Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: VHS do PC přes HW převodník

23.6.2019 11:10
pee.trAhoj. Před lety jsem koupil z druhé ruky Canopus ADVC-55, aniž bych ho dodnes vyzkoušel. Dnes jsem ho připojil k PC pomocí 6pin FireWire konektoru. Do převodníku jsem přivedl L+R+video cinch z video přehrávače do něhož je zapíchnutý SCART přechod na 3 x cinch, nastaveno na OUT. Na převodníku svítí červené status světlo, což dle google věští nějaký problém. Každopádně v cupture okně ve Vegasu stále svítí Please connct a device. Když jsem do PC připojil přes zmíněný FireWire vstup DV kameru, tak tam capture fungovalo. Po čem bych měl ještě jít? Díky.
23.6.2019 02:16
BOBAGrabovani VHS přes Vegas mi dělal většinou problém. Grabuji přes Windv od Mourka. Funguje mi to i na Windows 10. Stahuji to přes dv kameru.
23.6.2019 03:12
pee.trWinDV také připojené video nevidí. A kameru s příslušným vstupem bohužel nemám.
23.6.2019 03:32
BOBAZapoj kameru přímo do PC,a přepni ji na přehrávání.
23.6.2019 10:57
pee.tr[QUOTE=BOBA;537655]Zapoj kameru přímo do PC,a přepni ji na přehrávání.[/QUOTE]

Nechápu proč, ani jak přímo. Kameru k ničemu nepotřebuju. Dal jsem jen zmínku, že grabování jako takové přes FireWire do Vegas šlape.
24.6.2019 07:12
SaxelNemáš k dispozici jiný zdroj analogového videa, který bys mohl připojit jiným kabelem (pro ověření ne/funkčnosti převodníku)? Třeba tebou zmíněnou kameru - určitě má výstupní konektor A/V (obvykle jack 3,5mm), k ní bys měl mít i kabel jack - 3x cinch.
24.6.2019 08:25
BOBA[QUOTE=pee.tr;537659]Nechápu proč, ani jak přímo. Kameru k ničemu nepotřebuju. Dal jsem jen zmínku, že grabování jako takové přes FireWire do Vegas šlape.[/QUOTE]

Omlovám se, špatně jsem si přečetl první příspěvek :)
24.6.2019 08:41
pee.tr[QUOTE=Saxel;537660]Nemáš k dispozici jiný zdroj analogového videa, který bys mohl připojit jiným kabelem (pro ověření ne/funkčnosti převodníku)? Třeba tebou zmíněnou kameru - určitě má výstupní konektor A/V (obvykle jack 3,5mm), k ní bys měl mít i kabel jack - 3x cinch.[/QUOTE]
Asi by to měla mít, mrknu doma, nikdy jsem to nevyužil. Díky. Případně ještě zkusím přivést jiný videopřehrávač a v nejhorším opráším odložený PC a nagrabuju to přes TV kartu, pokud to po letech ještě rozchodím. :-)
Přiznám se, že jsem nikdy s HW převodníky nepracoval, jsou v nich zásadní rozdíly, co se kvality týče, kdybych se rozhodl něco levnějšího pořídíit na občasné využití? Nebo někde sehnat starší DV kameru, která by to uměla?
25.6.2019 11:54
SaxelJeště zkontroluj, jestli máš správně nastavený dip-switch na převodníku. Já na grabování VHS používám mini-DV kameru, ale kvalita tvého převodníku by měla být také v pořádku.
25.6.2019 12:14
pee.trNa ON mám jen číslo 1.
26.6.2019 07:15
SaxelTo máš dobře. Nezbývá než ověřit, jestli příčinou neúspěchu není tvůj kabel.
27.6.2019 10:30
pee.trTak jsem konečně připojil kabel jack-3xCinch mezi analogový výstup DV kamery a převodník. V tuto chvíli už Vegas o zařízení nějakým způsobem ví - capturing nabídne, název souboru k ukládání, ale play na kameře z vegasu nespustím a ani když ho pustím ručně na kameře, tak žádné video v preview okně vegasu nevidím (je jen černo) a ani žádné časy capturingu neběží. Nic se neuloží. Je zvláštní, že se to chová jinak, než při připojeném videu, ale výsledek je stále nula. Na převodníku stále svítilo červené světlo, jako chyba. Následně jsem zkusil ještě WinDV a ten o zařízení neví. No a poté jsem ještě zkusil jednou Vegas a najednou to funguje. Jakoby to vyžadovalo nějaký přesný postup zapínání nebo nevím. Překvapilo mě, že najednou se červené světlo z diody na převodníku změnilo poprvé na zelené, zapl jsem play na kameře a nahrávání ve Vegasu a video šlape. Moc to nechápu, ale snad se mi podaří to rozběhat ještě jednou a to i z VHS.
28.6.2019 08:44
SaxelDobrá zpráva je, že převodník žije. Teď se zaměř na propojení videopřehrávače a převodníku. Některé videorekordéry měly výstupní cinch (žlutý) s kompozitním videem, některé měly i s-video konektor (přístroje S-VHS).
To, že ti nejde ovládat kameru z Vegasu je logické, po tom analogovém kabelu žádný povel projít nemůže. ;)
28.6.2019 10:05
pee.trTenhle videorekordér má jen scarty, takže já to mám tažený přes redukci scart-cinch (ač už staršího data výroby, teprve jsem ji trhal z originál zabelaného sáčku). Kabel cinch-cinch prověřím, ale také nebyl nikdy používán. Testoval jsem to neúspěšně v obou dvou scart výstupech. Zkoušel jsem na té redukci přepínat IN/OUT pro případ, že by tam bylo něco špatně. Ještě případně dovezu jiný viderekordér, ten má i přímo cinch výstupy a z něj jsem kdysi už graboval do TV karty.