Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

digitalizace VHS

tomik520i (1)|1.4.2020 17:12
Zdravím, mám takový problém při digitalizaci VHS a to takový že mi ten obraz neskutečně skáče a vlní [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] + avermedii https://www.avermedia.com/us/product-detail/C985 . Dočetl jsem se že by to mohlo být díky absenci TBC ale čím víc se v tom šťourám tím víc se do toho zamotávám. Ty přehrávače jsem zkoušel na normál telce a oba krásně fungovaly. Zkoušel jsem to vlastně i čistě přes analog přes starou TV kartu a ty výsledky byli tak nějak stejné.



Tady ještě dávám video toho co jsem našel a ze kterého si myslím že by to mohla způsobovat ta absence TBC.
1hroch (865)|1.4.2020 19:16
Existuji zarucene overene zpusoby prevodu:
1. zcela nejjednodussi pouzit DVD Recorder - Recorder uz obsahuje filtry na "vylepseni" videa - mpg se hure nasledne striha
2. kamera Digital 8 s odblokovanym AV vstupem (kvalitni A/D prevodnik) -> Fire Wire (IEEE1394) do compu.
3. popripade nejakou starsi strihovou analogovou kartu, provozujes-li W10, nainstalovat starsi Win (ovladace ke karte)

V tomto vlaknu je rozebrano mnozstvi variant. Co jsem uvedl, funguje
RoPo (6061)|2.4.2020 09:37
Přehrávat na videu s TBC. Ale to už asi neseženeš. Použít grabber s TBC generátorem. Starý externí grabbery Canopus to uměly (ale ne všechny modely měly TBC) s připojením do FireWire (kde není FW, tak FW karta do PCIe). Z novějších možná něco od BlackMagicu, jestli má TBC.
jardysa (20)|5.4.2020 11:31
Jak píše RoPo, umí to třeba BlackMagic Design Intensity Pro 4K, ale dají se najít i starší Grass Valley Canopus ADVC300 audio video převodník