Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tvorba DVD z fotek z digitálu

ludva_tvf (121)|13.7.2005 20:58
Prosím o radu, jakej program použít na tvorbu DVD z digifoto, aby soft byl jednoduchej a uměl používat složky z kterých automaticky vytvoří menu. Zkoušel jsem Ulead PictureShow 3.0, ale připadal mi hodně pomalej (převod 1DVD by snad trval i několik dní na AMD 2500+ s 512MB RAM) a hlavně po jeho ukončení (když už jsem to nevydržel a vypnul) už nešlo zpětně načíst uloženej projekt (program se automaticky vypne). Kdo poradí? Nutně potřebuji utvořit DVD. Moc dík.
Modena (1706)|13.7.2005 21:16
Jen tak v rychlosti, co sám znám !
Co takhle si zkusit příště nejdřív zagooglovat na vlastní náklady ludvo ? :-E
http://www.photodex.com/products/proshowgold/
http://www.ulead.com/dmf/features.htm
http://www.canopus.us/US/products/Imaginate2/pm_imaginate2.asp
http://www.nero.com/eng/NeroVision_Express_3.html B-)
ludva_tvf (121)|13.7.2005 21:26
Dík za radu, ale NeroVision neumí adresáře (u verze 2 jsem na to nepřišel - nahází to do jednoho videa bez rozdělení do menu), a to Imaginate2 mi taky nepřipadá jako soft na foto. Zkusím to proshow
exTNT (1421)|13.7.2005 21:42
Kup si za dva klacky nějakej DVD přehrávač, co umí číst JPEGy z datovejch CD a DVD a máš po starosti.
Já mám fotky na DVD+RW jako data, roztříděný do adresářů, semtam něco přidám a Philips DVP 630 s tím nemá nejmenší problém.
ludva_tvf (121)|13.7.2005 22:10
To je sice hezký, alejá mám celý kino. A jinak to stejně pak vypadá líp, když jsou ty fotky pohyblivý a jsou mezi nima přechody.
stayman (12393)|13.7.2005 22:14
Mozes pouzit aj Pinnacle, ten ma efektov az az a aj authoring :-D
kadel (77)|13.7.2005 22:18
Akorát se pořád tady ptám a tahám z ostatních rozumy jelikož nejsem ten krerý by mohl v tomto oboru moc radit . No ale abych taky něco blebtnul:
Zdá se mi , že opravdu je fajn používat komplexní balík softu od sonic teď už od sony (DVDA,VEGAS,SOUNDFORGE atd... Je pravda že nero vision ,ulead,atd...nejsou špatné ale na spoustu věcí nestačí ale něco v nich jde snadněji. Podle mého laického názoru , když se človék zaměří na komplex od sony tak mu to musí stačit . Jednoduché základy pro střih,tvorbuDVD se dají pochopit snadno a například já (amatér) s tím bohatě vystačím(někdy taky ne - ale to když mám čas a začnu vymýšlet blbiny). Ty složitější věci se musejí dočíst v helpu nebo na netu .
Ale konkrétně , ty fotky v DVDArchitektu jdou vážně udělat snadno. Jestli ti to nepůjde , tak mi napiš a já ti pošlu jak na to ať jsem tady taky něco platný.
Trent (314)|13.7.2005 22:21
stayman: ... no z teba sa nejako rychlo stal pinaaaklista :-E sak moze aj vo vegase, neee? a potom sup do DA
ludva_tvf (121)|13.7.2005 22:23
To ste mě moc nepochopili. Já bych chtěl vložit adresáře s fotkama, soft mi to podle nich rozdělí do menu a pak i vypálí. Přesně tohle umí ten PictureShow, ale nějak mi padá. Pinnacle Studio (jestli myslíš tohle) nic takovýho neumí, DVD architekt myslím taky ne (už se tam musí vložit vytvoření tracky).
stayman (12393)|13.7.2005 22:23
Hehe, ani nie, len viem ze jeden skor spocitas ako dva, aj ked ten jeden je veeeelkyyyy :-E a navyse ten jeden=Pinnacle je mooooc user frendly 9-)
kadel (77)|13.7.2005 22:28
Jo ještě jsem ale zapoměl . Jak píšeš - jedna věc je rychlost a druhá tedy jestli skutečně potřebuješ DVD f.
kadel (77)|13.7.2005 22:39
Kluci, někdy vám opravu nerozumím.
exTNT (1421)|13.7.2005 23:34
[quote=ludva]To je sice hezký, alejá mám celý kino. A jinak to stejně pak vypadá líp, když jsou ty fotky pohyblivý a jsou mezi nima přechody.[/quote]
Aha. Tak to jó, kino... :-E A co myslíš, že mám já? Akorát, že u mně je srdcem tý sestavy pořádnej receiver s pořádným převodníkem a bednama a ne nějakej bakelitovej DVD přehrávač s výstupama na šest bakelitovejch bedýnek vod walkmana. Takže pak mně halt nedělá problém si do tý sestavy dát jinej (kvalitní, ale s podporou DivX, což ten minulej neuměl) DVD přehrávač.
Ale když potřebuješ mezi fotkama přechody, tak to si klidně těch pár dnů co píšeš renderuj, to dává smysl... 9-)
mittal (1)|14.7.2005 09:49
[quote=ludva]Prosím o radu, jakej program použít na tvorbu DVD z digifoto, aby soft byl jednoduchej a uměl používat složky z kterých automaticky vytvoří menu. Zkoušel jsem Ulead PictureShow 3.0, ale připadal mi hodně pomalej (převod 1DVD by snad trval i několik dní na AMD 2500+ s 512MB RAM) a hlavně po jeho ukončení (když už jsem to nevydržel a vypnul) už nešlo zpětně načíst uloženej projekt (program se automaticky vypne). Kdo poradí? Nutně potřebuji utvořit DVD. Moc dík.[/quote]


zkus "Photo2DVD" ten umí vše co potřebuješ.
Krtek (1279)|14.7.2005 13:50
Způsobů je několik. Můžeš z toho udělat třeba film a střihnout kapitoly. Nebo můžeš naimportovat pouze fotky a udělat to třeba v UMF. Nebo se vybodni na oba dva způsoby a vypal to na normální CD. Tak to dělám já... :-E
exTNT (1421)|14.7.2005 18:12
[quote=Krtek]...Nebo se vybodni na oba dva způsoby a vypal to na normální CD. Tak to dělám já... :-E[/quote]
To jsem mu nabízel fčera ráno a vofrňoval se, že mu to nejni dost nóbl... :-E :-E :-E
redburger (499)|14.7.2005 18:44
normalka vo vegase...porobis prechody mozes behat "kamerou" po fotke. priblizovat oddalovat.....dat si dam datumy texty co je co.....
ozvucit to cele okomentovat.......a podavat na dvd aj s menu aj s kapitolami aj co len chces......a je :-D
soko.ban (185)|15.7.2005 08:49
Nevite nekdo pls o softu kterej by popisky k fotkam udelal jako vypinatelny titulky?
Pouzivam ProShow Gold a tam jdou jen vlozit do obrazu (tzn nejdou na prehravaci vypnout).. pidil jsem se po tyhle vlastnosti a niceho se nedopidil.
ladinek (494)|15.7.2005 08:57
soko.ban : to uděláš v Architectu
soko.ban (185)|15.7.2005 09:08
Ladinek: nj to ja vim ze v tehle velkejch autoringovejch softech to jde, ale je to pakarna... idelani je specializovanej soft.. nasypat fotky, z Exifu datumy do titulku, navrhnout jednoduchy menu a palime...

nebo ten architekt to nejak "jednoduse" umi... nechce se mi vysedavat vecery u kompu, staci ze u nej sedim v prci...
ladinek (494)|15.7.2005 09:27
co je na tom pakárna? To si myslíš, že za tebe ty titulky napíše nějaký program? Ty popisky si budeš muset napsat sám v jakémkoli softu.
Fantas! (3016)|15.7.2005 19:31
redburger
:BB:
redburger (499)|15.7.2005 19:41
Fantas na zdravie :BB: som rad ze suhlasis. :-D
Modena (1706)|15.7.2005 20:25
Ludva
[quote]a to Imaginate2 mi taky nepřipadá jako soft na foto[/quote]

K tomu není co jinýho dodat - pak už jenom se s tím jebat v tom Vegasu, co tady radí pár "chytrejch" . . . :-E :-E :-E Dobrou zábavu ! :-k

StayMan
jj :-E nech Ti dobre slúži ten Pinnacle Studio+-:x - je to super velký supersoft a až se zas budeš na nějakým vlákně hádat, že Premiere Pro má 600MB a je tím pádem na*ovno, nezapomeň, cos teď radil druhýmu ! ! ! :-E Dvougigovej barevnej blábol s upgradama každej tejden ! ! ! :-E :-E :-D :-R :BB:

exTNT
[quote]Aha. Tak to jó, kino... A co myslíš, že mám já? Akorát, že u mně je srdcem tý sestavy pořádnej receiver s pořádným převodníkem a bednama a ne nějakej bakelitovej DVD přehrávač s výstupama na šest bakelitovejch bedýnek vod walkmana. [/quote]
jj :BB: :BB: :BB: Tzv.kombajny jsou akorát na p*ču ! :-E
stayman (12393)|15.7.2005 21:49
Nee \/ ja som netvrdil ale, ze je dobry ako Vegas :-E
Fantas! (3016)|16.7.2005 00:49
Modena
Tak se podivej, jak se s tim "jebe" ve vegasu... \/ trvalo mi to pod 2 minuty a to jsem mel jeste velkou rezervu! 9-)
Uz bys mel zacit mluvit fakta, nebo se na ty tvoje kecy radej vykasli! :((

http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/slideshow.avi ...zachycene hypercamem
ai (2993)|16.7.2005 02:18
Modena - jako Premierista bych take naznacil abys seslapnul nohu z plynu v teto chvili, zkus prubnout ten Vegas s nekym kdo to umi (ja vim neni cas) a potom bys v momentech nevericne kroutil hlavou,
jinak nerad bych chtel moralizovat, ale neco na tom Vegasu je , asi mi budes muset verit v teto chvili :-)
Modena (1706)|16.7.2005 08:35
Fantas! + ai
To nebyl přece útok na Vegas vy cvoci ! ! ! :((
Vy se snad domníváte, že jestliže tazatel vidí Vegas prvně, bude mu to taky trvat 2 minuty ? :-? :-R
Kdybyste pořádně četli, nemůžete napsat takovou p*čovinu, co jste napsali ! Tazatel a zakladatel vlákna nás prosí o radu, v čem udělat fotky ve složkách a s menu na DVD a byl bych dalek mu radit, aby to dělal v Premiere, nebo v jiným střihovým softu, protože existujou daleko menší a šikovnější softy na tenhle účel ! ! ! :-?
Tak se přestaňte topořit a pokuste se číst, co vlastně máme řešit - ne o čem se hádat !
Za dobu, co tu jsem, jsem se několikrát přesvědčil o tom, že Vegas není pitomá volba pro střih videa - to je fakt a nikomu to nevymlouvám, ale znovu opakuju (už po několikáté), že to není univerzální lék na všechny A/V úkoly a rozhodně intuitivní věc pro pochopení a intuitivní práci po půlhodině zaškolení, nebo soukromýho bádání nového uživatele! Bude se s tím logicky jebat dýl, než Fantas, který to samozřejmě zvládne za ty 2 minuty - jak jinak, že . . . 9-) \/
Nezlobte se na mě pánové, ale radit někomu v tomto případě Vegas, Premiere, nebo Pinnacle Studio je poněkud OT, nemyslíte ? :(( :(( :((
Fantas! (3016)|16.7.2005 09:45
Modena
Dival ses na to video? Kdyz ja jsem to zvladl za dve minuty, tak on to podle toho videla, co jsem vystavil, udelam za minuty 4! 9-)
To, co jsem tam udelal je myslim pro neho jasny navod jak to zvladnout a navic, kdyz trochu pri tom pozkousi laborovat, tak bude priste pripraveny na veci, ktere by v tech jednoucelovych programech nedokazal! \/
Modena (1706)|16.7.2005 09:52
Fantas!
jj :BB: souhlas, já ale vycházím spíš z toho, že člověk je tvor línej a střihovej soft je to poslední, co by začátečník chtěl zkoumat . . . :-E
wencaS (853)|16.7.2005 11:54
[quote=Fantas!]http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/slideshow.avi ...zachycene hypercamem[/quote]

taky sem se chtel podivat, na to video, abych se priucil, ale nejde stahnout.[quote]Zablokovaný účet!
Přístup nebyl povolen, protože stránka nevykazovala přístup déle než 6 týdnů (po tu dobu nebyl zobrazen reklamní banner).
update: nebo banner byl umístěn v rozporu s podmínkami a potom berte toto jako žlutou kartu (po které následuje červená :-)
Účet je možné obnovit smazáním souboru .htaccess v domovském adresáři během dvou týdnů od zablokování. Pokud se tak nestane, účet bude po uplynutí této doby trvale zrušen. [/quote]

[quote]V případě, že si přejete mít na svých stránkách pouze jeden námi vkládaný reklamní banner, je podmínkou, aby byl umístěn na úvodní stránce nahoře. Pokud nepoužíváte rámečky (tzv. frames), stačí v administrátorském rozhraní nastavit "Nahoře - na jedné stránce". A opět jej lze přesně umístit pomocí značky . Úvodní stránkou je myšlen soubor index.html, index.htm, index.php nebo index.php3.[/quote]
Fantas! (3016)|16.7.2005 12:15
Chachaaaaa. zrusili mi ucet... ja jsem jen cekal , kdy se tomu tak stane, ,protoze jsem ho pouzival jen jako ftp... :-(( Tak ze panove, nevi nekdo o nejakem ftp, kde by bylo alespon 40MB, kde bych nemusel mit nejake www stranky?
Je to pekne naprd, ale wz to hlida a vsude musi mit bannery a nejake www pristupy. Asi budu muset udelat nejake www a rychle to obnovit... :(( Neni mozne na freaku dostat misto? :-?
wencaS (853)|16.7.2005 12:25
Fantas![quote]Účet je možné obnovit smazáním souboru .htaccess v domovském adresáři[/quote]
pripoj se a smaz ten soubor.htaccess, at si to taky muzu stahnout.nic tezkeho. :-E

ja tam mam tohle http://wencas.wz.cz a sou spokojeny :-E :-E :-E :BB: cas od casu tam vlezu sam :BB: :BB:
Fantas! (3016)|16.7.2005 12:45
wencaS :-E :-E :-E no ja uz mam zlutou kartu, tak chci prvni umistit ten web, nez to smazu....nebo myslis, ze tak rychli nebudou a budu mit dalsich 6 tydnu?
Vis co, kdyby nahodou zacali kontrolovat IP adresy, tak si na ne budeme lozit vzajemne... :-!!! :BB:
wencaS (853)|16.7.2005 13:09
Fantas!
to nevim jestli ti daj dalsich 6 tydnu. fakt je , ze ja to mel asi 56 (edit-preklep samoze 6) mesicu jako skladiste. ted sem si s tim nedavno zacal hrat. mam tam jen nejake fotky pro byvalou zakladku, proto to heslo :-E :-E :-E
[quote=Fantas!]
Vis co, kdyby nahodou zacali kontrolovat IP adresy, tak si na ne budeme lozit vzajemne... :-!!! :BB:[/quote]
nastavime si vsichni terba 50 panelu jako vychozi po otevreni prohlizece... :-E :-E :-E
uloz si to jako index.html a nakopci to tam at maj radost
[quote]



<br> napis co libo<br>





















































[/quote]
Fantas! (3016)|16.7.2005 13:16
TAK UZ! Tahej kamarade! :BB: :-E :-!!!
wencaS (853)|16.7.2005 15:02
Fantas!
tak to je pekna prace. je videt, ze ho ovladas. musim si to pustit zpomalene. :-D todle bych delal tejden.
joj a tolik prechodu tam ja nemam. :-(((
zachyt dalsi az budes neco robit, pjosiiim.
:BB: :BB:


PS: ted mas na strankach reklamu s gooooglem :-E :-E
Fantas! (3016)|16.7.2005 16:12
wencaS
nevim cos vsechno videl, ale tady jsou ty co jsem zatim udelal...

http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/slideshow.avi
http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/lensprocsetoci.avi
http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/pohybarotace.avi
http://www.plasap.wz.cz/tvfreak/pohybarotace.veg

jinak mam v planu to radej vzdy zachytit kamerou(slozite dotazy), nez to popisovat...psani me tak nebavi, a dyl to trva... :-)
Ktere prechody nemas? Jeden je tam od Mikeho-download tady na strankach! (Diky Miku!) a pak sada Adorage(P2P) - 1,8GB balik
wencaS (853)|16.7.2005 18:32
Fantas!
pekne. dikes. nejak mi unikli.

instaloval sem tady odsud stazene nejake MovieLooksVegasv2, fivelooksvegas a mcvegas. tak nevim jestli je to co mas na mysli.

vegas se ve volnych chvilich, kterych bohuzel moc neni, teprve ucim. ten adorage je moc velikej balik, tak zatim budu muset vystacit se zakladem. jednou na nej ale taky dojde. :-)
wencaS (853)|16.7.2005 18:37
ahaaaa. tys mel na mysli SpiceMASTER pre Vegas 2.5, ze? mrk sem do downloadu, uz je stahuju. :-!!!
ai (2993)|16.7.2005 21:34
Modena - ale dyt jo, radis mu dobre, ti bylo jen od veci k tomu Vegasu ... :BB:

Jen kdyz je tu rec o Pro Show Gold , jen pridam, ze ten klidne nekde da peak 9500 pri 7500 CBR , treba Maestro me na to upozorni a tu pasaz odmita autorizovat, jen tak dodavam ze skusenosti,..

Imaginate je super, ten DV vystup staci, stejne je to lepe prevadet jinde na dvd, ale pro zacatecnika to muze byt problem. Jeste, pri vetsim mnozstvi fotek je to drina, protoze nevim jak vam, ale me nastavi defaultne orez do fotky , takze se to musi kus po kuse opravovat, ten soft je nenahraditelny pro pany, jezdeni po fotce, ale neni na hromadne zpracovani, rekneme treba 100 fotek na dvd
Fantas! (3016)|16.7.2005 23:17
wencaS
Ne, ten jsem nemel na mysli! Navstiv Staymanovu stranku o vegasu! Najdes tam spoustu odkazu! Je tam odkaz na Mikeho stranku...je skvela! doporucuju!
Jinak ale na veskere dalsi prolinacky kasli! Je to zbytecne! Stejne zjistis, ze takovych ptakovin v praci moc nepouzijes... Je ted zjistuju, ze ze dvou poslednich filmu, co jsem strihal jsem pouzil jen jednu prolinacku typu flash. Jinak jen rovny strih. Je dulezite, aby se neprebil dej... ale to urcite vis. :BB:
wencaS (853)|16.7.2005 23:37
Fantas!
dik.
na ostatni prolinacky kaslu. v tom se s tebou shodnu, ze je treba je pouzivat stridme. zkusenosti s holywoodfx v PIŇÁKLU (budiz mu zem lehka) :-E . mraky prolinacek a nakonec sem pouzival jen stmivacku a to obvykle jen v uvodu a na konci.
:BB: :BB:
starej_vul (250)|18.7.2005 13:43
Někde jsem to tady v diskusích psal:
JÁ TO DĚLÁM TAk:
že z každé svojí akce udělám fotky a jako DIRECTORY to presunu na CD. ŽÁDNEJ JINEJ SOFT. Akorát fotky na výšku otočím na výšku :-) .

Nic lepšího neznám. A ten DVD přehravač si stím poradí (Každý kdo umí JPEG). Co tím získám? Hlavně ARCHIV, kde neztratím kvalitu. Mohu si to prohlížet a kdykoliv si to mohu v takové kvalitě jak jsem to nafotil také vytgisknout.
OMEZENÍ: Jednak já a druhak nepůjdou formaty, které DVD přehravač nepodporuje.
soko.ban (185)|18.7.2005 14:19
starej vul: nj, ale kdyz mas 5Mpix fotky ktery maj 2,5MB tak to vetsina stolnich krapu chrosusta desne dlouho.. a kdyz mas zenu ktera adresarovou strukturu povazuje za hrubou nadavku tak to musis sazet na DVD s menu aby to bylo woman friendly :)
x-ray (48)|18.7.2005 21:45
Zkus MemoriesOnTv.Používal jsem ho před ProShow.
starej_vul (250)|19.7.2005 09:28
pAIN SHOPPRO a UDELEJ Z TOHO "MENSI"... ALE NEMÁŠ PRAVDU S TOU DÉLKOU chroustání. Včera jsem měl fotky 5-ti Mp z ženevského autosalonu a jelo to rychle. Je třeba také se podívat co se na té obrazovce objevilo a co na té fotce je.
ludva_tvf (121)|22.7.2005 15:34
Tak uz mi ten Pictureshow jede, jsem nadmíru spokojen - kvalita, přechody, zobrazení EXIF ve foto. Akorád mi v DVD přehrávači (zkoušeno u souseda na JVC) nehraje uložená hudba na pozadí (ty co jsou přímo ze Pictureshow).