Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s úpravou MKV

don_alex (2)|13.2.2018 13:48
Hezký den,
mám tu takový problém, snažím se zkombinovat několik různých ripů jednoho filmu dohromady (ze všech souborů si vyberu to nejlepší - nejlepší video stopu, audio stopy i titulky, popř. titulky ještě upravuju podle sebe). Pracuji výhradně s již existujícími mkv kontejnery. Z různých souborů si vyextrahuju všechny požadované audio stopy a titulky a pak je pomocí MKVTooNix vložím do souboru s nejlepší video stopou. Takto už jsem úspěšně zpracoval desítky filmů, ale teď jsem narazil na problém. Během multiplexingu se v logu objeví varování:

------
Chyba ve struktuře souboru Matroska na pozici 10998056074. Nová synchronizace na další prvek úrovně 1.
The last timestamp processed before the error was encountered was 02:16:09.216000000.
Úspěšná nová synchronizace na pozici 11002588534.
The first cluster timestamp after the resync is 02:16:14.638000000.
------

Výsledné video se v uvedeném čase na pár vteřin kousne, přičemž zvuk jde dál, pak pokračuje i video, ale už s několikavteřinovým zpožděním.
Tuší někdo, kde může být problém? Stalo se mi to už u druhého filmu po sobě, pokaždé na jiné pozici.

Jen pro úplnost, všechny mkv soubory mají vždy na vteřinu stejnou délku, rozdíl je pouze v rozlišení a bitrate videa a obsahu audio stop a titulků.
Foolproof (2713)|13.2.2018 14:22
Když jedna stopa má CBR a jiná VBR ?
don_alex (2)|13.2.2018 14:53
To mě nenapadlo, zkusím to zkontrolovat

EDIT: Tak jsem to porovnal s videi, která mi šla bez problémů a skladba stop je +/- všude stejná, nějaké stopy s VBR, nějaké s CBR a výsledek funguje :/