Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak odpojujete Hdd + flasch od televize?

Machm (3)|9.5.2017 19:06
Prosím o radu.
Jak důstojně odpojujete disk nebo flasch od tv.
Když přepnu na tv klasicky vysílání, tak mi pořád HDD svítí, když ho dám odhlásit v PC tak mi zhasne.
Nechce se mi ho takto odpojovat ?
TV Samsung UE43KU6072xxH
bastlir (3245)|10.5.2017 01:34
To je docela problém, protože firmwary TV většinou nedokáží HDD uspat. Proto používám velkokapacitní flashdisk, nebo SSD. Tedy nevím, zda je to dostatečně důstojné, ale já to prostě popadnu a z TV vyrvu a víc neřeším. :)
RoPo (6061)|10.5.2017 10:06
U mé TV (Panasonic) je funkce "Odpojit" pod nějakým tlačítkem. Má to i moje předchozí TV (Samsung). Podívej se do nastavení případně co se zobrazí za hlášení na obrazovce TV, když se disk připojí.
Martinez1 (55)|10.5.2017 11:01
[QUOTE=Machm;530351]Jak důstojně odpojujete disk nebo flasch od tv. [/QUOTE]

takto to riešim na TV samsung:
SOURCE, prejdeš na HDD alebo flash, šípka dolu na dialkovom, odstrániť...

Zmena vstupného signálu pomocou externých zariadení na Samsung TV :

Stlačením tlačidla SOURCE prepínate medzi externými zariadeniami pripojenými k televízoru.
●● Možnosti
Stlačením tlačidla (šípka dolu na dialkovom ovládaní) sa zobrazí ponuka Možnosti. V ponuke Možnosti sa môžu zobraziť nasledujúce funkcie:
"" Názvy konektorov sa môžu líšiť v závislosti od produktu.
–– Upraviť typ zariadenia: Zmena typu externých zariadení. Vyberte externé zariadenie, ktoré chcete
zmeniť. Môžete použiť napríklad kábel HDMI na označenie počítača pripojeného k televízoru ako PC.
Taktiež môžete použiť kábel HDMI/DVI na označenie zariadení AV ako Zariadenia DVI.
–– Upraviť názov: Zariadenia pripojené k televízoru môžete premenovať v záujme zjednodušenia
identifikácie externých zdrojov.
–– Informácie: Zobrazenie informácií o pripojených zariadeniach.
–– Anynet+ (HDMI-CEC): Zobrazenie zoznamu zariadení kompatibilných so štandardom Anynet+ (HDMICEC),
ktoré sú pripojené k televízoru.
"" Táto možnosť je k dispozícii len v prípade, ak je položka Anynet+ (HDMI-CEC) nastavená na možnosť Zap..
–– Odstrániť USB zariadenie: Odstránenie zariadenia USB pripojeného k televízoru