Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Nefunguje Dolby Digital plus a DTS X

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Zdravim, mohli byste poradit zacatecnikovi jak to spravne zapojit ?

Mam Nvidia Shield TV, receiver Yamaha HTR 2071 a TV Samsung UE49MU6292. Kdyz propojim HDMI kabelem na HDMI 1 Shield-receiver a z receivru HDMI out na TV (ARC) tak nemuzu z toho dostat z Kodi zvuk Dolby digital plus E-AC3 a DTS HD, klasicke dolby digital a DTS funguje nadherne. Pritom receiver Dolby Digital plus podporuje i DTS HD.

Kabely HDMI mam drive oznacovane jako 1.4 je problem v tomto ?

Jeste mensi dotaz, lze provozovat v tomto zapojeni obraz a zvuk z shield do TV pri vypnutem receivru ? Popripade co zapnout aby to fungovalo.

Dekuji za odpoved.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

HTR 2071 podporuje len DD+, DTS-HD nie.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Jo, jo promin, koukal jsem a ne. O to mi zas tak nejde, spis me zajima proc nefunguje DD+. Musim pockat do pondeli na kabel, vzal jsem tenhle, tak snad to bude tim https://www.mall.cz/kabely/max-kabel...eteny-3m-cerna

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Kablom to nebude.

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

V nastavení v KODI pre audio je potrebné povoliť preposielanie signálu ( passtrough ) a tak isto povoliť DD+ ( E-AC3 ). Ak je toto splnené a aj tak to nefunguje, tak je problém s nahrávkou, najskôr nebude DD+.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Povoleni pruchodu signalu mam (neslo by vubec DD a DTS) , taky povoleny dekoder DD+, pri prehravani filmu se na TV v info ukaze napis DD+ ale neprepne receiver na dekoder (nesviti na displeji DD+) a nejde zadny zvuk.
    Zajimave ze kdyz pustim DTS HD, tak zvuk z repro jde a na dekoderu sviti DTS (zrejme prevedene na obyc DTS)

Co jsem vycetl na foru Kodi, tak opravdu by mel byt problem kabl, ktery nepodporuje nejakou ochranu a ma byt specifikace 2.0b, no zitra dorazi tak vyzkousim.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od creck Zobrazit příspěvek
    Co jsem vycetl na foru Kodi, tak opravdu by mel byt problem kabl, ktery nepodporuje nejakou ochranu a ma byt specifikace 2.0b, no zitra dorazi tak vyzkousim.
    Ale hovnajs. Kábl obsahuje jen dráty. Specifikace může určovat jen rozsah stínění jednotlivých signálních vodičů a minimální průměr drátů - tím i maximální přenosovou frekvenci (data se pořád přenášejí po drátech určitou frekvencí - a na její útlum má vliv průměr drátu/plocha povrchu a rušení ovlivňuje stínění jednotlivých signálních párů). A ani to není ve specifikaci definováno. Maximálně by nebyly zapojeny některé vodiče. Ale to by ti třeba nefungovalo CEC - nezapojený konkrétní jeden pin na konektoru.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Tak kablem to neni.

Nováček
    Registrace
    Nov 2015

Tak vyreseno, Kodi DD+ neprehrava, SPMC to vyresilo a funguje.

Nováček
    Registrace
    Oct 2016

To blbosť, KODI DD+ normálne prehráva.

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Hm...

Na Androidu mně to nechodilo, musel jsem SPMC nebo FTMC, laboroval jsem s tím (viz jiná témata) půl roku, po přechodu na LIbreElec už neřeším nic.

Podobná témata

1. DTS a Dolby Digital 5.1
    Od alojzo v sekci Editace audia
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-04-2010, 12:04
  2. DTS/Dolby digital to Stereo
    Od H.Karlik v sekci Editace audia
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 22-02-2010, 12:03
  3. Zvuk v Dolby Digital
    Od Bomber7255 v sekci DVB-T