Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LibreElec pro čip Amlogic S 912 - stručně

slay (161)|24.11.2019 06:44
[QUOTE=LosPablos;535056]Ahojte páni mistři, po nějakém pátku používání Evolveo Multimedia Box M8 s LibreElec na kartě se mi při spuštění objeví hláška "adaptér Pulse-Eight CEC Nelze inicializovat adaptér CEC, Zkontrolujte nastavení. Dříve to nědělalo a vše běhalo jak mělo. Přeinstal jsem zkoušel, včetně továrního nastavení a hlásí to pořád.
Momentálně mi nejdou ani najít sdílené složky v síti. Pokud zařízení spustím v klasickém módu, tedy bez LebreElec, vše funguje bez problémů. Nemáte někdo nějakou zušenost?
Díky všem.
Pavel[/QUOTE]
Ahoj
vyřešil jsi tento problém? Zobrazuje se mi stejný popis problému. Ani reinstal CE nepomohl.
Díky
Foolproof (2713)|24.11.2019 23:45
Ta hláška o adapteru CEC se mi taky začala objevovat, ale nepoužívám, takže neřeším - LibreElec 8.2.x - Evolveo H8. Asi se to ugradovalo a Evolveo je z toho zmatené.
slay (161)|10.12.2019 07:40
Mám následující problém: Sestava - TV Box DEALDIG BOXD6 (S912), AV recieve a TV Samsung. Propojení kabelů: TVbox ->HDMI -> TV -> HDMI ARC -> AVR (tohle kvůli 4K) + TVbox -> optika do AVR. A teď k tomu problému. Pokud nechám běžet na TVboxu CE a následně i když je box vyplej a pustím si TV a zvuk chci z AVR, tak je ticho. Do AVR z TV nejde zvuk. Jakmile ale zapnu box, zvuk z AVR se rozjede. Pokud ale na boxu jedu na androidu, následně box vypnu (vypnu i TV a AVR), tak po zapnutí AVR a TV zvuk z AVR jde. Že by někde něco v nastavení CE? Nějaká rada?
RoPo (6061)|10.12.2019 09:10
Možná máš nějaký mišmaš v konfiguraci CEC na zařízeních, prioritu audio zařízení, apod. - asi v TVboxu.

Ideální je mít vše píchlé do AVR a AVR propojen s TV pouze přes HDMI s ARC nebo HDMI a optkikou, pokud TV/AVR nemá ARC.
slay (161)|10.12.2019 10:52
Jo, vím, že ideál je přes AVR, ale ten můj neumí 4K.
RoPo (6061)|10.12.2019 11:48
Proč máš optikou z TVboxu audio do AVR a ještě přes HDMI do TV? Optiku bych v tomto případě vyhodil. Audio jede přes TV a odtamtud do AVR přes ARC.

Celkově to vypadá právě na binec v komunikaci CEC protokolem po HDMI a zařízeními.
slay (161)|10.12.2019 12:21
Přes TV mi nejde DTS. Tak to prepnu na optiku.
RoPo (6061)|10.12.2019 12:55
Tak, pokud to tedy potřebuješ, pak se podívej po možnostech konfigurace CEC protokolu jak v TV box, tak v TV. Zda-li to vůbec půjde nakonfigurovat. Ne každé zařízení tuto konfiguraci CEC protokolu umí nastavit a ovlivnit uživatelem.
whitesak (406)|10.12.2019 13:30
[QUOTE=RoPo;538600]Přes TV mi nejde DTS. Tak to prepnu na optiku. [/QUOTE]
Je mi divné, že by ti nejelo na 4K TV přes HDMI ARC DTS-ko. Starší televize (jen full hd) tento problém mívaly, ale nové modení 4K TV taky? Ověř nastavení v TV. Přednějí řečeno - jestliže tvoje TV umí DTS přehrát (dekódovat) sama, tak by měla umět DTS i přeposílat do HDMI ARC.
Toliko k DTS zvuku.
Ale jinak mít zapojení, které popisuješ, stejně dává smysl a to pro ten případ, kdy chceš poslouchat na AVR i normální stereo zvuk (PCM) a to bitperfect. Jde o to, ře TV stereo PCM zvuk vždy resampluje na sample rate 48 kHz :-( ... A pritom naprostá věšina stereo audia CD kvality je 44,1 kHz. Takže to TV pěkně kazí... A o HiRes audiu ani nemluvě.
Kdežto tou optikou z TV boxu do AVR to frčí krásně bitperfect bez resamplingu správných 44,1 nebo jiných správných sample rate dle zdroje...
slay (161)|10.12.2019 19:01
Tak "problem" vyřešen. Napadlo mě, jestli by to nemohlo být tím, že mám v cec nastavení při vypnutí systému CE aby se mi vypil i AVR. A opravdu, po zrušení tohoto vypnutí je vše ok. Proč to tak ne-fungovalo, to nnevím.
Díky za názory.
Edit: Tak jsem se radoval zbytečně. Když to uvedu do stavu, kdy to fungule a následně hned vše vypnu (TV, AVR, box) a během chvilky zase zapnu, tak to funguje. Ale pokud to chci spustit třeba až druhý den, tak tak mám zase ticho. Se z toho asi p.seru.