Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize LG 43UJ6517 - problémy s nahráváním

psychoTA (3)|31.10.2018 13:04
Dobrý den,

obracím se na Vás se žádostí o pomoc, neboť už nevím, jak dále náš problém s nahráváním televizí řešit. Před zhruba rokem jsme zakoupili dvě totožné televize LG 43UJ6517. Tento typ televize LG byl vybrán pouze a proto, že podporuje nahrávání na externí hard disk (hlavní důvod koupě, matka chtěla dvě - do ložnice a do obýváku, aby si mohla nahrávat pořady z TV ve chvílích, kdy je v práci). Nicméně od té doby začalo nahrávací peklo a nyní jsem již ve slepé uličce, kdy nevím jak dále řešit problém obou televizí.

Obě televize od počátku koupě vykazují totožný problém, a to takový, že obě TV samovolně a nepravidelně nahrávají nastavené pořady. Někdy i několik dní nahrávání obou televizí funguje v pořádku, někdy i několik dní nedokáží nahrát nic. Když píši, že televize nic nenahrají, probíhá to tak, že televize nahrají první, někdy i druhý pořad, a to vždy v délce 21 - 23 sekund, nikdy déle - veškeré ostatní nastavené nahrávání vždy vypadne. Dále TV nově vykazují problém toho, že když už pořad nahrají, nedokáží ho potom přehrát - objevuje se hláška nepodporovaný formát.

Tyto problémy vykazují obě televize. Opakovaně bylo kontrolováno správné nastavení nahrávání. Problém obě televize vykazují i na jiných externích hard discích . Mám dva - Seagate a Western digital, oba s kapacitou 1 TB. Disky byly samozřejmě konfigurovány přes TV před jejich použitím k nahrávání.

V běžném režimu pouze sledování TV pořadů v reálném čase nevykazující televize žádný problém.

Dále...obě televize byly ihned poté, co začaly vykazovat tyto problémy reklamovány u prodejce. První reklamace u obou proběhla se stejným závěrem, a to uznání reklamace a výměna základních desek u obou. Člověk by si myslel, že má vyhráno, jenže bohužel...

Televize od příchodu z reklamace vykazují stejné závady i nadále, a to obě. Nyní jsme už u jedné z nich na třetí reklamaci, u druhé z nich na druhé reklamaci, Reklamace už nám však prodejce zamítá se slovy, že se v servise závady neprojevily, a to opakovaně. Před týdnem se nám jedna z nich vrátila z reklamace problém dále přetrvává, druhá TV je nyní opět v reklamaci...

Prosím o jakoukoliv radu či pomoc, jak tento problém vyřešit. Myslela jsem, že je závada v TV (vadné kusy co já vím), ale nyní si začínám myslet, že je problém v hard discích. LG podpora nám sdělila, že nikdy o takovém to problému neslyšeli, ale zmínily se, že měli problém s konektivitou s disky WD - proto byl zakoupen Seagate, ale problém nadále trvá.

Díly moc za jakoukoliv odpověď.
Aneta
digitivi (215)|31.10.2018 17:24
Predpokladam, ze oba 1T disky nemaju vlastne napajanie, teda su napajane cez USB port TV. Skuste na skusku zapojit medium s mensou kapacitou (napr. 64GB) alebo s vacsou kapacitou ale s vlastnym napajanim.
psychoTA (3)|31.10.2018 20:03
Ahoj, přesně tak. Jiné médium bohužel nemám, ale někde tady na Vašem fóru jsem se dočetla o možnosti připojení HDD přes "Y" kabel do dvou USB, abych zvýšila jeho napájení. Kabel jsem objevila na Alze, zítra bude tak vyzkouším..jinak má zoufalost trvá :-P Dnes matce opět všechno nahrávání vypadlo..
psychoTA (3)|7.11.2018 07:33
Dobrý den,
znovu se na Vás obracím se žádostí o pomoc. Připojení externího HDD přes Y kabel tak, aby byl HDD napájen ze dvou zdrojů, bohužel vůbec nepomohlo. TV není schopná nahrát nic správně již zhruba týden v kuse.

Prosím napadá někoho jak tuto situaci dále řešit???
Díky

Aneta
RoPo (6061)|7.11.2018 08:55
TV neplní funkci deklarovanou výrobcem. Buď ať výrobce určí, který přesně HDD je 100% funkční. Jinak stále reklamovat a pak odstoupit od KS.
Petr1573 (2)|12.3.2019 12:32
Bohužel problém úplně stejný s TV Samsung. Vyměněná deska, problém přetrvává. Nevím co s tím. Servis to nechce řešit a o neopravitelnosti nechce slyšet, tudíž je problém i s odstoupením od K.S.
Podařilo se Vám to nějak vyřešit?
Díky za zprávu.
RoPo (6061)|14.3.2019 09:51
Pak řešit posudkem přes soudního znalce, návrhem na žalobu, atd...

Nicméně pokud se závada neprojevuje na jiném místě (nahrávání a vše jinde funguje), v zcela jiné elektrické síti, tak problém by mohl být v elektrické síti u tebe. Např. špatné zemění jak elektrického rozvodu, tak antén. Pak se elektronika v TV může chovat "podivně".
Petr1573 (2)|15.3.2019 09:26
Zkouším jiný kabel a jiný disk. Je fakt, že po vytažení ze zásuvky na 30 min, TV opět nahrává, jen ale několik dní pak se situace opakuje.