Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Novy TV s pripojenim sietoveho disku

Vladko23 (9)|6.2.2017 10:29
Ahojte,

planujem kupit novy televizor cca do 600 eur v uhlopriecke okolo 50'' (vzdialenost od TV bude 2,5 m).Nechcem ziadne 3D ani zakriveny displej. Providera mam antik, takze stanice pojdu od set-top boxu cez hdmi. Vsimol som si, ze sa tu opakuju stale rovnake modely, no moja otazka sa tyka skor OS ako samotneho televizora.

Chcel by som k TV pripojit hdd, ktory bude zapojeny do routra. Router a TV budu prepojene kablom (najlepsie, ak TV zvlada 1Gbit kablom). Ktora znacka zvlada taketo pripojenie ?

Tiez by som chcel, aby zvladla aj ozajstny screen mirroring (z Win 10 a Androidu), no verim, ze to zvlada kazda smart telka.

Bol som v jednej nemenovanej predajni a tam mi predajca povedal, ze vsetky Smart TV to zvladnu, vsetky su super, nemaju ziadne chyby, len aby som nieco kupil. Takze radsej sa pytam vas :)

Vdaka.
vivid.sk (11472)|6.2.2017 12:42
V oboch pripadoch by som si nebol istý samozrejmosťou dokonca ani v jednom prípade.

1) router musi mat nainstalovany/aktivovaný DLNA server. Nepises, co je to za router, toto si vsak vies otestovat aj bez pritomnosti TV. Router (=server) / Smartfon (= klient).
2) musi to rovnako podporovat smartfon. Nieje to absolutna samozrejmost. Vies si to vsak cez WiFi direct odskusat v kamennej predajni.
Vladko23 (9)|6.2.2017 13:58
1) Router mam Asus ac55u a ten by DLNA mal podporovat, no kedze vsade pisu inak, pre istotu to skontrolujem vecer.
2) Smartfon podporuje wifi direct.

Ohladom sietoveho disku som myslel, ci nie je mozne nejak namapovat sietovy disk, aby ho bral ako cez usb. Ale DLNA je zjavne jednoduchsie riesenie.
vivid.sk (11472)|6.2.2017 14:08
1) Ten ASUS bude fungovat. DLNA je paradoxne horsie riesenie s velkym mnozstvom problemov so vzajomnou kompatibilitou (pretacanie, titulky, zobrazovanie a prehravanie originalnych BD alebo DVD), ale je to povedzme pouzitelne, ak mu ten obsah predžujes a pripravíš (remux do mkv). Samozrejme, optimalny by bol pristup na zdielane adresare, ale toto nieje standardna funkcionalita vsetkych playerov napriec spektrom vyrobcov (snad Panasonic), pripadne TV zalozene na androide po doinstalovani KODI.

- Ozajstny screen mirror z Windows 10 je najlepsi cez HDMI kabel :)
Vladko23 (9)|6.2.2017 15:06
Vdaka, zas som o nieco mudrejsi :)

Zatial to vyzera na android. No dufam, ze najdem aj inu znacku, ktora to podporuje, pretoze sa trochu bojim Androidu v TV.
Comby (53)|6.2.2017 15:28
Ja mám Xiaomi mini router s usb diskom a Samsung J6272 s Tizen. TV je zapojený LAN káblom do routra. V sieti sa na usb disk dostanem z PC aj z mobilu, ale TV disk nevidí. Neviem však potvrdiť, či to je chyba Samsungu alebo nejakého špeciálneho nastavenia routra. Je teda možné, že so Samsungom sa na disk na svojom Asuse nedostaneš, aj keď to nemôžem potvrdiť na 100%.
vivid.sk (11472)|6.2.2017 15:30
Comby> vid prvy prispevok bod 1). Potrebujes DLNA server, ty vravis o CIFS/SMB pristupe (zdielane zlozky, ako to bezne pozname z Windows). Ani DLNA server vsak nezaruci 100% funkcnost, vid bod 1) z mojho druheho prispevku :)
Comby (53)|6.2.2017 17:04
Ok, myslel som si to, ale nebol som si tým istý, preto som to nenapísal.

MI 3W tapatalk
Vladko23 (9)|6.2.2017 18:18
Akurat som zistil, ze router nepodporuje DLNA server. Podporuje UPnP, iTunes, FTP a Samba.

Takze zas to vyzera na Android.

Momentalne mam chut kupit nejaku TV s dobrym obrazom a nepozerat na Smart funkcie a k tomu dokupit raspberryPi. Alebo najst nieco co podporuje Sambu nativne.
tdlmarek (1566)|6.2.2017 18:55
[QUOTE=Vladko23;528237]Momentalne mam chut kupit nejaku TV s dobrym obrazom a nepozerat na Smart funkcie a k tomu dokupit raspberryPi.[/QUOTE]
Gratuluji, přišel jsi na to o dost dřív než většina ostatních.
vivid.sk (11472)|6.2.2017 19:54
[QUOTE=Vladko23;528237]Akurat som zistil, ze router nepodporuje DLNA server. [/QUOTE]
Myslim, ze podporuje, Asus to vola: Enhanced media server.
vid specifikaciu.

To ale nic nemeni na lepsom rozhodnuti vyssie.
Vladko23 (9)|6.2.2017 21:20
Tak to ste ma potesili :)

Dakujem pekne za rady.
RoPo (6061)|6.2.2017 23:35
[QUOTE=Vladko23;528237]Podporuje UPnP[/QUOTE]

Coz je v podstate DLNA varianta.