Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za dosluhující Technisat TechniStar SIR

puschpull (921)|19.6.2018 08:46
Přeji hezký den. Mám dotaz: potřebuji nahradit stávající TechniStar SIR který má čím dál častější výpadky obrazu a samovolné restarty.
Plácám se na internetu již druhý den a jsem zahlcen množstvím přijímačů.
Potřebuji:
HD
Skylink Ready
Uvítám automatické naladění nových programů (FastScan) tohle u Technisatu vždy rozhodilo EPG
Rychlé přepínání kanálů (v tom byl Technisat, přes své chyby, výborný, přepnutí trvá tak 0,5-0,7 vteřiny)
Kvalitní obraz (Technisat byl v tomto výborný)
Možná combo s DVB/T2 ?? (třeba GoSAT GS7075COMBOi)
Cena - je mi jedno, zda bude stát 1.000,- nebo 4.000,- ale víc dávat nechci.
Přívětivé uživatelské menu
Přijímat budu pouze přes dual satelitní konvertor Astru 19,2/23,5

Děkuji za případné trpělivé odpovědi. (Osobně se kloním k tomu GoSat, nemusí to být nutně to combo, ale na trhu jsou značky, které mi nic neříkají a rád si nechám poradit, pokud bude i to DVB/T2 tak samozřejmě musí umět H.265 ...)
ander1 (29)|20.6.2018 14:51
Ahoj podla tvojich podmienok.
Podla mna hocijaky.

Ja pouzivam Amiko mini je ich viac typov ( wifi, lan)
Ak chces uz 4K tak aj ten maju.

Kvalitu obrazu to zalezi od TV.
digitivi (215)|20.6.2018 15:18
Tazatel nepise aku ma kartu ci ICE, Irdeto alebo uniblok M7. V kazdom pripade by mali byt doporucovane prijimace s podporou kod. systemu Irdeto.
ander1 (29)|20.6.2018 16:20
čo sa tyka karty to je tiež pravda.

preto som pisal že podla požiadaviek

( ak ma dane zariadene v predaji od 2012 +/- najstaršia karta - ale počkáme na doplnenie informácii. )
puschpull (921)|20.6.2018 17:40
Irdeto
Objednán GoSAT GS7075COMBOi
Potřebuji od toho jen jednoduchost a rád bych aby fastscan na skylink fungoval lépe než u technisatu. Zvyknul jsem si sice, že při každém naladění nových stanic mi to smazalo epg, ale když začaly samovolné restarty tak jsem se rozhodl, že Technisat už raději nikdy více.
Alespoň také vyzkouším příjem dvb-t2 a případně pak dokoupím nějaký přijímač pro tv v kuchyni. Full hd i hdmi ta malá tv má a alespoň bych eliminoval ty relativně časté výpadky a zasekávání při příjmu dvb-t.
puschpull (921)|21.6.2018 16:54
GoSAT GS7075COMBOi už je dnes od cca 13 hodin doma zapojen, naladěn...
puschpull (921)|7.7.2018 10:38
Tak po necelých 3 týdnech musím vyjádřit nespokojenost s GoSat Combo přijímačem.
Jsem trpělivý, ale nakonec budu přijímač vracet a hledat nějakou jinou náhradu.

Ke svému Technisatu jsem měl řadu výhrad (samovolné restarty cca 2-3 x za měsíc, výpadky zvuku zhruba také 2-4 x za měsíc, rozhozené epg po naladění nových programů, a v poslední době výpadky signálu při sledování ČT programů).
Ale naproti tomu: excelentní kvalita obrazu a bleskurychlé přepínání programů, rychlý pohyb v menu, výtečná citlivost a rychlost dálkového ovládání)

A GoSat?
Za těch 16 dní 3x vytuhnul. Naprosto, takže bylo nutné odpojit napájení a provést tvrdý restart.
Zpomalování reakce při přepínání. Ne že by to byl nějaký rychlík i po zapnutí, ale šlo to (cca 2-3 x pomalejší přepínání než Technisat) Po zpomalování se program přepínal třeba 5 vteřin někdy i déle. Myslím si že za to může nedoladěný fw (mám samozřejmě nainstalován nejnovější) a hlavně příjem HbbTv (je tam verze 1.5), který zatěžuje systém tak že je velmi pomalý. Kdyby šla volba HbbTv v menu vypnout, ale to nezle. Nevím zda by pomohlo odpojení od internetu, ale pak by se ethernet kabel musel při každé aktualizaci připojovat a pak odpojovat...
Obraz - oproti Technisatu dost průser. Jako bych sledovat příjem s menším bitovým rozlišením ?? Ne že by to až tak bilo do očí, ale je to znát. Menší ostrost a v jednobarevných plochách - na oblečení, dresech u sportovních pořadů - je tam prostě méně detailů, dost to splývá.

To už jsem mohl rovnou koupit nějaký ten AB Cryptobox, který je skoro 3x levnější než tohle Combo od GoSat.

Zatím vracím Technisat, budu sledovat četnost jeho problémů a jako novou náhradu mám zatím v merku toto:
https://www.technisat.com/en_XX/DIGIT-ISIO-STC/352-10350-10861/
Technisat DIGIT ISIO STC
Podpora je patrně aktivní viz: Device software (2.73.0.4-3848) May 4, 2018 8:23 AM, 62.46 MB, zip, přestože se přijímač vyrábí již dlouho.
Samozřejmě je cenově jinde, ale GoSat bylo šlápnutí do prázdna a to nemám rád.
Tento přijímač má velký thread vedle, ale je tam tolik informací, že nemám sílu to celé pročíst.
Snad ale bude dobrý.
P.S. Linuxový přijímač nechci. Primárně ho chci jen na sledování TV, ale musí být rychlý a mít dobrý obraz.
:-)
Uvítám případné připomínky k mé nové zkušenosti.
Foolproof (2713)|7.7.2018 20:46
[h=2]AB Cryptobox 752 HD Combo[/h]
Máš to i na DVT2, cena do 2000 Kč, verzi 700 - starší mám na chalupě, zajímavostí může být, že lze sdílet i přes mobil na 3G. Doporučuji.
Dagy2 (3153)|10.7.2018 01:24
pushpull nevěřím ti ani slovo:
jak zde dosvědčí ostatní účastníci tohoto fóra, obraz mají stejný všechny přijímače, protože nuly a jedničky jsou pouze jedny. Pokud máš pocit že u Technisatu to bylo lepší, zřejmě si špatně viděl. Obraz lze doladit, pokud si viděl něco málo ostré, pomůže buď oční optika nebo maďarská paprika.
pushpull dělám samosebou srandu. Prostě kdo neviděl a nesrovnal vedle sebe...

k Technisatu STC - nevím na který přijímač se díváš. V současnosti jsou dostupné tyto verze
- původní přístroj Technicorder STC (2xDVB-S2 + 2xDVB-T/C, šuplík pro HDD, čtečka Conax + 2xCI+ šachta, MPEG4). Dnes ho koupíš pod jménem "SC" protože zrušením DVB-T v Némecku vypadla u nich možnost terestriálu, u nás jede samozřejmě dál.
poslední verze FW je 05/2017, není co měnit. Umožňuje najednou nahrávat 2 sat a 2 T/C programy (nebo ještě další dva po osazení externího twin tuneru).
tento přístroj používám pro digi + skylink, je to snad jediný přístroj na trhu který umí nahrávat s jednou kartou programy digi ze dvou TP.
koupíš za dobrou cenu třeba jako rozbalený na Alze nebo od kolegů z různých fór.

- nový přístroj Technisat Digit STC 4kUHD (2xDVB-S/T2/C) umožňuje HVEC a UHD rozlíšení i jeho dopočet z SD/HD. Umožňuje pouze dva programy najednou, HDD pouze přes USB nebo NAS přes ethernet. Má pouze jednu CI+ šachtu, tzn. není možnost kombinace dvou providerů a v SK ani možnost placené DVB-T2 + další sat.
Ovládání se moc neliší od tvého SIR-u, HbbTV funguje jak má, EPG rovněž plus vychytávky vyhledávání podle textů, nahrávání seriálů a pod. Můžeš si vybrat zda chceš FastScan pro ČR nebo SR, Isipro atd atd.
puschpull (921)|10.7.2018 07:04
Dagy2: děkuji za obsáhlý komentář.
Včera jsem GoSat vracel...
Zapojil jsem zpět starý Technisat. Za víkend měl dva výpadky signálu ale zatím se s tím dá žít. Musím nyní vybrat opravdu důkladně a na dlouhou dobu.

Začínám se klonit k Linuxu a přijímačům VU+
Škoda že nelze půjčit na vyzkoušení ..
https://www.parabola.cz/clanky/6275/vu-plus-zero-4k-jednoduchy-kvalitni-ultra-hd-satelitni-prijimac/
https://www.tvdigitalne.cz/vu-zero-4k.html
nebo ještě raději (ale už dražší)
https://www.parabola.cz/clanky/6274/vu-plus-uno-4k-se-zbrusu-novy-a-vymakany-ultra-hd-satelitni-prijimac/¨
https://www.tvdigitalne.cz/vu-uno-4k-se-dual-dvbs2-fbc.html
dá se dokoupit příslušenství:
https://www.tvdigitalne.cz/vu-turbo-usb-tuner-dvb-t2-c.html
a abych mohl použít analogový vstup zesilovače by mohlo pomoci toto:
https://www.gme.cz/digitalni-opticky-spdif-coax-prevodnik-na-stereo-rca-analog-audio-a-3-5mm-jack

Přijímače VU+ se mi jeví to v současnosti nejlepší na trhu.
:-)
Foolproof (2713)|10.7.2018 14:57
[QUOTE=puschpull;534783]Přijímače VU+ se mi jeví to v současnosti nejlepší na trhu.[/QUOTE]

Myslím, že jsi nechtěl Linux......

Mám VU+ Solo 4k - rozhodně to není přijímač ve stylu zastrč do elektriky a dívej se. Levné to nebylo vůbec, domníval jsem se, že z toho budu mít universální multimediální centrum, nezdařilo se, dokoupil jsem krabičku a předělal na LinreElec.
Obraz je vynikající na VU, ale každý image má své klady i zápory, za rok a půl bylo asi 36 upgradů, z toho 4 veliké, kompletní předělání, skoro denně jsem ze začátku laboroval.....a nyní to mám jenom na satelit a DVT2, Cryptobox co mám na chalupě asi 2 roky a byl skoro 10x levnější dělá vlastně totéž.
puschpull (921)|10.7.2018 15:46
Foolproof: máš pravdu, původně jsem linux nechtěl. Netušil jsem, jak je situace na poli běžných satelitních přijímačů tristní. :-(
A že když zapojím běžně dostupný a chválený GoSat že bude mít přes HDMI horší obraz než Technisat. A že bude celkově několikrát pomalejší při navigaci v menu a přeskakování kanálů...
Takže bych nerad ještě třeba 3x nebo 4x něco levného kupoval a pak zase vracel.

To už by bylo nejlepší koupit ten Technisat co mám ( a co mě zlobí) podruhé a mít zase pár let pokoj.

A v Linuxu už třeba značku DreamBox dotáhl a patrně předhonil korejský VU+. (I když nevím, zas tuhle oblast moc nesleduji, jen když řeším nějaký problém, například nyní)

Ještě nejsem rozhodnutý jak to řešit. Nejraději mám technicky dokonalá zařízení, která vydrží pak dlouhou dobu.
:-(
Navíc dnes ráno se mi rozbil mobil (Sony Xperia Z3 Compact). Zasekává se displej, samovolně restartuje, přehřívá se. A cca před měsícem mě začal hodně zlobit PC (je starý cca 10 roků a má nárok) a také se mi minulý týden rozbil foťák (Fujifilm X20).
Takže kdybych měl vše řešit tak to bude fůra peněz.
Dagy2 (3153)|11.7.2018 00:14
technicky dokonalá zařízení neexistujú. Pretože každý z nás má iné predstavy. Čo sa niekomu zdá perfektné niekto iný môže považovať za nevyhovujúce.
Technisat určite nie je ani technicky dokonalý ani ideálny, ale splňuje niekoľko bodov, ktoré u VU v tom čase solo2 nešli
- neporovnateľný obraz - tak to snáď už u VU dali dohromady
- pri výpadku kodovania - zmršené nastavenie čítačky vykonané odbornou firmou - žiadna odozva systému len čierna obrazovka, základný nedostatok daného SW pre bežného užívateľa
- síce nahrávanie x-programov naraz ale len u karty v čítačke, čo u digiTV alebo M7 sa rovná nemožnosti nahrávať program z iného TP. Keďže prevádzkujem digiTV tak nepoužiteľné.
- celkovo "preplácaná" obrazovka s množstvom zbytočných informácií pre bežného užívateľa (zrejme iný image by to riešil)
- EPG ktoré mne osobne nevyhovovalo ani za mak, ale to je vec osobného názoru
pikony, počasie na pomocnom displeji a iné voloviny sú mi k ničomu.
foolproof to zhrnul úplne perfektne. sny o tom že si kúpiš nastavený prijímač zostanú ešte dlho a možno naveky snami.

čítajúc koľko novej elektroniky potrebuješ by som:
A/ urobil v tvojom SIR-ovi flash reset prijímača (nie továrne nastavenie)
B/ vypol ten fastscan - viď návody tu
C/ venoval 20minút naladeniu programov a fičal bez problémov ďalších niekoľko mesiacov
puschpull (921)|11.7.2018 09:30
Dagy2: díky za postřehy a připomínky. Znáš ten stav, kdy se Ti něco rozbije a Ty nevíš jak to spravit. Člověk pak začne koukat na netu kolik stojí něco podobného a uvažuje hned o nákupu nějaká náhrady. Mě to v krátké době postihlo velkou část "hraček" (Mobil, foťák, satelit, a PC ...) :-(
Nějak se s tím musím popasovat. Včera Technisat měl večer na ČT Sport 2x výpadek signálu. Trvá to cca vteřinu, nic se tedy neděje.
Akutně musím vyřešit nějak ten mobil.
Ale díky moc za povzbuzení. :-)
puschpull (921)|19.7.2018 19:06
Tak zatím tiše sleduji TV (Tour de France) a výpadky zatím nejsou. V tuto chvíli mám v záloze ještě ten "Factory Reset" a vypnutí Fast Scan. (zatím jsem to neprovedl, čekám na další chování přijímače). Koupil jsem před 2 dny od Belkin ultra rychlý HDMI kabel (2.1) s papírovou propustností 48 Gbps. Precizní provedení konektorů a přitom nenápadný vzhled.
Dosud jsem měl HDMI který byl součástí balení Technisatu. Byl na něm i nějaký "vakl" protože při manipulaci s kabely za TV či přijímačem vypadával obraz i zvuk.
S tímto novým kabelem se nic ani nemrkne.
Navíc se mi zdá (nezdá, vím to) že je obraz na TV hezčí.
Alespoň mám kabel až pořídím 4K televizi.

Pokud bude stávající Technisat zlobit, rozhodl jsem se, že koupím tento přijímač:
Vu+ UNO 4K SE (1x dual DVB-S2X FBC)
https://www.tvdigitalne.cz/vu-uno-4k-se-dual-dvbs2-fbc.html
plus nějaký dvojitý konvertor s dvěma nezávislám,i výstupy abych využil dva tunery. Vím, bude to zas vopruz než to doladím, ale tož!
Zatím Technisat šlape, pohrál jsem si s nastavením obrazu TV (pár roků starý Sharp 49", Full HD) a nyní je obraz excelentní.
Uvidíme jak se to celé vyvine dál.
:-)
peetan (90)|1.10.2018 23:06
[QUOTE=Foolproof;534769][h=2]AB Cryptobox 752 HD Combo[/h]
Máš to i na DVT2, cena do 2000 Kč, verzi 700 - starší mám na chalupě, zajímavostí může být, že lze sdílet i přes mobil na 3G. Doporučuji.[/QUOTE]

Zdravím, také uvažuji o tomto přijímači, protože starý HD satelitní už dosluhuje a nechci jej nechat znovu opravovat a v TV pozemní tuner nemá HEVC265 - recenze byly většinou dobré, včetně podpory dovozce a rychlých oprav chyb. Nechci úplně investovat 10 tisíc korun . Ale výhrada k tomuto levnému přijímači: tento přijímač nemá podporu HBBTV a nenašel jsem nikde info, s jakým USB adapterem bez problémů jede na wifi. Prošel jsem všechna možná fora, konfigurátory, nikde jsem neobjevil přijímač combo, aby měl : DVBS2/T2 HEVC 265, SPDIF optický výstup, HBBTV, wifi nebo možnost wifi, jako třešničku na dortu třeba i Skylink Fast scan. Nemáte někdo tip na něco podobného v přijatelné cenové hladině , Děkuji
Foolproof (2713)|2.10.2018 14:36
Za 2000 Kč nemůžeš chtít to, co umí stroje třeba s Enigmou za několikanásobek.
Ten Cryptobox FastScan pro Skylink umí, to, že nemá logo Ready tě nemusí vzrušovat, výstup s s debilně řazenými kanály jede spolehlivě.
Hledání po forech je poněkud scestné, většina prodejců satelitní techniky je velmi solidní a zodpoví dotazy po telefonu, např. tu WiFi, která funguje určitě, ale nevím, jestli to někdo zkoušel, má to konektor na 100vkovou síť. SPDIF to má taky.

Takže kvůli HBBTV připlatit.......

Narazil jsem na Amiko, má Enigmu i HBB, 2000 Kč.

https://www.parabola.cz/clanky/6469/enigma2-prijimac-za-dva-tacy-amiko-viper-slim-dvb-s2-h-265/

Pozor je třeba Combo, to bude asi dražší.
peetan (90)|2.10.2018 17:22
[QUOTE=Foolproof;535351]Za 2000 Kč nemůžeš chtít to, co umí stroje třeba s Enigmou za několikanásobek.
Ten Cryptobox FastScan pro Skylink umí, to, že nemá logo Ready tě nemusí vzrušovat, výstup s s debilně řazenými kanály jede spolehlivě.
Hledání po forech je poněkud scestné, většina prodejců satelitní techniky je velmi solidní a zodpoví dotazy po telefonu, např. tu WiFi, která funguje určitě, ale nevím, jestli to někdo zkoušel, má to konektor na 100vkovou síť. SPDIF to má taky.

Takže kvůli HBBTV připlatit.......

Narazil jsem na Amiko, má Enigmu i HBB, 2000 Kč.

https://www.parabola.cz/clanky/6469/enigma2-prijimac-za-dva-tacy-amiko-viper-slim-dvb-s2-h-265/

Pozor je třeba Combo, to bude asi dražší.[/QUOTE]

Děkuji za reakci, specializovaného prodejce jsem navštívil, comba vůbec nedělá (že by měl pro to nějaký závažný důvod ??). Combo bych chtěl hlavně z důvodu, že vzhledem k počtu zařízení se už trochu peru se vstupy na receiveru (samozřejmě + další dálk. ovládání) Uvedený přijímač Amiko Viper Combo by asi požadavky splňoval, cena do 2,5 tis též (nikde jsem v testech nenašel, jak je na tom tento přijímač obrazově - nechci samozřejmě šetřit za každou cenu a pořídit to nejlevnější - přece jenom na 60" LCD se jakékoli obrazové nesrovnalosti projeví trochu více). Jen se trochu bojím té konfigurovatelnosti, pro HbbTv je třeba dohrát nějaký plugin ? Přijímač má pouze čtečku karty, nikoli slot pro Ci modul, je třeba se obávat budoucí nefunkcionality ?? - našel jsem, že přijímač nespolupracuje s kartou Skylink M7, mám zatím Irdeto, ale v případě výměny karty ?? Přeci jenom je mi příjemnější přijímač se standardně nastavenými vlastnostmi (určitě je pro odborníka možnost konfigurovatelnosti, dohrání různých doplňků super). Takže možná využít nabídku některého prodejce se službou nakonfigurování přijímače.
peetan (90)|2.10.2018 23:32
Tak jsem po srovnání různých parametrů, recenzí , zkušeností vybral přijímač trochu jiné kategorie (a ceny, i když jsem tuto částku původně investovat nechtěl) - Technisat ISIO STC 4K UHD. Nějaká připomínka, proč tento ne nebo jiný návrh v této cenové kategorii ??
losos (2977)|3.10.2018 09:51
No nevím, mně pro běžné používání docela vyhověl Amiko HD 8265+Combo za necelých 1.500 Kč. Umí HEVC 265, v jeho čtečce funguje karta Skylink ICE, má i slot pro modul.
Umí např. i programy BBC z družice 27,5°W. Jen práce v menu je trošku složitější, než např. u Ariv, ale dá se to zvládnout. Mám pro něj i seting, jen ne pro všechny družice, ale jen pro některé.
Dagy2 (3153)|4.10.2018 02:20
ISIO STC 4K UHD:
- s obrazom bude určite spokojný tak ako u všetkých originál Technisatov, upscaling do 2160p
- je to twin combo, ale na rozdiel od HD STC nedokáže naraz 2xDVB-S + 2xDVB-T ale proste 2 programy z DVB-S2, DVB-T2, DVB-C. funkčnosť DVB-T2 nemám osobne overenú - u mňa T2 nie je.
- má len jeden CI+ slot, tzn. buď Skylink alebo iný operátor ale nie obaja
- je to prístroj síce s linuxom vo vnútri ale nie s otvoreným linuxom, takže dokáže to, čo naprogramovali do neho.
- HbbTV, premiove EPG s množstvom funkcií je tam prehľadne a jednoducho sa ovláda, žiadne pluginy a nezmysly sa nikam nenahrávajú
- WiFi interné alebo LAN kábel 1GB
- FastScan funguje bezchybne, vytvorí 16-ty FAV zoznam. Stačí si nechať naládovať programy cez FastScan (a plus napr. nemecké z ISIPRO) a môžeš ich preukladať do ďalších 15 FAV skupín bez obmedzenia, takže bez ladenia môžeš mať programy aj bez debilného usporiadania.
- nastavenie trvá 10 minút, záloha settingu 10 sekund
- nahrávanie na externý USB HDD, NAS
otázne je, čo viac potrebuješ
peetan (90)|4.10.2018 07:34
Děkuji za obsáhlé zhodnocení ISIO STC 4K UHD. Je přesně to, co mi vyhovuje, jeden CI slot stačí, nahrávání není priorita. Otevřený oper. systém bych stejně nevyužíval. Už je na cestě od prodejce. Ještě jednou děkuji za reakce
Dagy2 (3153)|4.10.2018 16:59
OK, návody a pomôcky tu máš vo vlákne Tipy a triky...
Stiahni si potom soft na tvorbu programových listov v PC a hneď po inštalácii freš prístroja urob zálohu na USB - je to v menu.
Kompletný návod je priložený len v nemčine, česky je skrátená verzia, ktorá neobsahuje napr. nastavenie antény a pod. Stiahneš u Omka.

budeš pracovať s CI modulom, treba si uvedomiť, že paralelný chod (PIP/PAP alebo nahrávanie/pozeranie) bude fungovať len ak máš CI modul s dualdecrypt a to len na jednom TP alebo samozrejme ak je to z nekodovaného programu.
Možnosť nahrávania v kodovanom stave s dodatočným dekodovaním záleží dosť od typu modulu ktorý používaš.
peetan (90)|4.10.2018 17:56
Vidím, že jsi odborník, prosím můžeš doporučit nějaký CI modul, se kterým dual decrypt funguje bez problémů v tomto přijímači ? Předpokládal bych tento : TechniSat TechniCrypt IR CI+ Skylink, Dual Decrypt ?? Mám hodně starý CI modul irdeto Cryptoworks MasCom P/N :910001 R1.1 , kde už výrobce neposkytoval nový FW a nebyla zde volba IC smartcard priority -Irdeto, takže některé programy už na něm nejely. Zatím jsem nákup neřešil, až přijímač vyzkouším. Je nějaký rozdíl mezi tím, zda se použije jeden normální modul nebo dual decrypt ? V případě použití dual decrypt bude druhý nahrávaný program nahráván jako dekódovaný ? V jednom testu se uvádí "Pro tento případ je v menu přijímače funkce „Dodatečné dekódování CI“. Ve výchozím stavu je vypnuta. Tato funkce má umožňovat, že budete moci používat pouze jeden dekódovací modul a nahrávat ze dvou libovolných programů současně, ale nahrávky jsou prakticky vždy v zakódovaném tvaru, na rozdíl od situace, kdy používáte dva moduly a pak nahrávky jsou vždy v dekódovaném stavu" - samozřejmě dva moduly použít nelze, takže v případě modulu dual decrypt ?