Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mašinka na přehrání Video TS

nuchtala (44)|23.8.2017 00:58
Zdravím, potřebuji radu zdejších znalců. Mám velkou sbírku koncertů na DVD. Chtěl bych si je všechny zkopírovat na disk a hrát z disku. Abych nemusel přehazovat DVD disky v přehrávači. Když ale pustím soubor např. VTS 01.VOB, tak mě vadí, že nemůžu přeskakovat po skladbách. Myslím disk zapojený do USB v televizi. Je nějaká mašinka, která to zvládá?
Z TV to mám propojené optikou do Cambridge audio dacmagic plus. Poslouchám převážně večer, takže přes sluchátka.
Když pustím z TV např. soubor 264.mkv, tak musím přetáčet a hledat konkrétní skladbu. Zvládá to nějaký přehrávač přeskakovat po skladbách z těchto ripů?
Děkuji za každou radu.
Foolproof (2713)|23.8.2017 15:36
Přehrávačů je celá řada.

2 zákl. způsoby:

1. Přehrávač, který umí buď přehrát strukturu DVD z adresáře nebo ze souboru ISO. V obou případech je to velmi rychlý převod, v tom prvním rip, v tom druhém třeba IMGBUrn. Zůstane všechno, menu, bonusy, přepínání stop, vše.

2. Druhý způsob je převod na MKV (např. MakeMKV), který to udělá s kapitolami, menu ale nebude dostupné.

Osobně bych to převedl na ISO soubory, co DVD to jedno ISO dal na disk a použil nějakou čínskou krabičku, LibreElec a Kodi. Vše bude fungovat v původní kvalitě, tlačítko NEXT bude funkční.8-)
nuchtala (44)|23.8.2017 15:54
Foolproof : Dík moc, tohle jsem potřeboval zjistit. Takže převést a koupit nějakou tu krabičku. Bude vyhovovat ZOTAC ZBOX BI323? A do ní nainstaluji Kodi? Popřípadě je nějaká levnější alternativa? Hlavně potřebuji optický výstup, abych mohl propojit s tím DACem.
vivid.sk (11472)|23.8.2017 22:18
Lacnejsie alternativy su (amlogic, vid adekvatne vlakna tu na fore), ale myslim, ze to nieje uplne optimalna cesta. Celkovo KODI a SPDIF nieje optimalne, pokial planujes primarne stereo vystup z jedneho (a pre mna vcelku zasadneho dovodu):

1) KODI robi downmix bez LFE kanala. Toto je sice korektne spravanie, ale nie uplne ziadane pre ucely plnohodnotneho vyuzitia pre film/video, kde nieje dostupna povodna audio stopa v stereu. V inych playeroch na roznych platformach je riesenie velmi jednoduche (staci zachecknut v mixeri pri downmixe LFE), no KODI nieje tento pripad. Mozno by to slo riesit cez nove DSP, ktore je k dispozicii v poslednych verziach KODI, ale pri amlogicu nieje na dalsi processing dostatocny vykon. Hladal som riesenie (pre kolegu, ktory ma presne tento isty sposob vyuzitia, teda KODI+ SPDIF + ext DAC s repro), ale nenasiel som. Pritom viacere dotazy na toto su, ale bez odozvy.

2) Pokial pre teba bod 1) nieje problem, primarne pre prehravanie DVD si nekupuj riesenia na baze SoC Amlogic, problem je kvalita vystupu a stale nedoriesena moznost korektne spracovat prekladane/neprekladane DVD (suvisi to so standardne nekorektnym oznacovanim progresivneho materialu ako prekladane). Intel by s tymto nemal mat problem, pretoze je stale moznost nastavit obsah manualne (co pri buildoch pre amlogic chyba, pokial sa pouziva HW dekodovanie. SW dekodovanie zasa nestiha, takze ani ryba ani rak).
ai (2993)|23.8.2017 23:28
Krome Kodi, jeste treba VLC for Android prehrava VIDEO_TS, rozjedes VLC, najdes si jej , navigujes kde to mas, podrzis VIDEO_TS a rozjede se menu. Vetsinou komercni menu blbne (nebo nejde spustit, nemaji to vychytane) ale da se vzdy stisknout next , a tim zkousi dalsi titul jestli tam je video, pokud ne prehravac automaticky zkousi dalsi titul, nebo davas next az na titul filmu, videa, ktere je hlavni. VOBy hraje jeden po druhem, prehravac je naprogramovany , ze to je jeden celek (treba VTS_05_1.VOB,VTS_05_2.VOB,VTS_05_3.VOB ...).
Domaci DVD mi jedou bez problemu, ale komercni se cukaji, mozna to je tim, ze to prehravam pres LAN z NASu, myslim, si , ze to je audiem. Tak pokud mas nejakou Androidni krabicku/telefon tak to muzes zkusit.
nuchtala (44)|24.8.2017 10:58
Tak nakonec vezmu Mini M8S II + Amlogic S905X .Ještě váhám,jestli si připlatit i za tu klávesnici nebo airmouse.Je to potřeba nebo k ničemu?
Foolproof (2713)|24.8.2017 17:50
[QUOTE=vivid.sk;531506]1) KODI robi downmix bez LFE kanala[/QUOTE]

DVD jako koncert má v drtivé většině taky LPCM nebo obdobnou audio stopu.
nuchtala (44)|24.8.2017 18:47
Stačí mě klasika stereo do sluchátek nebo repro. Takže to nebude hrát přes optiku do dacu? Už jsem z toho jelen. Moc tomu nerozumím.
vivid.sk (11472)|24.8.2017 18:54
Hrať to bude.
Čomu konkrétne nerozumieš?
nuchtala (44)|24.8.2017 20:16
No, jak si psal, že KODI robi downmix bez LFE kanála. Tak sem nevěděl co to znamená. Takže, když krabičku propojim přes optiku do dacu a pak do zesilovače, tak to hrát bude? Jde mě jen o klasické stereo. Žádné DD apod.
vivid.sk (11472)|24.8.2017 21:22
LFE (Low Frequency Effects) je basovy kanal pri multikanalovych stopach (to je ta jednotka, za skratkou 5.1, resp 2.1). To znamena, ze pokial ma koncert len takuto audiostopu, LFE sa nebude nachadzat v downmixe. Pokial vsak maju tvoje koncerty alternativny stereo downmix (obvykle stereo LPCM), je lepsie volit tuto stopu, pretoze je mixovana pre stereo systemy (a casto nieje ani tak nabasovana, zavisi od masteringu konkretneto DVD/BD).

Pokial maju tvoje disky PCM (stereo) stopu a tuto mas zaujem pocuvat, problem nemusis riesit. Ovsem nie vsetky koncerty obsahuju aj stereo downmix, v tom pripade prides o LFE kanal. Opat pripominam, ze zavisi od konkretneho audio mixu a od preferencii 'majstra zvuku', ktory danu vec mastroval. On urcuje, ako nizke frekvencie umiestni do LFE (a pripadne ci vobec).

Co sa tyka filmov, tam je dnes 99.9% obsahu multikanal a tam sa ta to tykat bude vzdy.

P.S. Hrat to samozrejme bude. Budes mat obraz a aj zvuk. Tu na fore ale riesime aky obraz a aky zvuk. To, ze nieco (nejako) hra, neznamena este, ze je to na 100% OK, preto ten postreh vyssie.
nuchtala (44)|24.8.2017 22:40
Díky moc za obsáhlou odpověď. Moc si toho vážím. Každý druhý by se na mě vykašlal a napsal ať si to nastuduji.
Taky samozřejmě chci aby to hrálo co nejlíp. Mám si myslím dost slušný aparát. Ale v tomhle jsem začátečník. Tak koupím ten co jsem psal, nestojí to tolik. Když tak to dám dceři,když to bude stát za houby. 😁
vivid.sk (11472)|25.8.2017 13:15
To je rozumny pristup. Takato krabicka najde uplatnenie pri kazdej (aj Smart) TV.
Pri tvojej situacii by som mozno este zvazil spominany Intel (a rovnako v kombinacii s Libre/OpenElec). Ziskas viditelne lepsi upscaling SD materialu (Lanczos3/Spline64) a nastavitelny deinterlace. Toto sa vsak tyka len SD materialu (hlavne DVD, ktore planujes prehravat).