Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomůžete mi s výběrem TV?

drobení (2)|1.8.2016 11:11
Dobrý den,

už doslova několik měsíců se snažím vybrat TV. Přečetl jsem několik rad od moderátorů tohoto fóra. Ale po nastudování informací nejsem schopný najít TV, která by vyhovovala požadavkům.

Použití TV bude (seřazeno dle důležitosti :-):
1. Propojení s PC a hraní her.
2. Propojení s PC a přehrávání filmů.
3. Sledování videí na Youtube a Stream.cz
4. Sledování vysílání komerčních stanic (přítelkyně).

Moje požadavky/parametry:
1. Nízký Input Lag (29-40 ms).
2. HbbTV.
3. Panel 100 Hz.
4. Úhlopříčka 110-125 cm (ideál 49") - vzdálenost TV od sedačky cca 2,5 - 3 m.
5. DVB S2/T2 , H.265
6. HDMI 2.0 (Pro 4K).
7. Cena do 20.000 Kč s DPH.

Když tyto parametry zadám do e-shopů Alza.cz a CZC.cz, na konci mi vyskočí například 1-3 modely TV (většinou LG). K těmto modelům zpravidla ale nelze dohledat na internetu Input Lag. Případně pokud vyhledám na zahraničních webech doporučené TV pro hraní, modely nejsou v naší zemi k dostání.

Díky článkům zde na fóru jsem zredukoval své požadavky TV na čistě "zobrazodvadlo" mnou využívaného obsahu.

+ jeden velký dotaz, který mi vyplynul v hlavě po víkendové návštěvě Okay. Nemám tak výkonný PC na hraní ve 4K (chci pouze koukat na filmy, časem možná pořídit přehrávač BlueRay). Propojím TV a PC, sednu a začnu hrát hru. Pokud budu mít hru a signál z TV nastaven na rozlišení 1080p, jak se mi bude na 4K TV hra zobrazovat, aby byla "na celé obrazovce"? Nebude vlastně v malém okýnku? Nebo TV bude upscalovat obraz na 4K, což ale může zvýšit input lag?
Nemám nakonec oželet 4K? Jsem spíš nadšený do kvality obrazu videa ve 4K, i když jsem četl články, že kvalitního obsahu je zatím málo.

Děkuji za Vaši trpělivost, pokud jste dočetli až sem. Předem díky za Vaše rady.

PS: Já v posledním týdnu dospěl k těmto variantám:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
frenk67 (15)|1.8.2016 13:50
Nedávno jsem koupil toto :
http://www.panasonic.com/cz/consumer/ploche-televizory-viera/led-a-lcd-televizory-viera/tx-55cx680e.html
Obraz jsem nastavil podle tohoto :
https://www.avforums.com/threads/panasonic-cx680.1956139/page-11#post-22941969
a jsem velice spokojen.
OS Firefox ti umožní z netu pustit cokoli ...
drobení (2)|1.8.2016 18:01
Děkuji za odpověď. Splňuje TV nízký Input lag? Rozměrově je větší, nevím, zda se mi vejde do obývací stěny.