Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: USB DVB-T2 tuner T230C nahrávání a následné zpracování

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

Dobrý den. Neřešil náhodou někdo problém nahrávání a následného zpracování videa, ze současného nového formátu H 265 do PC? Doposud jsem z externího USB tuneru EVOLVE (DVB-T, H264), nahrával do PC a dále vystřihoval reklamu, odstraňoval logo a různé popisky v obraze, bez problémů. Nyní jsem koupil nový USB tuner T230C (DVB-T2/HEVC). Funguje dobře, ale jeho nahrávky, ačkoli jsou také v transport streamu (.ts), jako dřív, tak jdou pouze přehrát, ale nikoliv otevřít v jiném programu, než ve kterém byly pořízeny. Je to totéž, jako nahrávky settoboxu Tesla, který také vytváří soubory ts, které nejdou jinde otevřít. Například program VideoReDo4, doposud používaný bez problémů ke konverzi transport streamu, na program stream, jen píše, že chybí specifikované PIDs. Může mi někdo poradit, kde ty PIDy nahonit? viz.obr. v př.
    Ještě doplním, že současně s ts soubory, tuner vytváří xml soubory se stejným názvem a velikostí několika kb, které obsahují jen veškerý text z EPG.
    Díky za reakce. Quest2
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: No PIDs.jpg 
Zobrazení: 44 
Velikost: 87.3 KB 
ID: 34887  
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

T2 je sice transport stream, ale video je komprimováno v HEVC a to Videoredo neumí.

Lze si pořídit neoficiálně CyberlinkPowerDirector........nebo sledovat DVBT nikoli DVBT2.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Videoredo by malo v kratkom case uvolnit verziu, ktora HEVC podporuje.

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

Ani oficiální verze Cyberlink Power Director17 nezvládla import transport streamu. Stejně jako Pinnacle jsou to pouze střižny, které sice HEVC znají, ale tady je třeba konverzní program, jako je VideoReDo.

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

Vyzkoušel jsem CyberlinkPowerDirector17 a s nulovým výsledkem. Import výše popsaného ts nezvládá. Je to obyč. střižna a nikoliv konverzní program jako VideoReDo.
    Řešením bude asi jen VideoReDo 6.

Registrace
    Mar 2004

U Cyberlink je potřeba kodek HEVC zaregistrovat, jinak to nefunguje, VideoRedo bych neřekl, že je konverzní program, to co umí, umí Cyberlink taky a k tomu dalších 50 funkcí.

Pokud je v systemu nainstalovaný DirectShow splitter, který umí HEVC, např. LAV, tak lze dát souboru extender jakýkoliv a Cyberlink, pokud je to video to naimportuje.
    Další možnost je, že to nahrává nějak kryptovaně, což je ovšem jiná kapitola, veškeré podrobnosti lze zjistit programem TSDoctor i ty PIDy.
    Pokud to není kryptované, tak překlop TS do MKV pomocí MKVToolNix, je to pár sekund a importuje to každý amatérský program.

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

To Foolproof.
    VideoReDo 4. které používám, umí sestříhaný, barevně korigovaný, rozměrově upravený video soubor uložit do 28 různých videoformátů. To je dostatečné množství, aby se mohl zařadit nejen mezi stříhací, ale i konverzní programy. Nebo ne?

CyberLink17 jsem zkusil pouze trialovou verzi, protože se mi nechce dávat 2500 za plnou verzi a následně zjistit, že můj problém neřeší. Je mi jasné, že trialová verze je ořezaná. Ve specifikaci plné verz je sice uvedena kompatibilita s formátem HEVC, ale to nemusí řešit nic, protože používám i Pinnacle 22, který také umí pracovat s HEVC, ale ty problematické TSky také neumí. Stejně by to dopadlo s Cyberlinkem, jak jsem ho vyzkoušel, jsou si hodně podobné, co se týká možností.

A nyní MKVToolNix: videosoubor.ts otevřel bez odporu, poměrně rychle přetvořil do videosouboru.mkv, ale tento mkv zase nejde v ničem otevřít. Hlásí to pouze chybu.
    Znamená to tedy, že ta TSka je nějaká, jak píšeš kryptovaná - kódovaná, aby jí nešlo kopírovat? Nebo je třeba nějak nastavit parametry před konverzí?

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

Ještě dodávám, typ toho settoboxu je Tesla Duplex T2. Na stránkách www.tesla-electronics.eu se uvádí, že videozáznam pořízený na tomto přístroji s příponou ts. není kódovaný a je editovatelný na PC.

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

A poslední zkušenost, nahrávka z DVB-T (H.264) na T230C, není v transport streamu, ale v normální mpg2, která jde otevřít ve všem, žádný soubor.ts. Z toho vyplývá, že nahrávky z DVB-T2 asi nejdou otevřít záměrně na jiném přístroji než byly nahrány.

Registrace
    Mar 2004

Tak nahrej 1 minutu z DVBT2 a uploadni, zkusíme vyřešit.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Quest2 Zobrazit příspěvek
    uložit do 28 různých videoformátů
    Tolik jich ani neexistuje. Musíš rozlišovat mezi formátem a kontejnerem. Kontejner je něco jako obálka, ve které jsou všechny streamy zabaleny.

Příklad - kontejner matroska, obyčejně má extender MKV, ale jsou i MKD,MKA a možná i jiné. V MKV může být video uloženo jako MPEG2, MPEG4 ASF, MPEG4 AVC, HEVC a dalších. To jsou videoformáty, řekněme, způsob komprimace. K tomu mohou být v kontejneru zvukové streamy, titulky kapitoly, navigace, úhly pohledu a bůhví co ještě.
    Aby kontejner mohl být otevřen na PC, musí buď player nebo system umět splitnout, rozdělit tento kontejner na jednotlivé streamy, dekódovat je a potom jakoby zase sloučit v nekomprimované formě a to hraje. Např. donedávna i profes. playery si s MKV neporadily.

VideoRedo je primárně určeno na bezeztrátový střih, pokud možno s přesností na frame, odstranění reklam a ceněna je primárně funkce uložení v původním formátu, tedy minimální ztráta kvality, protože jakákoliv konverze to jenom zhorší.

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

To bych Ti byl moc zavázán. Video, tak jak vypadlo z Tv tuneru je tady:

https://uloz.to/!w0csTojBXWfV/ja-mat...16-21-30-37-ts

Předem dík za trpělivost.

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

A tady je ještě jedno, novější:

https://uloz.to/!4jo3A9VyR9xj/na-ces...22-15-03-42-ts

Registrace
    Mar 2004

Nemáš nainstalovaný kodek pro HEVC v PC.

1. Postříhat to jde v PowerDirectoru, s funkcí SVRT to uloží v nezměněné podobě, naprosto bezeztrátově, včetně Dolby 5.1

2. Pro přehrání v originální formě nebo i po převodu do MKV použij player, který umí HEVC, např. PowerDVD, já používám DaumPotPlayer.Měl by to umět i VLC nebo MPC a mnoho dalších.

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: snap001.png 
Zobrazení: 74 
Velikost: 89.0 KB 
ID: 34890

Kodek HEVC ti prostě chybí, není co řešit, nahrávka na Ulozto, kta tvoje, pokud by byla v sekci multimedií, tak hraje přímo v prohlížeči, u mě Opera.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snap1.png 
Zobrazení: 57 
Velikost: 51.3 KB 
ID: 34889  

Nováček
    Registrace
    Oct 2018

Díky za odpověď,
    Takže když koupím plnou verzi PowerDirektoru, třeba tu 17tku, tak bude problém vyřešen? Nebo bude třeba ještě plugin na H.265?
    A proč mi to nebere Pinnacle, který má v plný verzi (20-22) taky umět H.265? Já s 265tkou ještě nikdy nedělal, to jsem zjistil až nyní. nechybí mi něco hardwarového? U Pinnaclu píšou o nějakých specifických vlastnostech grafiky. Poslal jsem jim moji konfiguraci a oni ji schválili. A stejně p.d.
Název: VAIO konfigurace.jpg 
Zobrazení: 56 
Velikost: 538.9 KB 
ID: 34891  

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. DVB - T2 USB tuner
    Od Le_Ze v sekci DVB-T
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 15-02-2019, 17:34
  2. vu +solo se v2 1x dvb c t2 dual tuner