Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T - souběžné sledování a nahrávání z jednoho multiplexu

roze_ce4you (4)|15.1.2017 19:33
Jsem zde nový => předem se omlouvám, zda svůj dotaz směruji do špatné sekce.
Chtěl bych se zeptat, zda dnes existuje TV, které umožní souběžné sledování a nahrávání dvou různých kanálů z jednoho DVB-T multiplexu (tj. např. sledování CT1 a nahráváni CT2)?
Ptám se zde proto, že můj starý Dreambox (cca 7 let starý) s jedním DVB-T tunerem toto uměl.
Pokud stejný dotaz vznesu v prodejně, tak prodavači vesměs zarytě tvrdí, že to není možné.
vivid.sk (11472)|15.1.2017 19:55
Maju pravdu, umoznuju to len dvojtunerove TV (a aj to by som si overil vopred v manualoch). Nie, zeby to technicky neslo, ale vyrobcom sa s tymto nechce hrat.

Jednoduchsie (a lacnejsie) je dohladat DVB-T STB, ktory ma tuto funkcionalitu.
Ivo Mašek (10205)|15.1.2017 20:41
Někteří výrobci TV to umožňují. Není to levné, je to za příplatek. Např. firma Loewe (ale určitě nebude jediná - Bang & Olufsen to bude dělat asi také)

[ATTACH=CONFIG]33960[/ATTACH]

http://www.loewe.cz/
loewe1.jpg
roze_ce4you (4)|16.1.2017 12:36
Nedalo mi to a požádal jsem o odpověď na svou otázku některé výrobce, zde jsou odpovědi...

LG: Televizory, které mají jeden tuner, mohou nahrávat pouze program, který sledujete. Abyste mohl nahrávat a zároveň sledovat jiný televizní program, televizor by musel obsahovat dva tunery. Tuto funkci má pouze náš nejvyšší OLED televizor.

Philips: Současně můžete sledovaní a nahrávaní je možné u TV, které obsahují TWIN TUNER.

Samsung: Všechny naše modely jedno tunerové TV, které podporují PVR (nahrávání programů televizního vysílání) mají možnost nahrávat program a jiný sledovat v rámci stejného multiplexu. Například nahrávat ČT1 a sledovat ČT2. Modelová řada K 6 série a výše i série 5 od modelu K5502.

Sony: pro současné sledovaní a nahrávaní kanálů jednoho multiplexu musí televizor disponovat zdvojeným tunerem. Tuto specifikaci splňují modely z roku 2016 od modelové řady XD83 a výše.