Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Překodování z h.264 na h.265

klacekzovy (72)|25.5.2018 09:22
Zdravím

Je možné překodovat videa z h.264 do h.265, aniž bych ztratil na kvalitě? Jde to bezztrátově? Vše to jsou domácí videa(MP4) a mám toho asi 1TB...

děkuji
Foolproof (2713)|25.5.2018 10:37
Ztráta na kvalitě bude vždycky, ale je třeba zvážit, jakým způsobem bude výdledek prezentován.
Příklad: Všechny svá domácí videa (historická) jsem z MPEG2 převedl do HEVC, no a nakopíroval do mobilu. Je to perfektní a zabírá to skoro nic.
Totéž jsem potom udělal s HD, pozdějšími, úspora místa už nebyla tak výrazná, ale v mobilu opět super. Potom jsem to dal manželce na tabklet a stále dobré.

Na 65 palcové TV ovšem pouštím vše v originále..........
klacekzovy (72)|25.5.2018 11:16
je mi jasné, že na malém zobrazovacím zařízení není snadné postřehnout změnu směrem dolů. Nicméně zeptám se ještě trochu jinak. Na té 65palcové TV poznat překodovaní na HEVC lze? (ať ta videa historická v MPEG2, nebo i to HDV/FHD)

děkuji
romana51 (355)|25.5.2018 11:22
Mohu říct, že mne nic nenutí k tomu, abych renderovat do HEVC, ta proklamovaná úspora objemu dat se nějak nedostavila. Alespoň u videa ve 4K 60p v Ediusu.
Při délce klipu 4 min. klesl objem z 6,084 GB na 4,746 GB, ale prodloužila se doba renderu, protože při HEVC nefunguje HW akcelerace. Alespoň u trialu Ediusu v.9.
U kvality na TV s uhlopříčkou 1 m nevidím rozdíl.
Foolproof (2713)|25.5.2018 18:56
Kvalita u HEVC je výborná, vysoká komprese je poznat třeba u mořské hladiny - velká jednobarevná plocha nebo velmi rychlý pohyb - nezbedné dítě.

Otázka je ale do vzduchu, nejlépe vyzkoušet, posoudit, hodinka strávená u hobby nikoho nezabije, hodně závisí na subjektivním dojmu.
Historická domácí videa mám jako DVD, s menu apod., akorát jsem z toho udělal ISO soubory, placky už jsou překonané.Pozdější videa v HD mám opět jako BlueRay s menu, také převedeno jako ISO. MKV sice umí kapitoly, ale....není to ono pro mnoho klipů na téma dovolená někde.
Návštěva chce vidět vodopády Krka, v menu je to okamžitě k dispozici.