Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Digital signage

12.5.2020 09:15
pinkysZdravím,

rád bych se poptal na radu/zkušenosti s připojením TV a jejím ovladáním ze serveru..
Představa je asi následující - X desítek SMART televizí na X desítkách různých lokací, kdy každé místo má svou vlastní veřejnou IP + centrální ovládání. ze serveru. Chci vytvořt CMS s jasně danými pravidly toho, co se bude v jaké TV prezentovat (tzn. vytvoření harmonogramu spouštěného obsahu (videa, prezentace, etc), možnost zapínání/vypínání TV z centrály, možnost spusit videno online atd).

Řeším jedinou věc, kterou jsem zatím nikdy neřešil - jak připojit a ovládat TV přes síť - řešili jste to někdy ?
Zatím jsem došel k tomu, že připojit sart tv přímo do sítě je sebevražda, to už raději před to připojit nějaký mikro pc jako klienta a ten lépe zabezpečit a z něj tv ovládat - navíc by pak nebyla taková závislost na konkrétním systému smart tv.
Koukal jsem i na různé možnosti přímo od výrobců (například magicinfo server od samsungu), ale jednak to není uplně nejlevnější, a navíc si uplně nejsem jistý bezpečností.
(jen dodávám, že nejsem omezen značkou TV)

Budu rád za jakékoliv rady, tipy, nasměrování na možné řešení apod.
Díky
12.5.2020 10:51
RoPo[QUOTE=pinkys;539792]jak připojit a ovládat TV přes síť - řešili jste to někdy ?[/QUOTE]

Na to jsou speciální panely s ethernetem pro centrální ovládání po síti. Něco takového vyrábí NEC (popis) pak i Panasonic. Ostatní výrobci také něco budou mít. Jsou to spíše panely než TV s DVB... tunerem.

Pokud budeš připojovat nějaké miniPC, tak docílíš ovládání obsahu a co se vysílá. Už nebudeš mít kontrolu nad samotným zobrazovadlem.