Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 52

Téma: vyber TV 65" hi-end

Nováček
    Registrace
    Jan 2020

Zdravím všechny, chtěl bych vás požádat o radu při výběru TV 65" z vyšší kategorie, ne tedy hisense za 10 000, ani LG za 15 000.

Doposud jsem měl LG OLED 55" B, tu jsem prodal a ted vymyslim, co dale. Mam vetsi byt, kde je vice svetla, okna mam za gaucem, ze ktereho se divam na TV a pokoj je dost prosvetleny. Mam ale moznost zatemnit - black out rolety, ale neni to uplne 100%.

vybiram tedy mezi OLED a QLED
    kandidati:
    QLED Samsung 65Q85
    https://www.alza.cz/65-samsung-qe65q85-d5560769.htm

OLED Panasonic TX65GZ950E
    https://www.alza.cz/65-panasonic-tx-...e-d5580136.htm

OLED LG 65C9PLA
    https://www.alza.cz/65-lg-oled65c9pla-d5620824.htm

nad Phillips a SONY, z duvodu Androidu, neuvazuji. Pokud je tam ale nejaka vyssi pridana hodnota, tak bych se jim nebranil, ale podle me tam zadna neni

nejde mi v prve rade o penize, na tech par let si rad par tisic navic priplatim.
    nejde mi o nejake vypalovani OLED obrazu, to vubec neresim, jelikoz to neni tak zhave, jak to doopravdy vypada
    nezajima me kvalitni zvuk, vse je +- ok a mam dobrou aparaturu k pripojeni, navic to v bytovce nemuzu ani nejak moc vyuzit

Jde mi tedy jen a predevsi o kvalitu obrazu. HBO, netflix, DLNA jde asi na vsem, takze neresim.

díky

Kuba
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele Tonito
    Registrace
    Apr 2014

Pokud ti jde hlavně o kvalitu obrazu, tak z tvého výběru to je jednoznačně PANASONIC TX65GZ950E ... Všechny OLED modely od PANASONIC-u mají dlouhodobě ty nejvěrněji nastavené barvy Out Of Box, perfektní uniformitu panelu a taky Netflix Calibrated Mode ...

A pokud chceš skutečně maximální High End obraz a jsi ochotný připlatit, tak v současné době není na trhu lepší televizor než PANASONIC TX65GZ2000E. Naprosto referenční kvalita obrazu, nejvyšší hodnota jasu mezi všemi OLED-y na trhu, HDR blížící se hodnotě 1.000 nitů v naprosto dokonalé černé a žádné Image Retention! Speciální OLED panel Professional Edition s patentovanou kovovou maskou, která extrémně rychle odvádí teplo a zabraňuje jakémukoliv dočasnému či trvalému vypálení ... Tohle ti žáden jiný výrobce nenabídne ...

Naposledy upraveno uživatelem Tonito: 19-01-2020 v 20:04

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Pokud chceš jít do QLED, tak asi největší rozdíl proti OLED je lokální dimming, který u tohoto modelu bude asi 240 zón, řízený PWM modulací. V nějakém fóru jsem četl o uživateli, kterého to při delším sledování TV iritovalo. Ale možná to vnímá jen někdo, jako dřív blikání plazmy. Já s QLED nemám jinou zkušenost, než ze showroomu, tam je jejich jásavé až jiskřivé podání obrazu super. Naopak výhodou Samsungu je dvojitý tuner, vysoký jas a menší odlesky, to všechno ve svém obýváku využiješ.

Registrace
    Apr 2014

Pajos_oldd :

QLED jsou především LCD televizory dělané na Wow efekt! Referenční obraz to skutečně není a barevně věrný už vůbec ne ...

Zdvojené tunery DVB-T/T2/DVB-S2/DVB-C mají všechny OLED-y PANASONIC. Vysoký jas? On je podstatný rozdíl v tom, jak vypadá HDR na dokonalé černé v případě OLED-ů a jak na QLED LCD panelu s halo efektem. A že je to rozdíl viditelný, o tom vůbec nepochybuj ...

Další obrovské plus je, že PANASONIC-y umí Dolby Vision! Navíc umí i Dolby Atmos, byt´ zvuk tazatel dle svých slov neřeší ...

Ale je to samozřejmě na něm, pro co se nakonec rozhodne a co "sedne" jeho očím ...

Nováček
    Registrace
    Jan 2020

jak nad tim chlapi tak premyslim, tak asi vezmu ten TX65GZ2000E. nejsem sice milionar, ale vazne nad tim uvazuji a to jsem zacal na TV kolem 30 000,- ...
    je tam nejake uskali? treba nova neozkousena technologie?
    chtel bych, aby mi uz vydrzel dele nez rok
    tuner neresim, mam poskytovatele IPTV + netflix + HBOgo + DLNA - predpokladam, ze vsechny sluzby tam jedou

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Ten Panasonic 65-2k je opravdu super volba. Uvažuji o něm na prvním místě, ale potřeboval (spíše chtěl, se stávajícím 65" paňácem jsem spokojen) bych aspoň 75". Tak čekám, jestli bude...

Neuděláš chybu. Kdyžtak si připlať 5 letou záruku (no spíše to je pojištění), jestli ti jej prodejce za úplatu nabídne. Přeci jen to není TV za pár kaček.

Registrace
    Apr 2014

Jacobos :

Nemusíš mít žádné obavy. Technologie je v pohodě a ten vytuněný panel se ti odmění tím nejlepším možným způsobem ... Ano, je to drahý "špás", o tom žádná. Nicméně jako aktivní uživatel 65GZ2000 ti mohu napsat, že za ty peníze dostaneš maximum toho, co je momentálně na trhu ...

Pochopitelně tam zaplatíš i to, co nechceš a nebudeš nikdy využívat. Ale tak už to je se vším. Takže pokud ty peníze máš a hodláš je utratit, tak za mne rozhodně ano ...

RoPo :

Já po téměř šesti létech přecházel z limitované High End plazmy PANASONIC 60ZT60. Byla to opravdu ta nejlepší plazmová televize všech dob a i přes těžké loučení (měla jen lehce přes 1.700 hodin, nikdy nebyla napojená na TV anténu či satelit, ale pouze na Blu Ray přehrávač), jsem dnes rád, že mám doma víc než důstojného nástupce ... Taky jsem čekal, zda PANASONIC bude mít i větší OLED na trhu, ale nakonec je 65GZ2000 na mých 2.40m v pohodě ...

Jinak by měl být za pár týdnů evropský PANASONIC Convention, tak je docela možné, že se tam nějaké to překvapení v podobě větších OLED panelů objeví. Ovšem to je pouze má osobní spekulace ...
    Naposledy upraveno uživatelem Tonito: 20-01-2020 v 12:50

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Tonito: díky za potvrzení toho, co si v podstatě myslím. Já mám LG OLED55C8, kupoval jsem ji jako náhradu plasmy 42 od Panasonicu. Taky jsem měl obavy, ale OLED mi fakt sedla, vydržím na ni koukat teď v zimě hodiny. Až na mě začíná být manželka poslední dobou nepříjemná.. Tazateli chválím jeho volbu, ta 2000 je podle všeho TOP a pokud je zvyklý na OLED a sedí mu, nevidím důvod měnit.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od Tonito Zobrazit příspěvek
    ...
    Vincent Teoh spominal, ze Panasonic ma stale problemy s pohybom v podobe nahodneho judderu. Neviem ci to platilo pre vsetky OLED od Panasonicu, ale niekde v jeho videach to zaznelo (nechce sa mi hladat, presne si nepamatam). Toto je zasadne negativum, treba si na to dat pozor a treba si pockat na recenzie aktualnych modelov, ci sa im to podarilo vyriesit. Je to vcelku dolezita informacia, ktora nieje bezne zmienovana, no o to podstatnejsia, pretoze farby si vies dat skalibrovat, ale ak je motion problematicky, to nevyriesis.

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Jsem rád za otevření aktuálního tématu. Plazmaři začínají přezbrojovat..Sám mám poslední plazmu VT60 s Technisat DVBT2 tunerem a i když jsem spokojen, přeci jen ji dám dál v rámci rodiny. Úhlopříčka 65"a Panasonic nebo snad i LG. Buď ta nejvyšší řada GZ2000 anebo pro ten správný wow efekt 77" LG. Škoda, že tady tyhle velké panely jsou tak drahé, uvidíme, možná se ledy pohnou,s novými modely a staré se trochu pohnou dolů.Mám takovou teorii, že každý rok to leze dolů o 5t.?
    https://televize.heureka.cz/lg-oled77c9/
    Jacobos. Podle mě Panasonic neumí HBO Go, jenom Netflix.
    Tony. Vím, že máš Panasonic UB9000egk. Prosím Tě, jak je přístroj na tom se streamováním obsahu z Nas ?HBO GO tam nejde doinstalovat? To NAS přehrávání mě zajímá i přes to, že čím dál tím víc , i kvůli pohodlnosti, funkčnosti (ATV4k), přehrávám tady na těch Netflix, HBO platformách.
    https://dvd-blu-ray-prehravace-rekor...-dp-ub9000egk/

Nováček
    Registrace
    Jan 2020

no diky vsem za komentare, jsem fakt nalomeny vzit ten Panasonic, ale jak tam neni HBO Go, tak to je hodne spatne.
    Je vubec nejaka realna sance, ze to tam Panasonic doda?
    A co DLNA ze serveru? lg oleg v pohode prehravala.

ale hbo go ve 4K muze resit treba chromecast co?

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Hm, tak pokud bych si HBO platil, tak by to pro mě byl velký mínus, že TV za 70 tisíc nemá možnost si nainstalovat aplikaci pro direct play. Chromecast krabička znamená další DO a na to je moje manželka alergická. Jedno DO vládne všem! To je její podmínka. Navíc DO k set-top boxům a všelijakým Androidím krabičkám jsou většinou naprosto tragické. Být tebou, tak jdu do té C9.

Registrace
    Apr 2014

Vivid.sk :

Teoh tohle říkal u modelové řady 2017, série EZ800 a pak to ještě zmíníl u modelu 55FZ950 z roku 2018 ... Mimochodem, PANASONIC na to reagoval a přišel s novými firmwary.

A co se týká aktuálně prodávaných modelů, tak tam problémy nejsou. Taky už byly od začátku jejich prodeje vydány už tři nové firmwary ...

https://av.jpn.support.panasonic.com...uk_cis_02.html

Taky je důležité ještě napsat, že mnoho lidí o náhodném judderu nemá ani ponětí, proto s tím nemají nejmenší problém. Je to přesně ten případ, kdy byla a stále je spousta uživatelů plazem, kteří nikdy neviděli blikání u svých plazmových panelů.

Byly doby, kdy jsem si Teoh-a rád poslechl, nicméně ten umělý humbuk okolo něho mně nikdy nebral. Navíc ten jeho poslední "blind" test, který zorganizoval s jedním anglickým prodejcem elektroniky a kdy ty televizory kalibroval Maciej Koper z polského HDTVtest mně jen utvrdil v tom, že se nám z chlapce stala prodejná (dosad´ si sám).

A stejně tak oba "nabušení" chlapci z polského HDTVtest, Maciel Koper a Piotr Gmerek. Ten extrémní nárůst reklamy na jejich webu, to množství sponzorů, změny hodnocení a testy kopírované jeden od druhého ...

Chápu, že takové výlety do Anglie nebo na CES do Las Vegas něco stojí, ale co je moc, to je prostě moc ...

lada32 :

Ano, je pravda, že modely OLED-ů od PANASONIC-u neumí HBO GO ...

Mám UB9000, ale používám ho pouze čistě k přehrávání CD, Blu Ray a UHD Blu Ray disků, takže ti v tomto směru nedokážu odpovědět.

Jacobos, Pajos_oldd :

PANASONIC je firma, která NIKDY nechtěla oslnit klienty rádoby "smart" funkcemi ve svých televizorech. Jejich konzervativní přístup je celosvětově známý a jejich prioritou je dodat špičkový obraz už od prvotního vytažení z krabice. Tedy to, k čemu má televizor sloužit především!

Bohužel, tohle tažení proti PANASONIC-u napříč všemožnými weby je tady už několik let a kritika za naprosto tragické "smart" funkce (kromě vyšší ceny) je v podstatě jediný argument, který mohou diskutující použít ... Já vím, co mám doma a vždy se pak jen usmívám při pročítání diskuzí, jak některým najednou "klekl" Android nebo jiná "chytrá" vychytávka a dotyčným se málem zhroutil svět ...

Ale jak už jsem napsal výše, at´ si každý koupí, co chce. Nejsem žáden fanatik do PANASONIC-u, ale rozhodně preferuji kvalitu na úkor kvantity a pokud bych si měl v budoucnu vybrat jinou značku, tak by to bylo SONY. Japonský důraz na kvalitu, výdrž a jejich střídmý přístup je mi nejbližší a nějaké kolotočářské Ambilighty nebo "kouzelné" dálkové ovládače rád přenechám jiným ...
    Naposledy upraveno uživatelem Tonito: 21-01-2020 v 11:20

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Tonito: souhlasím s názorem, ať si každý koupí co chce, cena LG, Panasonicu i Philipsu je ve stejné třídě velice podobná (srovnávám 950E s C9). Jen si nemyslím, že za podobnou cenu Panasonic opravdu tak vyčnívá kvalitou obrazu nad konkurencí. 2000 je něco jiného, to je fakt. To jak kvalitní je elektronika a její životnost u OLED je otázka a uvítal bych nějaké odkazy, pokud máš. Moje předešlá TV byla 42'' plazma od Panasonicu, kupovaná v roce 2008. Po záruce se u ní začala projevovat zajímavá věc. Nepravidelně se sama vypínala. Někdy třikrát za hodinu, někdy tři dny nic. Naštěstí se nějak dalo nastavit, že v takovém případě se sama zase zapnula, nicméně to bylo otravné. Opravář co přímo Panasonic dělá říkal, že bude asi problém v napájecím modulu. Klasika, přivezte to k nám, za pětikilo se na to podívám a nacením ND, ale počítejte kolem pěti tisíc. Takže jsem se s tím naučil žít. Ta plazma je mimochodem dodnes funkční, ale kvůli tomuhle neprodejná, mám ji na půdě. I proto jsem při výběru nové TV netrval na Panasonicu, protože člověk nikdy neví co má doma, dokud se to nepokazí..

Registrace
    Apr 2014

Pajos_oldd :

Já ti pochopitelně neberu tvůj názor a souhlasím, že jsou lidi, pro které neexistuje žáden hmatatelný rozdíl mezi drahým PANASONIC-em a něčím levnějším. Nicméně ta česká porevoluční rozežranost, kdy je tady drtivá většina populace zdegenerovaná letáky ze schránky a chce Rolls Royce za cenu Fabie je až neuvěřitelná! Uvědomují si, že ten vývoj musí někdo zaplatit?

Stejně tak je zcela mimo myslet si, že u jiných výrobců než je PANASONIC mi ty "smart" hovadiny budou fungovat bez problémů. Jedna třetina těch věcí jede od počátku a při troše štěstí je i pár let podporovaná. Druhá třetina má funkční problémy a ta poslední a nejzajímavější třetina pro ony uživatelé jede jen za nemalé prachy! Prostě to stále bude na prvním místě pouhý televizor a ten zbytek je už jen pouhá více nebo méně povedená nádstavba. Existuje přece spousta firem, které se tím zabývají a dokáží nabídnout produkty, který mnohém spolehlivějí fungují a jsou i v budoucnu poměrně slušně podporovány ... Tak proč chtít zasí.at televizory a chtít po nich nemožné?

Jinak životnost současných přístrojů ti sotva kdo dokáže nějak důvěryhodně doložit. Jsou věci, které lze nasimulovat před uvedením na trh a jsou věci, které jsou často nesmyslně v rámci "úspor" poddimenzovany a pak je problém na světě ... No a ten servisák a jeho názor? Já osobně bych ten televizor na tu diagnostiku určitě odvezl. Za těch pětset korun by se mi oplatilo vědět, zda má ještě smysl nechat ho opravit (třeba nakonec jen za pár stovek) a později používat třeba ve druhém pokoji. Ale to je samozřejmě věc názoru ...

Jinak já měl od poloviny 80-tých let hodně elektroniky PANASONIC/TECHNICS a opravdu jsem nikdy nemusel řešit návštěvu servisu. Čímž samozřejmě neobhajuji tuto značku a rozumím tomu, že ty máš zkušenost zcela jinou (jako například i dva moji známí) a zatoužil jsi po změně ...

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Televizory (CRT, LCD, PDP): Výběr TV 65" - 70"
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 09-06-2015, 14:24
  2. Vyber TV s PVA panelom v uhlopriecke 55" az 65"
    Od m0rph v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 02-09-2014, 12:52
  3. Výběr TV 60-65" PLAZMA NEBO LED? Cena cca 50 tis.
    Od 15lukas15 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 27-05-2014, 16:16
  4. Výber 65"-75" TV
    Od Gyrator v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 09-05-2014, 09:41
  5. LCD: Výběr low end LCD TV 46-47", cena cca 16000 Kč (Grundig 7?)
    Od Antonín Chromý v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 20-11-2012, 21:36