Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: HTPC s dual DVB-S2 tunerem

Nováček
    Registrace
    Nov 2016

Ahoj,
    jelikož mě dost unavuje zpomalení mého NAS a taky "rychlost" a padání mého satelitu, tak přemýšlím o řešení All-in-one - čili HTPC. Koukal jsem jak na CZ fóra a i zahraniční a nic kloudného jsem se nedočetl a nevymyslel. Proto, ač nerad zakládám nové vlákno. Pořád nevím, jestli je výhodnější si HTPC složit od píky a nebo koupit nějaké miniPC jako například Minix Neo Z83, Gigabyte Brix,... jsem v těchto věcech laik, takže bych si nechal rád poradit. Zařízení pro Kodi apod je hromada, ale trochu mi dělá problém nutnost použití DVB-S2 tuneru ...

Zde jsou mé požadavky na zařízení:

OS: Win či Linux (pro Kodi, prohlížení webu, excel, YouTube, HBBTV apod.)
    NAS (ať už ukládání přímo na interní nebo externí disk, Torrent klient apod, ale to řeší funkcionalita Win/Linuxu napřímo)
    přehrávání fullHD, asi už i 4HD videa (zvuk budu posílat do AVR přes buď optiku, či HDMI)
    PVR (satelitní příjem Skylink, dva tunery DVB-S2, karta Irdeto ICE)

Nesmí to nic stát a musí to fungovat

Díky moc za případné návrh či rady!
    Martin
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Jestli mohu radit, tak se vykašli na DVB-S v HTPC. Není to sranda a jsou s tím problémy. Jen rozběhat čtečky karet není jen tak. Na DVB-S si pořiď nějaký set top box (VU+, Dream, ...). Ušetříš si spousty nervů a starostí. Přístroje na Enigma 2 mají přímo do KODI plugin pro snadné ovládání.

Nováček
    Registrace
    Nov 2016

Mam OpenATV (E2) na Amiko Alien 2, chtel jsem to mit spis vse v jednom, ale jestli s tim je peklo, tak to budu muset ozelet, nechci si kupovat tuner za 5 litrů, aby to pak nechodilo. Spis nevim jestli E2 umoznuje ovladani satu z HTPC, abych vse ovladal z jednoho místa. Pokud to tak lze udelat a pokud to dobre chapu, tak existuje Kodi server plugin do Enigmy? Pak bych mohl ovladat prijem satelitu z HTPC. Pokud to tak je, tak necham satelit a zrusim NAS a do HTPC pripojim 1TB disk a bude mi slouzit jako NAS, zarizeni bude spustene porad a budu primo v zarizeni resit PVR.
    Naposledy upraveno uživatelem H8me: 08-11-2016 v 12:03

Nováček
    Registrace
    Nov 2016

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Kde máš cenu použitelného USB duálního DVB-S2 tuneru a čtečky pro sat.kartu?
    Naposledy upraveno uživatelem RoPo: 08-11-2016 v 14:26

Nováček
    Registrace
    Nov 2016

psal jsem, ze nejspis sat vynecham a pouziju Kodi na Enigme2, musim vyzkouset, zda bude fungovat.

Podobná témata

1. LCD: Nová televize s DVB-S2 tunerem
    Od Neitthan v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-11-2013, 16:24
  2. Aký DVB-S2 tuner pre HTPC
    Od KoMiKo v sekci DVB-S
    Poslední příspěvek: 25-11-2012, 20:33
  3. PLAZMA: se satelitním tunerem DVB-S2?
    Od Doktor78 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 11-01-2011, 16:02
  4. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 19-04-2010, 15:03
  5. TV s integrovanym DVB-S2 tunerem?
    Od michalhejl v sekci DVB-S
    Poslední příspěvek: 03-08-2009, 20:37