Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony WH-1000XM3 - Ako zneju s pripojenym 3,5jackk

Nadzi (108)|7.12.2018 01:00
Zdravim
chcem si kupit na vianoce tieto sluchatka Sony Hi-Res WH-1000XM a pouzivat ich vseobecne na mobil ako hudba filmy k telke ale taktiez by som ich chcel zapojit do zvukovej karty cez kabel ku konzole PS4

ako funguju aebo aky maju zvuk tieto sluchatka s pripojenym kabelem? je tam nejaky rozdiel v kvalite oproti bluetooth?
KamilZ (10277)|7.12.2018 13:08
Dotaz nedává moc smysl. Ta sluchátka podporují přes BT i aptX HD a nevíme, na čem jsi je testoval (když se ptáš na rozdíl v kvalitě a chceš to srovnat s kabelem), zda dané zařízení umělo i hires kompresi. Obecně je připojení přes kabel nejlepší a není se čeho z hlediska kvality bát.

Čeho bych se bál já, je kvalita Tvé zvukové karty v PC. Pokud máš nějakou obyč. nebo integrovanou, tak si troufám tvrdit, že kvalita D/A převodníků a bordel/el. mag. rušení z PC bude mít podstatně větší vliv než kvalita těch sluchátek.

Já jsem měl Sony WH-1000XM2 a byl jsem s nimi spokojen. Pak mě ale odešly. Sice v záruce, ale dodavatel už je neměl a tak mi vracel peníze a já si nové nekoupil, protože jsem je měl původně pořízené z nějaké akce za pár šupů. Mají perfektní noise canceling, ten jsem oceňoval (ale jeho zapnutí jde samozřermě proti hires audiu) a také fantastickou výdrž na baterii.

Klidně bych do nich z hlediska kvality zvuku a funkcí šel znovu, ale nejsem audiofil a tak bych případné audio nedostatky asi nepoznal. Nicméně testů těchto sluchátek je velké množství, hledej a čti.
Nadzi (108)|7.12.2018 16:18
zdravim dakujem za rychlu odpoved
svoj dotaz upresnim

chcem ich pouzivat na android koli vsetkym kodekom ktore to podporuju. takze vsetko sa bude pocuvat cez bluetooth.
do PC ich pouzivat nebudem jedine kam ich chcem pouzivat je herna konzola ps4 a k nej sa bohuzial neda pripojit bluetooth a preto sa pytam ci ked ich pripojim kabelem tak budu mat rovnaky zvuk ako cez bluetooth.

dalsia vec ze mam zvukovku Creative SoundblasterX G6 a do nej zapojit chcem tieto sluchadla cez kabel a hrat.

Niektore sluchadla ktore su bluetooth su tak spravene (zvacsa lacnejsie) kde je 3,5jack len nudzova zalezitost a ked sa pripoji kabelem tak z toho leze zvuk jako sluchatka z trhu.
Kvalita bluetooth tych sluchadiel je super .

islo mi len o tu konzolu.
Nadzi (108)|9.12.2018 21:05
Este by zaujimala jedna vec a to bezdratove kodeky
mam Iphone Xr a on podporuje kodek AAC. Sluchadla podporuju tiez AAC ale tiez aptX aptX HD a LDAC.

Je dostatocne kvalitny AAC kodek oproti treba LDAC?
Foolproof (2713)|10.12.2018 13:06
Stručně:

APTX - komprese 4:1 max 352 kbps
APTX HD - komprese 4:1 max 576 kbps 24/48 kHz
APTX adaptive - komprese ? max ?, ale 96 kHz
AAC - sračka od Apple, určená pro širokou veřejnost (Spotify apod.)
LDAC - až 990 kbps, transkodváno, jak netuším
SBC - bída - 328 kbps, 44,1 kHz

atd.

Kde je problém to je latence - reakční čas.(zpoždění)
drát - 7 ms
SBC - 173 ms
APTX - 163 ms
APTX HD - 30 ms

Závěr: Pokud se budou poslouchat MP3 - 128 kbps, taj je to úplně jedno, pro FLAC asi LDAC, pro hry APTXHD, nebude se zvuk opožďovat.
Sony podporuje obé, tedy asi budou vyhovovat, no a ten iPhone to taky nějak přechrchlá.
whitesak (406)|11.12.2018 14:46
[QUOTE=Foolproof;536077]AAC - sračka od Apple, určená pro širokou veřejnost (Spotify apod.)[/QUOTE]
Jen malá oprava. Spotify nepoužívá AAC ale OGG až ve 320kbit. Nicméně AAC a OGG jsou v podstatě kvalitativně srovnatelné kodeky, takže ano, žádné velké audiofilství ...

[QUOTE=Foolproof;536077]Sony podporuje obé, tedy asi budou vyhovovat, no a ten iPhone to taky nějak přechrchlá.[/QUOTE]
Mno, je to trochu složitější. Aby se přes Bluetooth obě strany domluvyli a naskončily na nejhorší možné variantě - což je zoufalé SBC - tak musí obě strany výše uvedené kódování (myšlšno přes bluetooth) podporovat. iPhony překvapivě APTX. APTX HD ani LDAC nepodporují.
Takže majitelé iPhonů nakonec stejně skončí u AAC a to myslím navíc jen v případě, že přehrávají zdroj v AAC. Pokud je zdroj třeba ve FLAC, tak to nakonec skončí v šíleném SBC.

Dovolím si citaci jednoho nejmenovaného serveru:
Pokud je člověk neznalý, může si koupit třeba iPhone 7 Plus 256 GB za 31 390 Kč, k tomu si zaplatí Tidal HiFi s bezztrátovou kvalitou za 330 Kč měsíčně a celé to bude chtít poslouchat na sluchátkách Sennheiser Momentum On-Ear Wireless za 11 990 Kč. Ve finále získá kvůli kodeku SBC kvalitu, která nekoresponduje s tím, kolik celá sestava stála
Nadzi (108)|15.12.2018 21:39
takze ked tie sluchatka spojim s kablom s ps4 tak budem mat 7ms latenci a najvyzsi mozny kvalitny zvuk bez ohladu na aptx/hd nebo aac...
ked ich spojim s iphonom tak len AAC
ked ich spojim s androidom tak aptx aptxhd a LDAC
whitesak (406)|16.12.2018 12:34
[QUOTE=Nadzi;536110]
takze ked tie sluchatka spojim s kablom s ps4 tak budem mat 7ms latenci a najvyzsi mozny kvalitny zvuk bez ohladu na aptx/hd nebo aac...
[/QUOTE]
Ano
[QUOTE=Nadzi;536110]ked ich spojim s iphonom tak len AAC[/QUOTE]
Ano, ale jen v případě, že bude zdroj také v AAC. Pokud budeš na iphone poslouchat MP3, OGG, FLAC atd, tak to pojede překodované přes SBC :-(
[QUOTE=Nadzi;536110]ked ich spojim s androidom tak aptx aptxhd a LDAC [/QUOTE]
Ano, ale daný Android foun musí tyto profily/kodeky také podporovat. Není to samozřejmostí, obvykle to umí jen dražší modely.