Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako prepojit domace kino s TV a hernou konzolou

Nadzi (108)|27.1.2017 15:29
mno tak potom neviem ci vyuzijem ten Denon ide mi hlavne o kvalitu. je to aspon aj investicia do buducna? nechcem menit reciever za 2 roky

je ten denon aspon stredna trieda?
tie pod 500 eur co som pidal aky je tam hlavne rozdiel? platim v tom denon len za dolby atmos a 7,2 alebo platim aj za kvalitu ako takeho?
vivid.sk (11472)|27.1.2017 15:43
[QUOTE=Nadzi;527867]je ten denon aspon stredna trieda?[/QUOTE]

LOL. V tomto vlakne je kopec zabavy, ale dnes som uz neodolal :-) :-D

Nechcem ti do vyberu kecat, kazdy si moze utratit peniaze ako len uzna za vhodne, ale v prvom rade si vyries priestor (izbu), pretoze umiestnovat akekolvek repro do tych 5m[SUP]2[/SUP], ktore si ukazal na predchadzajucich fotkach, nieje dobry napad.


Mimochodom ten DENON je entry level 7.2 AVR, stredna trieda su AVR zacinajuce cislom 4xxx / 3xxx
Nadzi (108)|27.1.2017 17:16
ano ano ja viem ze je to zakladny reciever ale skorej som myslel stredna trieda v ramci mojho limitu 1100 eur

izbu bude dost zlozite umiestnit ju spravne aspon teraz nie ale aj napriek tomu chcem mat dobry zvuk tak dva tri mesiace to takto vydrzi potom sa to premiestni

preto by som hlavne chcel investovat so buducna nez kazde 4 mesiace kupovat nieco nove len preto ze som kupil blbost teraz myslim reciever
vivid.sk (11472)|27.1.2017 21:07
Stredna trieda je stredna trieda. Vyrobcovia neprisposobuju tvojmu financnemu limitu ich ponuku. Tu (zial) tahas za kratsi koniec :D

Dobry zvuk nebudes mat, pokial nebudes riesit problematiku komplexne. Dobry zvuk totiz nieje len o dobrych repro, ale aj o ich spravnom umiestneni (nielen voci posluchacovi, ale aj o umiestneni priamo v miestnosti) a o dobrej akustike. Nasledujuce dva-tri mesiace teda mozes vyuzit cas rozumne tak, ze navstivis zopar hifi studii v svojom okoli a budes pocuvat, co sa da (a co neda) kupit za zakladny budget. Nevravim, ze musis hned nieco kupit, ale mas moznost pocuvat, porovnavat a v klude si premysliet kam ma a kam (uz) nema zmysel investovat. Taktiez si rozvrhni umiestnenie nabytku/doplnkov v miestnosti s finalnym rozmiestnenim ako TV, tak audio zostavy. Tymto defacto prisposobujes vzdy vsetko, nie naopak. Repro sustavy ale prisposobujes velkosti miestnosti s prihliadnutim na ich finalne umiestnenie. Tiez nemozes dat do 9m[SUP]2[/SUP] BVAudio MAX a pocuvat z pol metra. Mimochodom na posluch z blizkeho pola su urcene monitory, kde byva casto pomer cena/vykon podsatne lepsi, ako pri takychto rieseniach.
Nadzi (108)|27.1.2017 23:55
mno to mas pravdu izbu si urcite musim niako inak vymysliet ale vzhladom nato ze repro chcem koli hernej konzole a tv mam full hd 50'' tak otazka znie ako spravne rozmiestnit repro vzhladom na velkost obrazovky.

ja chcem teda kvalitne repro a dobry reciever na dany financny aspon na 3 roky k hernej konzole 70 a hudba 30 percent

tie Magnaty vyzeraju dobre a pokial su dobre podla vseobecnej mienky za danu cenu tak nemam preco nedoverovat .
k repro som objednal Denon 1300 tak snad mi to na zaciatok bude stacit.
myslim si ze drtiva vacsina ludi nema usposobene domace priestory na HiFi repro
ktomu som prave chcel schopnu automaticku kalibraciu aby mi vedela urobit aky taky zvuk v nedobrom priestore.

ale ano mas pravdu bude nutne zmenit izbu ale bude to trosku problem kedze vedla v izbe su rodicia a samozrejme ze imvsetko vadi tak som musel reprobedne umiestnit smerom od dveri aby to tak nerusilo

chcel by som sa vas este opytat ake kable k repro a recieveru zohnat a aky stojan na zadne priestorove repro? o kvalitu stojanu mi az tak nejde hlavne aby bol stabilny a udrzal repro bez nejaky h vibracii takze skorej ma zaujima kvalita kablu.

idealne co mozno nie viac ako 150 eur. myslim si ze 20m kabel by mohol stacit na vsetkych 5 repro


izbu by som vedel vymysliet tak ze predne repro 2 metre zadne repro 2 metre od posluchoveho miesta
Nadzi (108)|29.1.2017 19:38
dobry den

podaril sa mi navysit rozpocet o 300 euro tak som sa rozhodol ist do recieveru Denon AVR X2300w

chcem sa opytat mate niekto skusenosti alebo poznate tento obchod? http://www.novial.sk

je tam reciever lacnejsi o 60euro ako v alze ale pokial je to nie moc dobry obchod co sa tyka novosti vyrobku a neochote pripadne vyrobok reklamovat tak alza je osvedcena a v pripade niecoho je moznost ten vyrobok vratit a daju mi novy kus.

pripadne mi viete odporu it naozaj super a seriozny hifi obchod v Bratislave kde by sa dali zohnat znackove kable a kvalitne stojany na zadne repro a velmi dobry pristup a ochotu jednat so zakaznikom?

ja som ich totizto tych obchodov v bratislave nasiel mozno aj 15 a chcel by som niaky velmi dovry obchod so skusenostami.
vivid.sk (11472)|29.1.2017 20:00
Nepotrebujes znackove kable. Ak chces seriozne kable, pozri profi vyrobky (PROEL, Sommer Audio, ...), ktore predava kazdy obchod s profi technikou. Vyhni sa akymkolvel "super" znackovym kablom z HiFi obchodov a showroomov, akurat utratis za nic kopec penazi.

Vyssie uvedeny obchod je zaroven posluchovka, zajdi tam, vypocuj si neco z predvadzanych kuskov. Lepsie 1x pocut ako 100x citat.
RoPo (6061)|30.1.2017 00:14
[QUOTE=Nadzi;527915]
je niaky rozdiel medzi 1,5mm a 2,5mm?[/QUOTE]

Ano je. V prumeru vodice. Na predni repra (s vyssim vykonem) pouzij 2,5mm2 a na zadni staci 1,5mm2
vivid.sk (11472)|30.1.2017 00:29
[QUOTE=Nadzi;527915]je niaky rozdiel medzi 1,5mm a 2,5mm?
[/QUOTE]
Rozdiel je 1mm :)

Na predne a center si zober tie hrubsie, na ostatne tensie.

P.S. Ak chces tip na showroom, chod navstivit BisAudio. Oni su predajci zn. DENON, mozes s nimi pokecat.
Nadzi (108)|30.1.2017 01:46
budu vzadu tie 1,5mm stacit aj v pripade ze budu zadne repro dalej ako 3metre alebo pripadne do buducna pri upgrade regalovych repro aby som nemusel koli vykonu kupovat novy kabel rozdiel je len 10 eur ale zase tueto repro od magnatu vzadu nemaju sroubovacie zavity ako na prednych tak vobec ci by sa tam ten rozmer 2,5mm zmestil.

pozeral som stojany alee vacsina z nich je vo vyske 70cm. nieje to niako moc nizko? ja som myslel ze repro maju byt v rovine usi respektive nadramenami. ale ja rozdne v sedadle nemam usi v 70 cm tak teraz neviem ktory mamc vybrat
RoPo (6061)|30.1.2017 08:52
[QUOTE=Nadzi;527919]budu vzadu tie 1,5mm stacit[/QUOTE]

Ano budou stačit. I vzhledem k tomu, že efektové zesilovače (zadní, postranní, stropní) mají menší výkon než hlavní přední repra. Na předky se dávají až 4mm2 kabely a v Bi-Amp zapojení (4 dráty na každý kanál - 2 zválšť pro střední s nízké frekvence a 2 zvlášť výsoké frekvence).

Zadní efektové repra by měly být v úrovni hlavy posluchače. Najdi tedy takové stojany, které mají korekci výšky. Je to kvůli universálnosti, kdy výrobce nemůže vědět jak vysoké repra chceš na stojany montovat.
vivid.sk (11472)|30.1.2017 14:17
[QUOTE=Nadzi;527919]alee vacsina z nich je vo vyske 70cm. nieje to niako moc nizko? ja som myslel ze repro maju byt v rovine usi respektive nadramenami. [/QUOTE]

- Ale oni budu vo vyske usi. Staci pripocitat vysku zadnych repro (30-35cm) :D.
- Zadalsie, sedis v kresle, kde sedis o nieco vyssie, ako pri beznej sedacke.

vid:
Nadzi (108)|30.1.2017 20:25
dneska som si objednal z bisaudio ac reciever takze niekedy tento tyzden by mal prist a ked pride tak sa ich tam vsetko popytam ako spravne zapojit kde co scim....

mno ale stojany tam maju od 200 eur vyzsie co sa mi vzhladom k cene repro moc neoplato kdyz repro samotne stoja cca 100 eur... skusim najst nieco menej drahsie skorej tak do 100 eur
Nadzi (108)|31.1.2017 20:10
hosi mam dve trap e otazky ale radsej sa opytam ako nieco pokazit

1. bol som si kupit kable k repro ale neviem ako zistim ktory je +/- akurat cez jeden kabel ide biely paaas
2. ked to budem zapajat tak treba na konci kabla odstrihnut kusok gumy a ten holy medeny kabel zapojit do repro/zosilovaca?

ps: uz len tento 2,5mm 10metrovy kbel ma vacsiu vahu ako centralny reproduktor domaceho kina :D tak asi ste mali pravdu a bude to uplny level niekde inde ako som mal pocut moznost
Hornet F-18 (1328)|31.1.2017 21:25
1, spravidla cerveny je plus, pri zapajani hlavne rovnako zapojit na strane avr a aj na strane repro - cerveny na cerveny, biely na biely, cierny na cierny, zeleny na zeleny...atd
2, ano, opatrne odrezat izolaciu 1-1,5cm a holu med stocit, aby sa ti nestrapkala

tak snad budes pocut aj rozdiel ked bude nove avr a repro, nezabudni, ze repro treba aj zahoriet :-)
Nadzi (108)|31.1.2017 22:54
poslem fotku
takze biely by mal byt minus? cerveny tam nieje
IMG_0101.jpg IMG_0102.jpg
RoPo (6061)|31.1.2017 23:22
To je jedno jestli je prouzek minus nebo plus. Hlavne jej na obou stranach zapoj stejne. Tzn. bily prouzek das na cernou zdirku v AVR a na druhe strane v repro. Prouzek na vodici je jen oznaceni jednouho vodice z dvou vodicu. Je to jasne?
Nadzi (108)|1.2.2017 00:13
jasne dakujem za pomoc ludia
Nadzi (108)|1.2.2017 20:33
hosi zapinanie kablov do repro mam tak ze odsroubujem tu gulatu skrutku kabel obtocim okolo stredu a potom naspet priskrutkujem skrutku na kabel? kopu tych medenych stetiniek mi z tade vytrca
vivid.sk (11472)|1.2.2017 21:51
Nie.
- Odskutkujes.
- Oblankovany kabel pichnes do dierky.
- Zaskrutkujes
(vychadzam z toho, ze mas osadene bezne pouzivane svorky na repro a nemas vidlicky ani bananky na koncoch vodica).
d804.jpg repro-terminal-sroubovaci-2-kontakty-ctvercovy-kovove-matice-2.jpg
Nadzi (108)|1.2.2017 22:00
ano ano uz som nato prisiel dakujem
mno skusal som zatial tak narychlo pustit predne stereo magnaty bez kalibracie zvuku atd proste len skuska a niako ocareny teda niesom... samsung hral na prve zapnutie lepsie ale to bude asi tou spravnou kalibraciou atd
vivid.sk (11472)|2.2.2017 12:36
Nebude sa ti pacit, co ti napisem. Ale mozes si za to sam.

Repro nie su rohliky, ked ti nechuti, zajtra si kupis iny. Kolko posluchoviek si obehol, kolko repro si si vypocul so svojimi dobre znamymi nahravkami? Spravil si nieco pre to, aby si zistil charakter zvuku kupovanych bedni? Tato cast je velmi dolezita, pretoze uz tu mozes odhalit, ze zvuk dospelejsich bedni sa ti nemusi prvoplanovo pacit (oni totiz nehraju ako plastove krabice s extremne zvyraznemym hranicnym frekvencmym pasmom - t.j. na efekt). A cim sa budeme posuvat vyssie, tym bude frekvencna krivka vyrovnanejsia a zvuk vernejsi (v tomto entry segmente to nehrozi).

Spoza PC sa lahko vybera, treba zdvyhnut zadok a vyberat usami. Nieje to dokonca ani tak jednoduche, ako pisem. Doma ti tie iste bedne budu hrat este inak (akustika konkretnej miestnosti), ale aspon vies spravit hruby vyber a vyradit kusky, ktore niesu zaujimave.

P.S. Ak Samsung predvadza v audiu to iste, co v inych segmentoch, ktore poznam (smartfony, televizie), tak ocakavanie verneho zvuku nebude na mieste. Nastastie v tych menovanych sa daju tieto veci nastavit tak, aby zodpovedali realite (smartfony aj TV), ale prvotna snaha o extremne presaturovane a nerealne podanie vsetkeho mi zvlast vadi - pretoze ludia to uz zacinaju brat ako samozrejmost.
Nadzi (108)|2.2.2017 21:33
mno tak som to vsetko pozapajal a nakalibroval a musim uznat zeteraz sa zelany wow efekt dostavil

najprv som pustil niaku hudbu z youtube ktora znie tak ... skratka bez waw efektu a mozno horsie alebo rovnako ako z domaceho kina co som mal.
potom som skusil pustit kvalitnejsiu nahravku niaku co mam doma na cd niaky queen a tak kde bolo viacej nastrojov a to uz je panenku zvuk.

gitary klavire hlas spev to vsetko znelo tak ako keby tie nastroje boli vnutri reprobedne krasne cisty zvuk o triedu minimalne lepsie ako domace kino od samsungu. ovsem podobna pesnicka z youtube hrala dobre ale nie tak kvalitne takze asi su to naozaj hifi repro ktore proste potrebuju niako vybudit dobrou nahravkou...

ale ja som ich chcel na hry k playstationu a panenku to bol zvuk

pri hre battlefield1 krasne hlboky zvuk aj pri nizsej hlasitosti priestor super cistota zvuku velmi dobra , rozbitie skla lusknutie prstov dopad kamena chodza vsetko super ako nazivo ceresnicka na torte by uz len bol dokupit subwoffer lebo basy mi hraju bud slabo alebo hraju len pri vacsej hlasitosti.

som rad ze ich mam a som rad ze som bol v predajni bisaudio a kupil tento denon awr 2300 je tam strasne vela nastaveni


co ma zaujima je ze pri hre neviem aky rezim zvolit

vsetky co su tu na fotke herne rezimyzneju dobre ale zneju tak ze strielanie nepocujem len z prednych repro ale pocujem ich aj zo zadnych a neviem ci to tam tak ma byt alebo nie ten zvuk je taky ako keby som to v strede pocuval proste vystrel zo zbrane nehra len v stereo mode z prednych repro ale ten isty zvuk hraje aj vzadnych repro. ... kazdopadne znie to susper akykolvek rezim ale idealne by som tam chcel ten ktory je najrealistickejsi bez niakych umelych zlepsovakov...(zbytocnych ktore iba kazia zvuk zlepsovakov...)

v na ode nic nepisu aky ktory rezim je naaku vec vhodny

teraz tam mam ten rezim ktory je na foto zvoleny

mimochodom automaticka kalibracia dopadla super vsetko nastavila pefektne teda vzdialenost urcite aj db do ostatnych sa uz nerozumiem :D


ps: mali ste pravdu ze tieto repro hraju lepsie ako domace kino od samsungu ospravedlnujem sa vam :)
ps2: som teraz velmi stastny a uz cakam kedy odidu vsetci do prace aby som mohol dat hlasnejsie :D
IMG_0103.JPG
Nadzi (108)|3.2.2017 16:14
ked zapojim hernu konzolu do akehokolvek hdmi vstupu tak mi hlasno sumia vsetky reproduktory. ked prepnem na TV Audio a pustam zvuk cez telku do domaceho kina tak mi vobec nesumia ziadne repro. cim by to mohlo byt?
Nadzi (108)|19.4.2017 01:03
prosim vas mam problem s umietnenim centralneho reproduktora

mam stolik na ktorom mam tv a repro mam presne v strede ale zaclana mi do telky a nevidim spodok obrazovky... doteraz som stym sa spokojil ale zacina mi to vadit a chcel by som vediet kam ho umiestit...

je lepsie ho dat pod telku cca 15cm od podlahy alebo ho dat nad TV?
vivid.sk (11472)|19.4.2017 01:18
Prezrel som si starsie foto v tomto vlakne, center nechaj tam, kde je. Daj o kusok vyssie TV (ci uz to poriesis umiestnenim TV na stenu, alebo vymyslis nejaky sposob, ako ju niecim "podlozit" spolu so stojanom, je na tebe).
Nadzi (108)|19.4.2017 23:09
mno skusal som televizor podlozit knizkami ale je to prilis vysoke a musim ocami pozerat vyzsie a je mi to neprijemne boli ma ztoho hlava...

je moznost nieco ine vymysliet?
Hornet F-18 (1328)|19.4.2017 23:23
Tych par cm robi taky problem?
Tak zavesit na stenu, ako radi vivid.
Nadzi (108)|20.4.2017 00:58
mno je to nezvyk hlavne mozno si zvyknem skusim to tak chvilu nechat
teraz som to mal tak ze bolo aj logo TV vidiet tak skusim ubrat par kniziek iba cisto pre obraz logo vidiet nepotrebujem

keby som zavesil tv na stenu to je este horsie bola by asi rovnako vysoko cize by som hore pozeral co mi nerobi dobre

a keby som zavesil ten reproduktor nad TV na stenu?
RoPo (6061)|20.4.2017 08:30
Můžeš sem hodit fotku situace, rozmístění, kterou řešíš?
Středové repro se jinak může dát i nad TV. Ale jen měj na paměti, že stoupající teplo z TV půjde do repra.
Hornet F-18 (1328)|20.4.2017 09:27
Tiez mam center nad tv, je to bezne riesenie, len nesmie byt vysoko, mam to cca 15 cm nad obrazovkou a mierne za, vzdialenost treba potom upravit v avr.
vivid.sk (11472)|20.4.2017 13:23
@Nadzi: Ak mas pri finalnom umiestneni stred panelu vo vyske oci, tak mas TV umiestnenu dobre. Tazko to zistit z uvedenych foto, zavisi ako nizko sedis, pokial je to vsak takto +- 5 cm, mas to dobre a urcite si na to zyvknes - hlavu nikam nedvyhas.

Z uvedeneho vyplyva, ze center mozes umiestnit nad, alebo pod TV, ovsem z estetickych a praktickych dovodov je lepsie ho umiestnit pod TV. Seriozny center vazi mnoho kg a zabera velky priestor (ci do sirky alebo hlbky), takze umiestnenie nad TV nemusi opticky vyzerat uplne najlepsie. Taktiez vyrobcovia pocitaju s umiestnenim centra pod TV a pre tento ucel vyrabaju stojany, ktore su urcene na postavenia na zem. Vid napr. tu
Nadzi (108)|20.4.2017 22:06
Posielam sem teda fotky

ak si vsimnete tak nemam spravne ani kreslo nakolko chcem si kupit nove a toto co mam teraz nieje kreslo ale stolicka k PC stoliku
uz teraz ked ju dam do najmensej vysky mam predne zadne vyskove repro nie v rovine usi ale v rovine prs ako je na foto tym chcem povedat ze ked dam tv vyzsie ze ju podlozim tak je celkom vysoko a ked este ktomu dam nizsie kreslo tak to bude uz naozajmimo

cize je mozne todat v tomto pripade na TV alebo blizsie pod tv smerom k noham na niaku krabicu zatial?

2fotka je na polozenych knihach TV a 4 je normal bez kniziek
IMG_0117.JPG IMG_0119.JPG IMG_0120.JPG IMG_0115.JPG IMG_0114.JPG
vivid.sk (11472)|20.4.2017 22:24
Ak je foto cislo 2 fotena zo sledovacej pozicie, TV mas stale nizko. Uprav TV podla toho, co pisem vyssie a zaroven vyriesis problem s centrom.
Nadzi (108)|21.4.2017 00:16
mozete mi ukazat fotku ako to mate vy s repro nad TV?
RoPo (6061)|21.4.2017 07:56
Buď dej nad TV polici, kterou využiješ i jinak, a na ni polož centr nebo zvyš TV a centr dej pod TV. Mě se TV, kdybys ji zvednul výše, nezdá zas tak vysoko.

Já mám centr pod TV. TV 65" mám na steně. Centr mám pod TV i z důvodu, že občas před TV vyjíždí el.plátno ze stropu pro projektor. Tak z tohoto důvodu je centr dole, aby hrál i při vytaženém plátnu.
Nadzi (108)|21.4.2017 13:46
dakujem pekne za vas cas rozhodnem sa

ale este ma zaujima jedna otazka predtym nez by som vrtal do steny policu ako hraje center ked je nad tv ? teda zaujima ma ci hraje inak ako pod tv alebo rovnako?

teda ci budu dialogy v hrach a filmoch zniet prirodzene a rovnako ako ked je repro pod TV
Hornet F-18 (1328)|21.4.2017 23:53
Pokial je umiestneny spravne, je to jedno,nie je rozdiel.