Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: překódování a streaming 2 HD programů - problém s výkonem

Nováček
    Registrace
    Apr 2021

Potřebuju chytat z DVB-T2 dva HD kanály (ČT24 a ČT-D), překódovat na "PAL" rozlišení a pouštět to do sítě jako http streamy. Mám kartu TBS 6281, nějaký i5 CPU a grafiku Radeon RX570 a přes VLC umím udělat všechno potřebné, jen s jedním problémem - když nechám překódovávat oba kanály, tak je výstup nepoužitelně pomalý a trhaný. Jeden stream to ještě zvládne v realtime v použitelné kvalitě. Vlastně ani nejsem schopný říct, jestli to VLC používá nějakou HW akceleraci, nebo ne, přitom ta karta by ji měla umět. Otázka je, jestli i když to HW umí, tak jestli se nevyužívá jen pro zobrazování streamu - což já nedělám, já ten dekódovaný TV HD stream transformuju na jiný formát a výsledek pouštím do sítě.
    Nějaký nápad? Dík.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Nepíšeš jaká i5 to je, ale s největší pravděpodobností tady je CPU slabé (pro 2x H.265/HEVC streamy) a RX570 ti taky v HW s transkódováním nepomůže. VLC jej max. používá pro zobrazení v overlayi.Vyzkoušet nějaký DLNA server, který pro transkódování umí RX570 využít. Např. Plex či hromada podobných DLNA serverů. Případně využít Tvheadend a (k němu patřičné klienty) v TVheadendu nastavit transkódování.
    Nesnáším bezohlednost a lidskou blbost. Nejlépe můj postoj vystihuje citát Jana Wericha: Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.
    Něco k prodeji...dotazy pište sem
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 12-08-2015, 16:41
  2. LCD: přepnutí programu do HD rozlišení
    Od intouro v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-12-2013, 12:20
  3. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-06-2011, 12:36
  4. Verbatim mediastation hd dvr - problem s lazenim programu. Pls help :)
    Od Klobasor v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 18-12-2010, 07:56
  5. Emulace HD programů
    Od vmachalik v sekci DVB-S
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 20-04-2008, 09:03