Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kdy koupit novou TV ?

Lord.of.the.ping (26)|26.2.2017 09:02
Měl bych dotaz, jestli je teď vhodná doba na nákup nové TV, nebo radši ještě třeba rok, nebo dva počkat.

Momentálně mám Samsung UE65F6400. A už přemýšlím o upgradu, hlavně kvůli 4K a pak také se začínají konvertovat filmy a seriály do x265
a tento kodek samozřejmě nepřehraje.
vivid.sk (11472)|26.2.2017 19:29
Obecne je najlepsia doba na nakup koncom prveho kvartalu, zaciatkom druheho, pokial mas vyhliadnuty konkretny model, ktory konci zivotny cyklus a je na svojom cenovom dne.
Ak sa pytas univerzalne, pockal by som este dva roky, uvidime co spravi tento rok s poklesom cien OLED.

Nemas zlu TV, z uvedenych dvoch argumentov je riesenie jedneho otazka malej investicie (externy MMC, ktory je vo vsetkom lepsi, ako ten interny a aj vzdy bude). Na UHD treba zdroj a pokial si media neplanujes kupovat (co predpokladam, podla tvojto prispevku), toto rozlisenie tu v povodnej kvalite (aku najdeme len na placke), nieje.
Lord.of.the.ping (26)|26.2.2017 21:08
Díky za odpověď.

Mám v plánu si koupit Nvidia Shield TV. To mi tedy pomůže vyřešit co ?

Přehrávání filmů v x265 ?

Jde o to, že bych si ještě chtěl koupit Playstation 4 a pařit hry ve 4K. Ale pokud by mi Nvidia Shield pomohl vyřešit x265 kodek, tak bych to hraní ve 4K, ještě zatím oželel.

P.S.: Zlatý komunisti, tam jsme měli barevnou TV Oravu 25 let z předrevolučního až po porevoluční období a byl klid.
Nebyl k upgradu důvod. Tahle doba "nutí" lidi neustále něco měnit, je spousta různých lákadel, jako třeba hraní ve 4K atd. Hrůza...
vivid.sk (11472)|26.2.2017 21:49
1) ano, prehravanie tym vyriesis
2) ako daleko sedis od TV pri hrach?
KamilZ (10277)|27.2.2017 06:28
Playstation 4 na 4K vůbec nemá a Playstation 4 Pro je silně na hraně a kvůli 4K ji nemá cenu kupovat.
Lord.of.the.ping (26)|27.2.2017 19:47
Hraju v leže z postele ze které koukám na tuto TV :-)

Vzdálenost od očí k obrazovce je zhruba 270-300 cm.