Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte LCD TV 49"

sandisxxx (5)|27.2.2018 21:45
Ahoj, som tu celkom novy. Prosim komunitu o fundovanu radu.
Zhanam LCD TV, moje poziadavky su nizsie (ine veci ma v podstate nezaujimaju, nepotrebujem ziadne SMART nezmysly, ani WiFI ani ziadne ine prevratne technologie)
1. +- 49" uhlopriecka, skor menej ako viac
2. 3x HDMI
3. Sluchatkovy 3,5mm jack vystup audio
4. CEC
5. VESA mount
6. Rozpocet tak max 500-600 Eur.
TV by som pouzival na pozeranie TV cez SKylink, prehravanie filmov z RaspberryPi-libreelec, obcas XBox.
Mam slusne 2.0 repro pripajane cez 3,5mm jack, takze na audio mi tiez nezalezi, repro to vykryju

Vsetko ostatne je mi v podstate jedno.
Modelov je strasna katastrofa, nemam sajnu sa v tom vyznat.

Dakujem moc pekne za kazdu dobru radu.
vivid.sk (11472)|27.2.2018 22:18
3) chces krmit "slusne 2.0 repro" zo sluchatkoveho vystupu? :D, alebo budes pouzivat externy DAC a bod 3) sa tyka vylucne posluchu na sluchatka ?
sandisxxx (5)|27.2.2018 22:30
Slusne repro rozumej lepsie ako male prtince skovane v plastovom mini dekly TV.
Maju vlastny zosilnovac, maju aj opticky vstup, ale vyhybam sa pokial mozno dalsiemu dialkovemu ovladacu, ktorym by som musel ovladat hlasitost...
Sluchadla nepouzivam.
Mas nejaky tip?
vivid.sk (11472)|27.2.2018 22:52
To splnuju kazde jedny (aj Genius za 20 eur :)), rozhodne to ale nie su slusne repro. Slusne repro by som rozhodne nekrmil zo sluchatkoveho vystupu, ale pokial to je tento pripad (ako pisem v prvej vete), ucel to splni.

Mas skromny ropocet, ktory postaci zrejme len na 60Hz panel, v tom pripade sa rozhodni, ci chces IPS alebo VA panel, pripadne ci je pre teba zasadne dolezite korektne prehravanie BD pri realnom 24Hz refreshi panela. Na zaklade tychto poziadaviek sa da uz nieco vybrat. Wifi ani SMART neriesime, ale budes ich mat ajtak.
sandisxxx (5)|27.2.2018 22:59
Tak inak, mam uplne napicu repro, ale vzdy lepsie ako zvuk rezonujuceho plastu.
Naviac je to uplne irelevantne k mojmu prispevku.
BD neriesim, filmy prehravam vacsinou kodovane v h264 v nizkej kvalite, lebo nezaberaju mrte miesta na NAS.
Rozpocet je aky je, bohuzial.
Cize v podstate mi je kvalita obrazu tretorada.
Pisal som sem, aby som sa vyvaroval kupe nejakej uplnej kktiny.
vivid.sk (11472)|27.2.2018 23:39
OK, potom v zmysle posledneho prispevku vyber podla designu a ceny nieco z ponuky Sony/Panasonic/Samsung. Vyhni sa hypermarketovym a exotickym znackam.
sandisxxx (5)|28.2.2018 08:50
Ok, vdaka vivid.sk
Ak sa najde este niekto, kto chce prispiet, budem rad.
Pripadne, ak vyberiem par favoritov, tak sem hodim odkazy, budem rad za nazor ostatnych.
sandisxxx (5)|28.2.2018 12:24
Tak zatial som nasiel toto, co by vyhovovalo parametrom a cene (snazim sa drzat co mozno najblizsie k 500 Euram, ak by existoval vyrazne lepsi typ, mozno o 50 Eur drahsi, samozrejme idem do toho)
https://www.alza.sk/49-panasonic-tx-49ex603e-d4761475.htm
Prosim povedzte mi vas nazor, ak to povazujete za prinosne.
Vdaka.