Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Tv box dealdig

30.10.2019 01:57
slayZdravím.
Dorazil nový TV BOX DEALDIG ale nějak ho nemůžu propojit s AVR. Zapojení: TV BOX - hdmi - AVR - hdmi ARC - TV. Takto mi to normálně funguje se starým tvboxem SCISHION V88. Při stejném propojení se na obrazovce TV zobrazí, že není žádný signál a abych vybral zdroj. Ty dva TV Boxy mám vedle sebe a když přendám hdmi výstup z toho nového do starého, tak se normálně zobrazí obraz ze starého TVBOXU. Přendám hdmi do nového a nic. Pokud propojím DEALDIG přímo s TV, tak se na TV obraz zobrazí. Tak si myslím, že někde v DEALDIGu může být nějaké nastavení, ale nic jsem nenašel. Někdo zde na fóru psal, že má tento TV BOX, ale už to nemůžu najít. Nemáte nějaké rady?
Díky
30.10.2019 04:35
whitesakZkus na boxu změnit nastavení rozlišení a obnovovací frekvence obrazu na nějaké rozumné hodnoty - třeba 1080p/50 Hz.
Jde o to, že tam třeba máš 4k/60Hz, což tvůj AVR třeba neumí a tudíž to nepropustí na TV.
1.11.2019 11:29
slayDíky, pomohlo. Chci vyzkoušet CoreElec. Stáhl jsem si image soubor. Protože jsem nenašel DEALDIG, tak jsem zadal pouze S912 a stáhl. RUFUSEM jsem na USB flash vytvořil systém. Ze složky jsem zkopíroval [FONT=&]gxm_q201_3g_1gbit do rootu a přejmenoval na dtb.img. Flashku vložil do boxu a při stlačení resetu (párátkem) jsem box zapl. Naběhne logo CoreElec, ale jak je vidět na obrázku, tak takto to skončí. Nějaká rada?
Děkuji
[/FONT][ATTACH=CONFIG]35123[/ATTACH][FONT=&]

[/FONT]
2.11.2019 04:05
whitesakPostup se zdá zcela správný. Instalace skončí tak nějak divně uprostřed vytváření filesystemu na flešce. Zkusil bych instalaci na micro SD kartě.
3.11.2019 08:40
slayDěkuji, to pomohlo. Sice nefunguje originál dálkovačka, ale to nevadí. Funguje od televize. Ale zatím jsem narazil na následující problém. Pokud vypnu CE, tak se mi vypne i televize a i AVR. V nastavení androidu se to dalo vypnout. Tady nevím kde. Zapojení mám: TVBOX -> HDMI -> TV -> HDMI (ARC) -> AVR.
3.11.2019 10:52
whitesakChování HDMI CEC se dá v CE nastavit v Nastavení -> Systém -> Vstup -> Periferie -> CEC Adaptér
Uvedené zapojení máš předpokládám kvůli 4K HDR, protože to tvůj AVR nepodporuje? Protože jinak je doporučené zapojení: TV Box -> HDMI - > AVR -> HDMI ARC -> TV
A na zprovoznění origo dálkového ovládání boxu v CE jsou tu ve fóru návody :-)