Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Onkio TX-NR509 receiver

lokoxx (3)|6.11.2017 18:10
Čaute. Mám problém, snáď pozná niekto riešenie:)

Receiver asi po 5 rokoch prestal prehrávať zvuk na stále, obraz na TV šiel. Vraj majú tieto verzie (r2010-2012 +-) chybný chip a malo by sa to dať opraviť. Po mesiaci zisťovania a resetovania začal bez príčiny hrať. Zapojenie je PC - receiver - TV.

Po +- roku prenáša obraz cez HDMI naďalej z PC na TV, ale zvuk nejde. Po mnohých reštartoch, prepínaniach sa občas pustí a hrá celý večer. Až kým ho znova nezapínam.

Skúšal som meniť zdroje napr. z ntbk atď, aj cez cinče, takže v pc problém nieje.

Všetko je zapojené v pohode.

Firmware som prepálil na najnovší a žiaden efekt.

Som v koncoch. Možno nejaká HW chyba a viete o možnosti kam ho poslať na opravu?

Ďakujem :)
vivid.sk (11472)|6.11.2017 21:07
Skus kontaktovat priamo ONKYO:

http://www.onkyo.sk/kontakt/


V BA servisuje Onkyo INTEREL:

http://www.interel-service.sk/kontakt.html
RoPo (6061)|7.11.2017 08:56
Vymačkané HDMI konektory buď na AVR nebo samotných HDMI kabelech?

S Onkyem (616) jsem měl kdysi také problém s nepřenášením audia či občasným jemným zrněním v HD obrazu. Pomohla výměna HDMI kabelu k TV. Zajímavé je, že na stejných kabelech i těch starších vyměněných u nahrazujícího Denonu (místo Onkya) jsem problém s audiem i videem neměl. Možná, že Onkyo je citlivější.
KamilZ (10277)|7.11.2017 11:11
Já jsem z věty "Skúšal som meniť zdroje napr. z ntbk atď, aj cez cinče, takže v pc problém nieje." nepochopil, jestli má problém s :
- HDMI vstupem (s jedním? se všemi?)
- vstupem z CINCH?
- nebo třeba HDMI výstupem?
jarino1978 (8045)|7.11.2017 15:23
podobný problém som mal kedysi so 6-kovou radou. Vedel vypadávať center v režime 5.1, obísť sa to dalo krátkodobým ráznejším pridaním volume ( vybudenie ). Ale v priebehu 10 rokov má Onkyo nespoľahlivé čelné matrix displeje. Po roku na každom modeli, čo som mal dochádzalo k zníženiu svietivosti displeja, v konečných štádiach sa musela dať svietivosť na maximu, aby bolo vôbec aj niečo na displeji vidno. Kvalitou spracovania išlo Onkyo výrazne dole, čo sa týka zvuku, tak je to stále to lepšie, čo sa dá kúpiť ( počúvať ).
vivid.sk (11472)|7.11.2017 16:02
[QUOTE=jarino1978;532442]Ale v priebehu 10 rokov má Onkyo nespoľahlivé čelné matrix displeje[/QUOTE]
S tym ma problem vacsina displayov, ktora funguje na tomto principe. Body, ktore su trvalo vysvietene, blednu, nebledne cely display, co vidno v momente, ked sa zobrazi iny text. Onkyo pouziva tieto displaye (dot matrix), co viem, aspon 15 rokov, predtym to boli alfanumericke displaye. Onkyo to vyriesilo salamunsky, znizovalo maximalne podsvietenie displaya v ramci kazdorocnych modelovych upgradov (t.j. stredna svietivost na kusku spred 10 rokov, je 100% svietivost na modeloch aktualnych :), cim sa starnutie displaya spomali.
lokoxx (3)|8.11.2017 16:12
Zatiaľ diky za rady.
RoPo - Takže HDMI kábel - skúšal som vymeniť lebo mám dva, nič. a z PC priamo do TV funguje hdmi obraz aj zvuk.
KamilZ - hdmi výstup funguje lebo posiela obraz na tv, zvuk ide z reprákov receiveru. myslel som to tak, že som skúšal všetky 4 hdmi vstupy, skúšal som vztup cez cince, proste či sa z nejakého vstupu pusti zvuk.

Celkovo par dni neskor mi už neprenesie ani obraz na TV z PC. Nezobrazí ani menu receivera na TV. asi odišiel do večných lovísk. :D vidím to na servis
KamilZ (10277)|8.11.2017 16:47
lokoxx: tak teď už tomu vůbec nerozumím. Myslel jsem, že Ti nejde zvuk z PC do AVR přes HDMI (a tedy i následně do TV), ale když píšeš, že Ti zvuk jde z AVR repro, tak tato teorie není pravda. Co tedy přesně nefunguje? Je problém na vstupu do AVR, nebo až na výstupu, do TV? Máš to správně nakonfigurované? Ono u Onkyo je to trochu zmatečné, jde to tam nastavit různě křížově (nijak Tě nepodceňuji, ale také jsem s tím zápasil).

Pokud máš problém s HDMI výstupem (a ne vstupem) ve smyslu, že to něj AVR neposílá zvuk, tak teoreticky bys to mohl zalepit něčím takovým: https://www.amazon.com/Monoprice-BlackbirdTM-HDMI-Audio-Inserter/dp/B01B5FR7PY/ref=pd_sbs_328_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B01B5FR7PY&pd_rd_r=AZX2RW3PKWZ5Z6EZ1792&pd_rd_w=LG83q&pd_rd_wg=q6Nd0&psc=1&refRID=AZX2RW3PKWZ5Z6EZ1792
(připojit do vstupy tohoto injectoru výstup z HDMI AVR + optiky z AVR) a výstup z injectoru strčit do TV.
lokoxx (3)|9.11.2017 08:49
KamilZ - povodne nešiel zvuk z receivera. Proste bolo ticho. Myslel som to tak že som skúšal púšťať do receivera cez rô§zne vstupy, skúsil som meniť hdmi vstupy. Skúšal som resetovať do povodnych nastaveni... do receivera príde signal v pohode, prenášaný obraz prešiel z receivera na TV. Ale zvuk nehral. Ked dam hdmi priamo z PC do TV tak ide obraz aj zvuk. Momentálne z receivera nejde už ani zvuk ani nepreposiela obraz na TV. Dúfam že som to už vysvetlil zrozumitelne :)