Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o pomoc s výběrem TV do 35tis

megawir_ce4you (13)|13.6.2018 18:58
Zdravím všechny zdejší odborníky, nadšence a diskutující, měl bych dotaz.
Prošel jsem (nejen) tu řadu vláken
Uvažuju o upgradu TV ze současné full HD LG 47LE8900 (je jí už snad 7 let nebo kolik), slouží solidně, ale už je pomalejší a ve spoustě ohledů bych se rád posunul výš.

TV využívám především ke sledování seriálů (včetně Netflixu), filmů a hraní na PS4 PRO (HDR a 4K).

Rozpočet max 35K, s ohledem na prostor beru jako ideální velikost 55" (momentálně mám 47"). OLED nechci (často mám k práci puštěnou TV jako kulisu a jede mi tam např ČT24 poměrně dlouho, takže bych se tam časem obával vypáleného loga).

Zvuk neřeším, mám receiver a samostatné repro.

Z variant do rozpočtu jsem koukal na Samsung QE55Q7F, případně Samsung KS8002 nebo Sony XE9005.

Můžete mi pomoci vybrat? Máte s některou osobní zkušenost? Nebo vidíte jiný kousek, který by byl zajímavější?

Moc díky!
vivid.sk (11472)|13.6.2018 22:19
1) Sony XE 9005 (pripadne alternativne pozri aj novu radu F)
2) Sekundarne niektory z modelov Samsung (Q7F je na tom lepsie ako starsi model)
megawir_ce4you (13)|13.6.2018 22:52
[QUOTE=vivid.sk;534610]1) Sony XE 9005 (pripadne alternativne pozri aj novu radu F)
2) Sekundarne niektory z modelov Samsung (Q7F je na tom lepsie ako starsi model)[/QUOTE]

Díky za reakci. V čem je ta Sony lepší?
vivid.sk (11472)|13.6.2018 23:17
Sony ma FALD - Full Array Local Dimming (a aj v praxi pouzitelny) a motion processing je spicka segmentu.
megawir_ce4you (13)|19.6.2018 13:25
Děkuji :)
Co se týče té volby, poradil byste případně i jiné varianty s ohledem na cenovou hladinu a plánované využití?

viz TV využívám především ke sledování seriálů (včetně Netflixu), filmů (full HD) a hraní na PS4 PRO (HDR a 4K).
vivid.sk (11472)|19.6.2018 23:38
Tvoj zakladny vyber bol dobry, takze pri nom mozes kludne ostat, cenovou alternativou su OLED TV od LG, ale neviem ci zrovna pri dlhodobom hrani (zobrazovanie statickych casti na TV) to nebude kontraproduktivne.
megawir_ce4you (13)|20.6.2018 15:45
[QUOTE=vivid.sk;534657]Tvoj zakladny vyber bol dobry, takze pri nom mozes kludne ostat, cenovou alternativou su OLED TV od LG, ale neviem ci zrovna pri dlhodobom hrani (zobrazovanie statickych casti na TV) to nebude kontraproduktivne.[/QUOTE]

OK :) Ještě jednou díky!
PhilipsCZ (13)|27.6.2018 14:48
35 000 Kč je poměrně slušný rozpočet, s kterým se dá něco najít téměř u všech výrobců. U Philipsu je to například 55PUS8303 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Micro Dimming Pro, rrocesor pro vylepšení obrazu P5 nebo třístranný Ambilight.
megawir_ce4you (13)|20.9.2018 13:19
Ahoj všem, nakonec jsem ještě počkal s tím, že mi zajímavější přijdou letošní modely a tak se mi to celé o něco posunulo :)

Jak jsem psal už v původním příspěvku,
TV využívám především ke sledování seriálů (včetně Netflixu), filmů (z PC nebo přes kabelovku) a hraní na PS4 PRO (HDR a 4K - u nové, stará tohle neumožňuje).

Rozpočet max 40K (pokud to bude méně, tak se zlobit nebudu, ale chápu, že ty lepší něco stojí), s ohledem na prostor beru jako ideální velikost 55" (momentálně mám těch 47"). OLED nechci (z více důvodů). Pokud by za zajímavou cenu byla 65", tak bych se samozřejmě nezlobil, jen nevím, zda to pak stojí za ten příplatek oproti 55" verzi. Nechci nutně utratit tolik peněz, spíš to beru jako strop s tím, že mi nevadí připlatit za kvalitu, kde to má smysl.

Zvuk neřeším, mám receiver a samostatné repro.

Z variant do rozpočtu (beru cenu bez DPH) jsem koukal na Samsung QE55Q7FN, případně Sony XF9005.

Můžete mi pomoci vybrat? Máte s některou osobní zkušenost? Nebo vidíte jiný kousek, který by byl zajímavější s ohledem na to, co se letos objevilo?

Moc díky!
vivid.sk (11472)|20.9.2018 14:45
Dobry vyber, za mna XF9005. Zaujimava moze byt este Q8FN, ale ta bude asi mimo financny limit. Osobne by som vsak siel do SONY (rovnako dobra ako minulorocna XE9005)
megawir_ce4you (13)|20.9.2018 17:11
[QUOTE=vivid.sk;535250]Dobry vyber, za mna XF9005. Zaujimava moze byt este Q8FN, ale ta bude asi mimo financny limit. Osobne by som vsak siel do SONY (rovnako dobra ako minulorocna XE9005)[/QUOTE]


moc díky za reakci :) proč z nich dvou ta Sony? viděl jsem v obchodě obě a obě se mi hodně líbí, jen jsem si říkal, že na ty hry by mohl být lepší Samsung s ohledem na podporu různých frekvencí/rozlišení, nízký lag + se hodí i freesync (mám Radeon)....u Sony každý chválí skvělý obraz a svižný systém + je o něco levnější jak ta QE7FN ... jen hrát na tom teda nehodlám, hlavně jedou seriály a filmy no... občas sport, občas PS4
vivid.sk (11472)|20.9.2018 17:25
V obchode nic neporovnas, nepouzitelny "shopping mode" a dynamicky kontrast zabija cely obraz, ktory je na mile od reality (t.j. od referencneho podania, ku ktoremu sa chceme priblizit doma). Taktiez je tam vela svetla, na zistenie nedostatkov. A na seriozne upravy obrazu nieje cas ani moznosti.

Preco SONY? Pouzitelny FALD (full array local dimming), spickovy motion handling v svojej triede. Podpora Dolby Vision. A menej blikania (sice uz nie flicker free, ale 720Hz je OK).

Samozrejme ani SONY nieje ideal, ale vyberame medzi LCD, takze tieto nedostatky casto suvisia s touto technologiou a vyberom ineho kusku si zasadne nepolepsime. Napriklad kazdy SONY bude mat viditelne menej presvetlene rohy. Pri filmoch 2.35:1 by to vsak nemal byt zasadny problem.

P.S. OS aktualne neporovnavam (Android vs Tizen), dolezite je mat slusny TV ako "zobrazovac", pretoze vsetko sa da poriesit externe, ale mizerny panel a obraz nie.
megawir_ce4you (13)|21.9.2018 16:39
No, tak teď jsem v háji, protože jsem se přikláněl spíš k tomu Samsungu, al teď mám dilema :))) navíc i cena je v tuhle chvíli o dost lepší u Sony, sakra :)
Ještě musím taky vyřešit, jestli 55" nebo 65" (musel bych u větší verze asi určitě počkat, až cena trochu spadne, což se doufám stane), koukám z cca 2,5m, ale výhledově (2 roky od nynějška cca) by to mohlo být dál... tak nevím no
vivid.sk (11472)|21.9.2018 20:19
Ak budes pozerat zasadne kvalitny zdroj signalu, chod do 65". Naopak, ak zdroj nebude kvalitny, budes viac "trpiet", ako na mensej TV. Vsetko ma svoje pre a proti.
Samsung toho vela naviac v poslednych rokoch neponuka, cim by preskocil najlepsiu konkurenciu vo svojej triede. Snad asi len VA panely napriec vsetkymi triedami (na rozdiel od inych znaciek). Ak by si mal zalusk na Q8FN, poviem budiz, ma nejake vyhody naviac, ale pri Q7FN sa to neda povedat (Q7FN je edge; SONY je full array podsvietenie).
hakmar (401)|21.9.2018 21:52
Ahojte, Samsung 65Q7FN som tento týždeň vrátil v rámci 14 dňovej lehoty. Obrazovo teda čo sa týka farieb nemal Samsung chyby, cez deň bolo sledovanie v pohode. Pri večernom sledovaní filmov mi vadilo presvitajúce podsvietenie v spodnej aj v hornej časti obrazovky cez čierne pruhy. HDR tiež na mňa neurobilo veľký dojem. Pozorovacie uhly nie sú príliš dobré asi ako u LCD všeobecne. SAmsung one connect, či ako to volajú, nespolupracovalo s mojim AVR Denon x3200w, ani neviem v podstate kde bol problém ale vkuse po vypnutí AVR mi nenabehol zvuk. Nakoniec som všetky komponenty poprepájal do one connect a cez ARC púšťal do AVR, samozrejme podpora DTSHD formátov žiadna. Takže v skratke za mňa asi toľko. Zároveň tiež prosím o radu akú TV vybrať v podobnej cenovej hladine ako Q7 teda okolo 2200,-Eur. Potrebujem TV primárne na sledovanie bežných programov ale hlavne filmov. Všetko mám externé, takže potrebujem hlavne zobrazovadlo. Ďakujem.
megawir_ce4you (13)|21.9.2018 22:42
[QUOTE=vivid.sk;535262]Ak budes pozerat zasadne kvalitny zdroj signalu, chod do 65". Naopak, ak zdroj nebude kvalitny, budes viac "trpiet", ako na mensej TV. Vsetko ma svoje pre a proti.
Samsung toho vela naviac v poslednych rokoch neponuka, cim by preskocil najlepsiu konkurenciu vo svojej triede. Snad asi len VA panely napriec vsetkymi triedami (na rozdiel od inych znaciek). Ak by si mal zalusk na Q8FN, poviem budiz, ma nejake vyhody naviac, ale pri Q7FN sa to neda povedat (Q7FN je edge; SONY je full array podsvietenie).[/QUOTE]

QE8FN je už cenově jinde, takže do té jít nechci. Zdroje v mém případě jsou 1080p seriály a filmy + kabelovka (přes optiku - tam hlavně sport - NFL a tak) a Netflix + hry na PS4 PRO ve 4K... jen mě u té Sony trochu trápí ten input lag (kvůli tomu hraní no)
megawir_ce4you (13)|21.9.2018 22:47
[QUOTE=hakmar;535263]Ahojte, Samsung 65Q7FN som tento týždeň vrátil v rámci 14 dňovej lehoty. Obrazovo teda čo sa týka farieb nemal Samsung chyby, cez deň bolo sledovanie v pohode. Pri večernom sledovaní filmov mi vadilo presvitajúce podsvietenie v spodnej aj v hornej časti obrazovky cez čierne pruhy. HDR tiež na mňa neurobilo veľký dojem. Pozorovacie uhly nie sú príliš dobré asi ako u LCD všeobecne. SAmsung one connect, či ako to volajú, nespolupracovalo s mojim AVR Denon x3200w, ani neviem v podstate kde bol problém ale vkuse po vypnutí AVR mi nenabehol zvuk. Nakoniec som všetky komponenty poprepájal do one connect a cez ARC púšťal do AVR, samozrejme podpora DTSHD formátov žiadna. Takže v skratke za mňa asi toľko. Zároveň tiež prosím o radu akú TV vybrať v podobnej cenovej hladine ako Q7 teda okolo 2200,-Eur. Potrebujem TV primárne na sledovanie bežných programov ale hlavne filmov. Všetko mám externé, takže potrebujem hlavne zobrazovadlo. Ďakujem.[/QUOTE]

Dík za info k té Q7FN. To podsvícení by mi asi vadilo teda hodně, pokud to fakt je modelem a ne kusem, zase jsem ale byl papírově nadšený ze spousty podporovaných frekvencí k různým rozlišením + bezva je freesync (mám Radeon). Jinak já mám stařičký LG LE8500, který má full array (té tv je skoro 8 let, takže se to se současnými nedá srovnávat, ale edge podsvícení jsem vlastně nikdy neměl). Co jsem kde prošel a pročetl, tak zásadnější konkurencí po Samsung v téhle cenové hladině je právě ta Sony XF9005, kterou jsem zmínil v tom postu výše... i v testu dopadá solidně, např https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f
https://www.whathifi.com/sony/kd-65xf9005/review
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
no to rozhodování je boj :)
hakmar (401)|21.9.2018 22:51
QE8FN má tiež EDGE led podvietenie, takže neočakávam nejaký rozdiel oproti QE7FN.
hakmar (401)|21.9.2018 23:00
Tiež som toho dosť počítal a viem o čom hovoríš. Dnes v podstate neexistuje asi Tv ktorý by mi vyhovoval. Moja stará plazma odišla a preto hľadám náhradu. Ak by sa v sučastnosti vyrábali plazmy určite idem do toho.
Ešte by som doplnil, že zvažujem tiež Samsung Q8DN, pretože má direct led podsvietenie a nemá one connect, čo by mi v podstate vyhovovalo, nehovoriac o tom ze Samsungovy Tizen mi vyhovuje oveľa viac ako android na X9005.
vivid.sk (11472)|23.9.2018 10:55
hakmar> pozri po alternativnych OLED modeloch. SONY/Panasonic je spicka v segmente. Ak si narocny na vymenovane problemy (a su to prevazne nedostatky technologie ako takej, bez moznosti, aby boli tieto vyriesene k uplnej spokojnosti v dalsich rokoch, pokial sa technologicky panely nezmenia), tak jedine OLED. Samozrejme, treba to zaplatit. Pri danej uhlopriecke uz su rozdiely v cene zasadne.
hakmar (401)|23.9.2018 15:06
Ok dikes. Po Oledoch som tiez pozeral, avsak podla viacerych diskusii na zahranicnych forach mam zmiesane pocity z oledov ako takych, na jednej strane super obraz, cierna, kontrast, pozorovacie uhly. Na druhej strane problemy hlavne oled LG s uniformitou obrazovky pri zobrazeni 5% sedej faby a aj inych, problemy s retenciou a vraj aj problemy s plynulostou pohybu. Co sa tyka Sony oled, vo velkosti 65” je uz nad moj rozpocet, este by som sa vedel zmestit do Panasonic 65ez950 tusim to je minulorocny model alebo Philips 873. Oledom sa vobec nebranim len mam obavu ze pri mojom stasti a dnesnej panelovej loterii budem kupovat telku velmi dlho.😀
vivid.sk (11472)|23.9.2018 19:33
Ani OLEDy nie su idealne, ale maju podstatne menej much, ktore vidime (a vadia nam) pri LCD. Stale plati, ze neexistuje absolutne dokonaly TV, akurat tie nedostatky ktore existuju treba pomenovat a vybrat si technologiu, kde ich je najmenej pre konkretneho uzivatela. Retencia obrazu a strata saturacie farieb pri vysokej svietivosti (pri sledovani HDR obsahu), to su hlavne problemy OLED.

LG nema CMS ani processing, ci motion na urovni ostatnych konkurentov (menovite SONY/Panasonic), ale dotahuje sa kazdym rokom, taktiez konkuruje podsatne lepsou cenou. Myslim, ze firmy, ktore maju dlhorocne historicke skusenosti s vyrobou v A/V segmente maju navrch a vysledky to potvrdzuju.
hakmar (401)|27.9.2018 09:38
Tak som to riskol este raz a kupil som Sony 65xf9005, dosiel som domov rozbalil telku a hned na uvodnej obrazovke bol viditelny horizontalny zeleny pruh siroky asi 5cm v spodne stvrtine obrazovky, poskusal som vsetky vstupy, vymenil zo tri HDMI kable ale pruh tam zostal. Bol viditelny iba na svetlom pozadi, telka zbalena a vratena, asi ma uz drbne.😀
megawir_ce4you (13)|29.9.2018 18:34
[QUOTE=hakmar;535307]Tak som to riskol este raz a kupil som Sony 65xf9005, dosiel som domov rozbalil telku a hned na uvodnej obrazovke bol viditelny horizontalny zeleny pruh siroky asi 5cm v spodne stvrtine obrazovky, poskusal som vsetky vstupy, vymenil zo tri HDMI kable ale pruh tam zostal. Bol viditelny iba na svetlom pozadi, telka zbalena a vratena, asi ma uz drbne.��[/QUOTE]

Tomu teda říkám štěstí na kusy :))
Snad už ten novej bude v pořádku. Já momentálně pořád lehce váhám mezi XF9005 a QE7FN, ale zřejmě to vyhraje SONY. Obě ty televize mají proti sobě plusy a mínusy, v podstatě je beru za hodně vyrovnaný. SONY pak vyhrává cenou, protože ten rozdíl je opravdu velikej...
hakmar (401)|30.9.2018 23:00
Ja som zohnal oba TV v rovnakej cene, ale okrem ineho mi dost vadili pozorovacie uhly, takze zrejme sa zameriam na OLEDy aj ked je tam panelova loteria tiez vysoka. Inak co som narychlo spozoroval, tak obraz na Sony je pre mna viac filmovejsi a HDR bolo urcite krajsie ako na Samsungu.

Doplnim:
Tak som riskol panelovu loteriu a aj vzhladom na cenu som kupil OLED lg65b8, oled Sony aj Panasonic v 65” su uz nad rozpocet. Zatial maximalna spokojnost, obraz pre mna urcite najlepsi co sa tyka farieb aj kontrastu oproti vratenemu Samsungu a Sony, aj ked Sony je tiez vyborna. Nevidim ziadne chyby co sa tyka jednotnosti panela. Pozorovacie uhly su v pohode uz konecne vidim na telku aj z bocnej sedacky. Myslim, aspon mam pocit ze OLED je v sucastnosti jedina lepsia nahrada za plazmu, dakujem vividovi za pomoc pri nasmerovani😀. Este co sa tyka WebOs je to svizny intuitivny system, ktory mi vyhovuje viac ako android. Ak by mal niekto nejake otazky kludne piste.