Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o radu medzi dvoma modelmi TV

veducki (78)|13.7.2016 12:46
Ahoj.

Prosím Vás o radu a pomoc pri výbere..Pokazila sa mi moja predosla TV zn.Philips a v predajni kde som ho kupoval mi bolo ponuknute vymena za iny TV,ktory maju skladom v tej cenovej hladine.,ako bol kupovany Philips,ktory sa uz nedá opravit..Jedna sa mi pri Tv o co najkvalitnejsi obraz,zdroj signalu je FHD Sat, a mkv v FHD rozliseni, na 4K , signal nemam, a aj tych zdrojovych videii, este nie je vela. Ale prosím o radu , kto by si aky Tv vybral.

Jedna sa o model : 1. Panasonic TX-50CX670E

: 2. Sony Bravia KDL-50W755C

Tak ako pisem, jedna sa mi o co najkvalitnejsi obraz.

ďakujem.
vivid.sk (11472)|13.7.2016 19:46
Sony W755C

[QUOTE=veducki;523616]jedna sa mi o co najkvalitnejsi obraz.
[/QUOTE]

Mozes mat spickovu a drahu TV, pokial ju po vytiahnuti z krabice nenastavis, nemas najlepsi obraz, dokonca mozes mat hnusny obraz, ktory prekona x-krat lacnejsia TV.
veducki (78)|14.7.2016 12:15
Vdaka ti za radu, aj ja som bol skor za Sony , no takze 50W755C uz je doma -). Idem testovat, niekde na nete som videl pre urcite modely, najvhodnesjie podrobne nastaveni obrazu ,to pre Sony W755 modelovej rady to nebude niekde zverejnene ? Jasne viem,ze kazdy by si mal nastavit obraz podla sebe,ale existuju tkz.kalibracne sondy, kde je TV nastavena najlepsie ako je mozne,podla tej sondy a potom sa podla tychto parametrov daju nastavit manualne hodnoty aj inej TV, rovnakej rady.
RoPo (6061)|14.7.2016 13:28
[QUOTE=veducki;523634]ale existuju tkz.kalibracne sondy[/QUOTE]

A právě proto, nelze používat určité nastavení provedené kalibrační sondou konkrétního modelu na stejný model, ale jiný kus. Kalibrační sonda je ovlivněná také okolním světlem v místě kalibrace. Dále všechny panely a odchylky elektroniky v TV byť stejného modelu TV nejsou ve všech kusech stejné. Proto postrádá smysl nastavovat konkrétní TV podle nastavení jiné TV. Snad je to pochopitelně napsané.
veducki (78)|14.7.2016 13:49
Ano , je mi to jasné,ale ja mam aj napr.Tv ktoru som kupil este pred casom v nemenaovanej predajni,kde este nerobili za poplatok TV kalibraciu, a ked som sa spytal,ci je mozne nakalibrovat TV napr. v terajsej dobe, po dvoch rokoch od kupy , odpovedali my , ze ano,nech TV donesiem k nim na predajnu,kde mi to nakalibruju za urcity poplatok.Mimochodom Tv ma 65" a moc se mi na predajnu niest taku velku TV nechce.Ked pisez o okolním svetle tak to urcite nebude nakalibrovane ako u mna doma,a pri tom mi zamestanec teto spolocnosti s elektrom potvrdil ze to bude na 100% správne..
RoPo (6061)|14.7.2016 13:53
Kalibrace se většinou dělá pro denní režim a pro večerní/noční režim. Proto okolní osvětlení hraje roli.
vivid.sk (11472)|14.7.2016 13:59
Kalibrácia sa vždy vykonáva v noci, bez prístupu okolitého svetla. Ak máš viac otázok, napíš užívatelovi Plutotype (profi kalibrátor)