Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: DVD Architect - Finálny Blu-Ray Dick bez kapitol

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

To cos ted popsal je tvorba virtualnich titulu, kde kazdy titul muze mit jiny zacatek a konec. ALE pamatuji se, ze i v tom kazdem titulu sly nastavit kapitoly a to pokazde jinak pro kazdy virtualni titul. To jsem si kdysi uvedomil jak jedinecny v tomto DVD Architect byl.

Nezda se mi, ze by ty kapitoly nesly vytvorit jen takto. I kdyz je to mozne, ze DVD Architect ma ted v techto verzich problem a takto se to obchazi. Nebo to jen u BD to dela takto a ne pro DVD.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas Avatar uživatele RomanKo-z-LC
    Registrace
    Mar 2011

1hroch, jobro, vivid.sk - ďakujem, že ste sa mi venovali. To, čo ste mi odporúčali, nemám čas hneď všetko si prejsť. Bude to trocha trvať. Keďže napríklad občas aj do roboty treba chodiť (teraz práve do nočnej šichty)...
    Máte u mňa všetci nie po pive ale po fľaši kvalitného brandy!

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

ai:
    Máš pravdu, není to jediný způsob tvorby kapitol. Ale průser je v tom, že můžeme zvolit metodu složitou nebo ještě složitější... To je úděl práce v DVDA.
    Píšu zpaměti, naposled jsem dělal disk někdy v roce 2015, takže v mém příspěvku nejsou zcela jistě vyčerpány všechny možnosti.

P.S.
    Pojem "virtuální titul" neznám, snad není použit ani v manuálu k DVDA. Zdá se, že mnou popsaný postup je nejjednodušší. Ale toto fórum není určeno k tomu, aby suplovalo manuály k programům.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

RomanKo - jsem ti slepil v rychlosti strucny navod s obrazky. Snad ti pomuze.
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    Mar 2011

1hroch & jobro: Chcete aby som preťahoval toľkokrát link alebo video do okienka submenu, koľko chcem mať kapitol?

Predstav si, že vojdeš do pivárne. Nikto si ťa dlho nevšíma. Tak zakričíš: "Koho tu mám pretiahnuť, aby som dostal pivo?!"
    Objaví sa čašníčka. Pretiahneš. Dostaneš jedno pivo.
    A teraz si predstav, že chceš pív 100! To už je veľa aj na riadneho kanca!

Chcem tým povedať, že to nemá logiku preťahovať link na kapitolu zo "Scene Selection" do okienka submenu toľkokrát, koľko chcem mať kapitol.
    Tu chcem namiesto 100 pív 100 kapitol. Uznajte, že to by bolo veľa preťahovania.
    Moja logika hovorí, že sa to musí dať aj jednoduchšie. A programátor, ktorý ten software vytvoril, mal isto lepšie logické myslenie ako ja.

Takže som do okienka SUBMENU pretiahol celý "SCENE SELECTION", ktorý už obsahuje všetky linky na kapitoly. Takto sa automaticky jednoducho vytvoria kapitoly s náhľadovými okienkami.

Po napálení na BD to už konečne fungovalo!

Avšak teraz sa vynára ďalší problém. BluRay Disk je zbytočne zložitý. Hlavné Menu - 6x Submenu a každý má ďalšie podmenu scene selection.
    Čiže spolu tam je 13 MENU stránok! Vlastne preto mi nešli kapitoly, lebo na to je potrebné submenu a ďalšie menu scene selection.

Ďalší problém: Ak to moje video dám renderovať, bude to vraj trvať 75 hodín! (Videosúbory sú Mp4, neboli vytvorené ako "Mainconcept BlurayDisc").
    Pinnacle Studio by to urobil asi za 25 hodín - ak by nepadal.

Registrace
    Mar 2011

Mimochodom, už som úspešne vytvoril aj "Single video" bez MENU. Samozrejme, bavíme sa o DVD Architect. V tomto prípade som oranžové značky (scene/chapter markers) premenil na bledo-modro-sivé (chapter markers). A bolo!

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od RomanKo-z-LC Zobrazit příspěvek
    1hroch & jobro: Chcete aby som preťahoval toľkokrát link alebo video do okienka submenu, koľko chcem mať kapitol?
    ...Moja logika hovorí, že sa to musí dať aj jednoduchšie. A programátor, ktorý ten software vytvoril, mal isto lepšie logické myslenie ako ja.

BluRay Disk je zbytočne zložitý. Hlavné Menu - 6x Submenu a každý má ďalšie podmenu scene selection.
    Čiže spolu tam je 13 MENU stránok!
    Ďalší problém: Ak to moje video dám renderovať, bude to vraj trvať 75 hodín! (Videosúbory sú Mp4, neboli vytvorené ako "Mainconcept BlurayDisc").
    Správně jsi odhalil, že DVDA umí udělat kapitoly i jinak. Je to uvedeo i v nápovědě (anglicky). Poznámka: Tím, že do okna Workspace přetahuješ opakovaně jeden a tentýž soubor, vytváříš spouštěcí tlačítka kapitol. A potom pro každé tlačítko jen určíš začátky a konce kapitoly. No a jistě nebude nikdo dělat menu se 100 kapitolami... To by na stránku menu ani nevešlo.
    Jak složité menu si vytvoříš, je věc vkusu a logiky snadného ovládání. Osvědčuje se jednostránkové menu, nanejvýš dvoustránkové. Větší "hloubka" dalších subdmenu je na obtíž. Podívej se, jak jsou dělány profesionální disky.
    DVDA nemá co renderovat! Má se mu předhodit ke zpracování soubor, kterému on "rozumí" nejlépe: soubory ve formátu AVC a AC3, případně m2ts. Nebo také MPEG-2 .m2v a .mpa. Zvuková stopa může být i ve formátu PCM (WAV).
    On vytvoří jen strukturu disku a překopíruje video bez úprav na disk. To může trvat podle složitosti nanejvýš desítky minut. MP4 není nativní formát BluRay! Ten bude muset zdlouhavě přepočítávat. Které formáty videa má Architect rád, je uvedeno jak v manuálu, tak v nápovědě.
    Poznámka: Architect nemá automatické rozpoznávání fromátu souboru - to se musí ručně nastavit pro video i audio ve vlastnostech projektu!

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Chcete aby som preťahoval toľkokrát link alebo video do okienka submenu, koľko chcem mať kapitol
    Clovece, z ktere jsi doby - vy dnes jste zvykli mit vsechno na jeden klik. Tak pak pouzij nejaky "chytry" soft, ktery vse udela za tebe, ovsem vysledek bude vubec ne dle tveho prani a predstav. Uvedom si, ze v DVDA pracujes na zakladni strukture, ktera ti ale dovoluje vse prizpusobit k "obrazu svemu" (v ramci specifikace DVD/BD).
    Apropo`s - kolik casu ti zabere pretazeni jednotlivych odkazu kapitol pri tvorbe oproti samotnemu renderingu (75 hod)?
    Pozn.:
    1. jeste si uvedom, ze specifikace DVD umoznuje max. 99 kapitol.
    2. Muj sprosty navod, promin, ze jsem se obtezoval a zverejnil, byl jen k tomu, aby jsi se dopracoval k funkcni placce s kapitolami a uveril, ze to je realizovatelne.
    3. Postupu jak toho v DVDA dosahnout je vice.
    4. Nemusis mit vsechny kapitoly obsazene v Menu, pokud to striktne nevyzadujes. natahnes si tam jen ty stezejni, na ktere se chces pres Menu odkazovat. Ale vsechny ostatni tebou navolene na Timeline zustanou funkcni, tzn., pri prehravani na stolnim Playeru pri volbe Next/Prev preskoci na dalsi/predchozi Kapitolu.

Citace Původně odesláno od jobro Zobrazit příspěvek
    A potom pro každé tlačítko jen určíš začátky a konce kapitoly.
    jobro, co mas porad s tou nesmyslnou definici konce kapitol? Jestlize mam 1 Titul, tak snad pri normalnim prehravani chci, aby se video prehravalo kontinualne od zacatku do konce. Pouze v pripade me volby mohu preskocit na dalsi/predchozi Kapitolu. Neni snad nutno u normalniho DVD nutnost prehrat jen jednu kapitolu a vratit se kamsi do Menu. Nebo snad ano?
    Ve vsem ostatnim souhlas!

Registrace
    Mar 2011

1hroch - Prečo tak agresívne reaguješ? Prečo tá zlosť? Ja som tvoju pomoc ocenil. Aj pomoc ostatných.
    Uznal som si aj svoje chyby. Čo to s tebou je? Slušne som komunikoval s každým. A očakávam inteligentnú debatu bez vyvyšovania sa nad menej skúsenými v danej oblasti...

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2007

Citace Původně odesláno od 1hroch Zobrazit příspěvek
    ...
    jobro, co mas porad s tou nesmyslnou definici konce kapitol? Jestlize mam 1 Titul, tak snad pri normalnim prehravani chci, aby se video prehravalo kontinualne od zacatku do konce...
    Kniha má také "kapitoly" a lze je číst jednotlivě. Je jen a pouze na volbě čtenáře/diváka, zda bude číst/dívat se do konce knihy/videa, nebo se vrátí na obsah a najde si jinou kapitolu.

Tuto volbu (konec kapitoly) bych za "nesmyslnou" nepovažoval... Zde má tvůrce disku možnost zvolit, co upřednostní. Ale to už z technickým řešením disku nesouvisí, to je záležitost pro estéty.

Navíc, dnešní generace diváků se po několika minutách (nebo dokonce vteřinách) projekce začne nudit!

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

OT:
    Prečo tak agresívne reaguješ? Prečo tá zlosť?
    To neni v mem pripade zadna zlost´., ta vypada uplne jinak.
    Ale drobatko me nadzvihla tva reakce - asi v tvem pripade myslena zcela uprimne a asociacne jsi si ji spojil
    .....že vojdeš do pivárne. Nikto si ťa dlho nevšíma. Tak zakričíš: "Koho tu mám pretiahnuť, aby som dostal pivo?!"
    Objaví sa čašníčka. Pretiahneš. Dostaneš jedno pivo........
    Bohuzel, nektere postupy jsou stylem drbani se levou rukou za pravym uchem.
    Ja nejsem zadny expert v DVDA, naposledy jsem v nem cosi delal snad v roce 2011.
    Jen jsem mel snahu ti zbytky svych poznatku - jako jedna z metod - pomoci se dopracovat k vysledku zobrazovani kapitol ve finalni placce, coz se ti dle tvych prispevku vubec nedarilo.
    očakávam inteligentnú debatu bez vyvyšovania sa nad menej skúsenými v danej oblasti...
    Toz promin, ze jsem se te dotknul. Uz budu mlcet.....
    Preji mnoho zdaru v dalsi tve tvorbe!!!!!!

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. DVD Architect - Import kapitol?
    Od TVmaniak v sekci Mastering
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 31-08-2009, 14:37
  2. DVD Architect - export kapitol
    Od Anonymous v sekci Mastering
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-01-2005, 13:23