Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: HDMI kabel

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Ahojte,

skuse prosim odporucit HDMI kabel ktory bude futureproof kedze bude ulozeny v stene. urcite by mal zvladat 4K@60Hz aspon HDR a vychytavky. pri dlzke 12m-15m. Dakujem za pomoc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Optický HDMI kabel - Premium optical HDMI cable 15m (např. zde). Nedávno jsem pořizoval 15m a protahoval husím krkem. Spokojenost. Jen pozor na to, že má aktivní konce a je tzv. jednosměrný. Neměl by se zapojovat při zapnutých zařízeních, ani ve standby režimu. Má jednu stranu vysílací (zapojit do AVR, MMC, apod) a druhou přijímací (zapojit do zobrazovadla/projektoru) - proto je jednosměrný a na konektorech jsou šipky, který je vysílací a který přijímací. Uvnitř kabelu jsou optická vlákna a pár měděných vodičů. 4k (otestoval jsem do 4k@30) i HDR mě na něm šlape.
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 27-01-2020 v 10:47

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

cize netreba kupovat zbytocne drahe kable opticke za 400 eur? bude slapat? je aktualne este nejaka vyssia alternativa? ci iba tieto specifikacie?

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od darklol Zobrazit příspěvek
    drahe kable opticke za 400 eur? bude slapat?
    Jaký máš na mysli? Není důvod. Ale klidně si pořiď kabel za 400€ a pak sem napiš svoje vlastní zkušenosti tak, jak jsem napsal já.

Kabel funguje. Je optický (multimód OM3), proto je levnější než metalické, které jsou náročnější na kvalitu výroby. Vždyť jsem ti popsal že funguje a jak jsem jej zkoušel a používám. Převodníky v konektorech jsou dostačující. Značka PremiumCord vzhledem k ceně vyrábí kvalitní kabely. Ten kabel je dle specifikace do 4k@60Hz, 4:4:4, 18Gbps/600MHz.

Otázkou je co za projektor na konci chceš připojovat. Pro projektory v ceně snad do 150tis. je tento kabel velmi dobrý.
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 27-01-2020 v 10:46

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

dakujem velmi pekne za radu skusim to teda takto

Nováček
    Registrace
    Jan 2016

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    Optický HDMI kabel - Premium optical HDMI cable 15m (např. zde). Nedávno jsem pořizoval 15m a protahoval husím krkem. Spokojenost. Jen pozor na to, že má aktivní konce a je tzv. jednosměrný. Neměl by se zapojovat při zapnutých zařízeních, ani ve standby režimu. Má jednu stranu vysílací (zapojit do AVR, MMC, apod) a druhou přijímací (zapojit do zobrazovadla/projektoru) - proto je jednosměrný a na konektorech jsou šipky, který je vysílací a který přijímací. Uvnitř kabelu jsou optická vlákna a pár měděných vodičů. 4k (otestoval jsem do 4k@30) i HDR mě na něm šlape.
    Zajímá mě, zda to jde zapojit, když je v sestavě MMC - AVR - projektor. Vysílací strana MMC - přijímací strana AVR, prochází AVR kvůli zvuku, - vysílací strana AVR - přijímací strana projektor? Bude to fungovat?

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

tak podla mna by to malo fungovat... lebo sak ja to budem mat tiez... zapojene veci do AVR (STB, konzola, PC, MMC) a odtial do projektoru.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od bmw330 Zobrazit příspěvek
    MMC - AVR - projektor.
    Však to píši - vysílací strana, jedna z možností je AVR, přijímací strana projektor. Proč by tam asi AVR byl? Já to tak mám do AVR mám Sat, MMC, AppleTV. Z AVR jeden OUT do TV a druhý OUT přes optický HDMI do projektoru.

Nováček
    Registrace
    Jan 2016

Ptal jsem se proto, protože to mám zapojeno MMC - projektor a zvuk vyveden z MMC optickým výstupem a káblem do AVR, tudíž ho nemám průchozí.

Registrace
    Feb 2007

A proč nemáš MMC přes AVR? Když pustíš MMC a nepustíš AVR, tak sice přes HDMI se na projektoru video bude promítat, ale co audio? To ti stačí to, co leze z projektoru?

Nováček
    Registrace
    Jan 2016

Nepochopils mě, samozřejmě ho mám zapnuté ( AVR) právě kvůli zvuku, akorát hdmi mám připojené přímo z MMC do projektoru bez AVR, do AVR vedu z MMC jen optiku na zvuk. Snad jsem to srozumitelně vysvětlil. Zvuk tam jde z MMC.

Registrace
    Feb 2007

Ano nepochopil, protože už kvůli zpoždění zvuku mezi audio a video, sic lze nějak na AVR korigovat, je nestandardní zapojení co používáš v době možností propojení přes HDMI, které obsahuje i audio složku . Proto jsem už vůbec nepochopil z tvého popisu proč se ptáš zda-li lze zapojit optický kabel mezi MMC a projektor a zmínce "průchozí" - co? Nic není u tebe v tomto zapojení průchozí. MMC je zdroj video/audio a AVR je koncové zařízení pro audio a projektor koncové zařízení pro video. Proč by neměl jít..... MMC zde vystupuje jako "vysílač". Kabel jako kabel. HDMI optický kabel jen místo drátů pro přenos využívá optiku (s trochou málo elektroniky pro převod elektriky na světlo a zpět). Vrstva protokolu HDMI je transaparentní.

Nováček
    Registrace
    Jan 2016

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    Ano nepochopil, protože už kvůli zpoždění zvuku mezi audio a video, sic lze nějak na AVR korigovat, je nestandardní zapojení co používáš v době možností propojení přes HDMI, které obsahuje i audio složku . Proto jsem už vůbec nepochopil z tvého popisu proč se ptáš zda-li lze zapojit optický kabel mezi MMC a projektor a zmínce "průchozí" - co? Nic není u tebe v tomto zapojení průchozí. MMC je zdroj video/audio a AVR je koncové zařízení pro audio a projektor koncové zařízení pro video. Proč by neměl jít..... MMC zde vystupuje jako "vysílač". Kabel jako kabel. HDMI optický kabel jen místo drátů pro přenos využívá optiku (s trochou málo elektroniky pro převod elektriky na světlo a zpět). Vrstva protokolu HDMI je transaparentní.
    Tohle chápu a vím, a mám to tak zapojený, protože to má své důvody. Nebavme se o mém zapojení, já se ptal na něco jiného. Tak ještě jednou a jinak: pokud zapojím mezi MMC a projektor, AVR, bude AVR sloužit jak přijímač, tak vysílač? Při tomto zapojení se stává AVR průchozí - přijímá video i zvuk a vychází z něho video do projektoru, zvuk do beden. Rád bych totiž použil ty kabely, co uvádíš, které jsou jednosměrné. Už nevím, jak to jinak vysvětlit.

Nováček Avatar uživatele teoren
    Registrace
    Nov 2004

Tohle chápu a vím, a mám to tak zapojený, protože to má své důvody. Nebavme se o mém zapojení, já se ptal na něco jiného. Tak ještě jednou a jinak: pokud zapojím mezi MMC a projektor, AVR, bude AVR sloužit jak přijímač, tak vysílač? Při tomto zapojení se stává AVR průchozí - přijímá video i zvuk a vychází z něho video do projektoru, zvuk do beden. Rád bych totiž použil ty kabely, co uvádíš, které jsou jednosměrné. Už nevím, jak to jinak vysvětlit.
    Nevidím problém. HDMI kabely (v tomto případě potřebuješ dva) budou komunikovat vždy jedním směrem: MMC -> AVR a AVR -> projektor...

Registrace
    Feb 2007

AVR sloužit jak přijímač, tak vysílač?
    AVR tady ve tvém zapojení z pohledu HDMI a AUDIA je jen jako příjímač, koncové zařízení, pro bedny není vysílačem. Už nevím jak to mám pro pochopení napsat.
    Pokud budeš oponovat že pro audio je AVR je průchozí a bedny jsou koncové, tak nejsou. To bych mohl napsat, že projektor není koncový ale průchozí a "lampa" v něm je koncové zařízení.

Při tomto zapojení se stává AVR průchozí - přijímá video i zvuk a vychází z něho video do projektoru,
    Tady píšeš o jiném zapojení cos napsal dříve - popisuješ zapojení z AVR do projektoru. Psal jsi (cituji: "akorát hdmi mám připojené přímo z MMC do projektoru bez AVR"), že projektor máš v MMC a nikoliv v AVR. Tímto však popisuješ stav, který zmiňuji od samého začátku jako ideální stav zapojení MMC -> AVR -> Projektor/TV. Avšak bude fungovat přes kabel optický HDMI (vždy však obsahuje jak video, tak audio) pro VIDEO:MMC -> Projektor a zároveň přes Toslink pro AUDIO: MMC -> AVR.
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 30-01-2020 v 08:58

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. HDMI kabel???
    Od pltipalffy v sekci Bastlení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-08-2012, 21:14
  2. Xtreamer PRO - HDMI CEC (ovládanie/komunikácia cez HDMI kábel)
    Od RoStaSR v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-05-2011, 14:26
  3. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 20-01-2009, 14:37
  4. HDMI kabel?
    Od divakus v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-11-2008, 12:23
  5. HDMI kabel
    Od petr.pc v sekci Bastlení
    Reakcí: 6