Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: tv a reprosoustava

Nováček
    Registrace
    Oct 2017

Dobrý den, poradí mi prosím někdo jak propojit reproduktory 5.1 s TV. Repráky mají klasický jack 3,5mm, ale v TV pro něj není zdířka, pouze usb a hdmi. Existuje nějaký konvertor mezi jackem 3,5mm a usb nebo hdmi? Díky za odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Nováček
    Registrace
    Oct 2017

Z reprobeden vychází pouze cinch kabely, tv má hdmi arc. Mělo by mi k převodu stačit toto: https://www.aliexpress.com/item-img/...3f806b53q1Fxth Jdou mé úvahy správným směrem? Díky za odpověď.

Registrace
    Feb 2011

Pokud jsou ty repro aktivní, tak ano.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Já myslím, že ne - tyhle extraktory podle mě berou hlavní zvukový kanál z HDMI, nikoliv ARC protisměr.

Pokud jde o připojení pouze TV, žádné domácí kino, hledal bych spíš převodník S/PDIF (optika, tu má TV určitě taky) -> cinch.

Registrace
    Feb 2011

Vycházím z toho, že jako první píše, že v TV je pouze USB a HDMI, o optice nebo jack nic nepíše.

V odkazu, co jsem mu dával, že příklad HDMI extractoru z ARC (díky za upozornění, nevšiml jsem si, že vyhrabal nějaký jiný). Ale pokud má optiku (což podle něj nemá), tak bych šel také cestou převodníku z optiky.

Nicméně v obou případech jsou nutné aktivní repro, ne pouze repro, kde cinch slouží pouze jako konektor do pasivního repro.

Podobná témata

1. Reprosoustava k VSX-528-K
    Od sedlakfilip v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-02-2014, 22:16
  2. Reprosoustava - technická rada
    Od Roman Jašek v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 03-08-2010, 10:04