Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

zmenšení televizního obrazu

j678 (5)|11.8.2018 10:38
Mám televizi 65PUS7303 s úhlopříčkou 164cm a sleduju jí ze zhruba 3 metrů. Na blu-ray filmy nebo hry z konzole je to ideální, bohužel SD televizní kanály vypadají hrozně na takto velké televizi, jednak vynikne každá nedokonalost a navíc nepotřebuju sledovat obří moderátory ve zprávách. Potřeboval bych obraz zmenšit pro sledování SD kanálů, má televize s Androidem to ale v nastaveních neumožňuje. Je nějaký set-top box nebo multimediální centrum, které umí zmenšovat obraz? Případně lze to nějak řešit přímo na Android televizi? Našel jsem jen, že Kodi přehrávač umí obraz zmenšit, ale nepodporuje pozemní digitální vysílání.
Foolproof (2713)|11.8.2018 13:16
Asi máš vypnutý [FONT=Arial] P5 Perfect Picture. DVBT2 vysílá v qHD a upscalované na 4K je dost dobré. Mám doma taky 65 palců, ovšem plasmu HD, vzdálenost 4m a ideální.[/FONT]
[FONT=Arial]Asi jsi dlouho neseděl v kině v první řadě][/FONT]:-D
j678 (5)|11.8.2018 22:12
Ten metr navíc by se hodil pro SD, pro HD mi ale úplně stačí ty tři. Televize má moc pěkný obraz, když má dobrý zdroj, ale zázraky se špatným vstupem dělat neumí ani s P5 Perfect Picture a pořád je dost kanálů jen v DVB-T. V DVBT2 část obsahu vypadá dobře, ale i tam když vysílají něco staršího to není nic moc.
vivid.sk (11472)|11.8.2018 23:05
Vacsina rieseni je jednoduchsia, ako sa zda: co tak zmenit zdroj TV signalu za HD. Predsa si si nekupoval 65" TV na SD vysielanie.
j678 (5)|11.8.2018 23:31
Většinu obsahu sleduju v HD, jenže občas je v SD vysílání např. starší film, který nemá HD verzi a na který bych se rád taky podíval.