
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 31-10-2006, 17:00
  5. DVD rekorder so zaznamom na obojstranne DVD-RAM medium.
    Od Jozef2 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-08-2005, 11:51