Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosba o radu pri vybere Smart TV, chcem vratit Philips 43PUS6162/12- nefunguje mnoho funkcii

jozefko2 (4)|27.12.2017 20:58
Kupil som rodicom k Vianociam Smart TV Philips 43PUS6162/12. Produktove charakteristiky vyzerali vynikajuco. V skutocnosti vsak vela funckii haprovalo. Youtube ( niekedy sa video spusti, niekedy vobec), iternetovy prehliadac detto ( aj napriek celkom stabilnemu signalu, rychlost brutalne kolisala, alebo prehliadac jednoducho zamrzol)

Najvacsie sklamanie vsak bolo prehravanie z USB. Ten isty subor najprv siel prehrat, po opatovanom pokuse o prehratie toho isteho suboru ( zdoraznujem toho isteho suboru) mi pisalo, ze format nie je podporovany. Vrcholo vsetkeho bolo, ze po case televizor prestal spoznavat USB jednotku ako taku. Problem sa nevyriesil ani po zmene USB flash pamate. Televizor ju takisto nenacital. Na anglickych forach som cital, ze sa to da vyriesit len vytiahnutim TV z elektrickej siete. Otrasne!!!

Preto by som rad poprosil o radu: Aku Smart TV odporucate?, parametre 40-43" , cena do 600 Euro, schopny web prehliadac, A TO NAJDOLEZITEJSIE siroka podpora video formatov (chcem rodicom davat filmy na usb, tvrdia , ze v telke aj tak houby davaju:) s podprou externych titulkov (aj v stredoeuropskom kodovani znakov)

Rozmyslal som o znackach samsung a panasonic ( neviem vsak ako su vsak tieto znacky prave s onou podporou videoformatov a titulkov)


Dakujem velmi pekne
vivid.sk (11472)|27.12.2017 23:58
Klasicky Philips, nezmenilo sa nic :)

Snazit sa za kazdu cenu kupovat TV, ktora zarucene nikdy neprehra vsetko (hlavne ak to beries ako samozrejmost) nieje spravne ocakavanie. Ak povedzme rodicom kupis za par desiatok euro krabicku k akejkolvek TV, naucis ich ovladat KODI, prehratelnost medii bude velmi vysoka (a to nevravim o moznosti streamovania filmov priamo z tvojho NASu pre rodicov bez nutnosti cokolvek prenasat, ale to je uz ina a samostatna tema). Detto web player, plati to iste, snad pod TV s androidom to bude lepsie, kde je vyber z browserov podstatne lepsi.

Spat k prehravaniu: Pokial ozelies prehratelnost DVD a BD (pripravis pre TV remux/rip do 1 suboru cez makemkv), taktiez si pripravis titulky, do externeho txt suboru, prehratelnost bude na Samsungoch velmi vysoka. Mozes natrafit na nejaku exoticku kombinaciu rozlisenia a ref-frames, ale pokial sa budes drzat klasickych zdrojov, nemal by si mat problem pri internom playeri. Panasonic ma rovnako velmi dobru podporu prehratelnosti, akurat neviem ako je to v aktualnych modeloch s podporou DTS, podporu v minulorocnych modeloch odstranili, v aktualnych treba overit pri konretnom modelovom rade.

Horsie je to vsak s vyberom TV, pri tej uhlopriecke je nezmysel vobec uvazovat o UHD, ale FHD na trhu pomaly koncia a je otazne, do akej miery su uz tieto modely skanibalizovane (aj po stranke fw a tvojej pozadovanej podpory formatov). Seriozne recenzie na tieto modely uz nie su rovnako zaujimave - defacto sa nerobia. A kym pred 2 rokmi sme mohli za tieto peniaze kupit velmi slusnu 55" FHD TV s 120Hz panelom, dnes len zakladne modely UHD s 60Hz panelmi. Vyvoj nezastavis :)
jozefko2 (4)|28.12.2017 11:26
Dakujem velmi pekne za odpoved. Niektore terminy musim nastudovat a potom sa pripadne ozvem:)
jozefko2 (4)|28.12.2017 11:53
Ako som spomínal som laik co sa tyka TV, nebolo mi jasne co preco by som nemal kupovat UHD?

Mohol by si mi napisat co myslis touto vetou?
"pri tej uhlopriecke je nezmysel vobec uvazovat o UHD, ale FHD na trhu pomaly koncia a je otazne, do akej miery su uz tieto modely skanibalizovane (aj po stranke fw a tvojej pozadovanej podpory formatov)."

Mal by som teda radsej kupovat FHD? Co to je fw?
vivid.sk (11472)|28.12.2017 14:45
[QUOTE=jozefko2;533048]preco by som nemal kupovat UHD?
[/QUOTE]

Pretoze pri takto malej uhlopriecke to nema ziaden zmysel. Problem je dnes inde (co naznacujem v dalsom odseku), osekavanie zakladnych FHD modelov v poslednych rokoch do takej miery, ci su pouzitelne aspon v takej "kvalite", v akej boli na trhu pred par rokmi. Nieje totiz ziadne tajomstvo, ze relativne lacny FHD model spred 2-3 rokov s 120Hz panelom obrazovo strci do vacku dnesny cenovo totozny UHD 60Hz model (samozrejme, ak sa nebavime o HDR), ale ak porovnavame v rovine max 1080p zdrojov signalu (t.j. BD a bezne TV vysielanie).

fw = firmware TV.

[QUOTE=jozefko2;533048]Mal by som teda radsej kupovat FHD? [/QUOTE]
Nieje dnes jednoduche vseobecne odpovedat, pretoze sa v tomto segmente vyber zuzil na FHD@60hz a UHD@60hz. Pricom UHD rozlisenie tu nemusi davat zmysel (obraz je vdaka scalingu vsetkych zdrojov na 4x vyssie rozlisenie maksi) a moze vyzerat lepsie na FHD paneloch. Pisem vsetko v podmienovacom rode z jednoducheho dovodu, nevieme, ake panely (v zmysle kvality prevedenia ci vystupu) dnes davaju vyrobcovia do najlacnejsieho segmentu a bez priameho porovnania dvoch kuskov to nezistis.

Ako by som asi postupoval (ak odhiadnem od moznosti kupit si oba modely domov a tyzden s s nimi hrat):

- Nahraj si nejake videa rozneho druhu na USB kluc, od 24p filmov az po bezne TV vysielanie v 1080i
- Chod do predajne kde budu oba tieto TV, ktore si vyhliadnes
- V nastaveniach obrazu zmen preset na "Movie" vypni doostrovanie, vyhladzovanie, Motion+, ci odstranovanie sumu.
- porovnaj si kvalitu FHD zdrojov medzi tymito TV
- tymto si zaroven potvrdis prehratelnost svojich zdrojov na USB kluci.
jozefko2 (4)|28.12.2017 19:39
Dakujem pekne, spravim ako hovoris. Zajdem priamo do obchodu.

Este ak sa da kratka rada : Pre UHD Samsung UE43MU6172 alebo Panasonic TX-40EX603E ? Inklinujem k tomu Panasonicu...
alebo FHD 43" Samsung UE43M5572 alebo Panasonic TX-40ES513E
vivid.sk (11472)|28.12.2017 19:56
Zajdi do obchodu, uvidis sam, co ti bude viac sediet (aj co sa tyka ovladania a uzivatelskeho interface TV). Kazdemu sadne nieco ine.

Upozornujem akurat na jeden fakt (zrejme tvojim rodicom vadit nebude na tejto mensej TV, respektive ani nespozoruju tento problem), videofilom vsak bude prekazat: prehravanie 24p videi pri 60hz refreshi panela = 3:2 pulldown pri zobrazovani tychto zdrojov = cukanie videa. Toto spravanie neviem potvrdit pri Panasonicoch, nemam o tom informaciu, z velkych znaciek akurat LG aj pri 60Hz paneloch prehrava korektne 24p zdroje signalu.
Rovnako si over rozne audio formaty (DD, DTS ci AAC) vo videu.