Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Lepicí páska

Neregistrovaný (0)|2.7.2016 10:53
Tazatel: Petr

Znění dotazu: Dobrý den,
zkoušel jsem opravovat TV (zadní diodové podsvětlení) a bohužel sem musel odlepit lepicí pásku (byly pod ní šroubky) - trhala se, která byla po straně mezi kovovým rámem držícím LCD panel a předním kovovým rámem celé TV. Lepicí páska je široká 25mm, vypadá jako kovová (ALU?) páska (z 1 strany lepidlo, z 2 šedý plast). Servisní mechanik na TV mi řekl, že páska slouží hlavně ke stínění a dobrému uzemnění panelu a celé TV. Bohužel se v tom moc nevyznám, mohli byste mi poradit, která lepicí páska by byla na toto vhodná (hliník, měď, kovová ??) a kde ji případně koupit?
Díky za odpovědi
Petr

Technika, které se dotaz týká: LED TV Samsung UE...
Ujo Imro (0)|2.7.2016 13:25
A preco sa neopytas toho servisneho mechanika, ked mas tu moznost? Ten sa tomu venuje denne takze ma viac informacii a skusenosti ako my tu vsetci dokopy.
Neregistrovaný (0)|2.7.2016 14:13
Protože ten servisní mechanik sdílnější nebyl, asi jako všechny servisy, které akorát řeknou, aby to člověk přivezl k nim a místo jednoduché opravy (které se již v dnešní době nedělají) je z toho jen drahé placení nebo "oprava se nevyplatí, kupte novou TV" ....
Prostě je to vše co mi k tomu řekl... a za druhé předpokládám, že zde na fóru se snad někdo najde kdo už rozebíral LCD TV a třeba i tu pásku řešil, jelikož se při sundavání docela dost trhá...
robky (461)|3.7.2016 07:47
Hľadať si skúšal?
napríklad
Neregistrovaný (0)|3.7.2016 11:04
Samozřejmě, že jsem zkoušel hledat. Problém je, že nevím co. Pásky se prodávají pouze pokovené, hliníkové, měďěné, dále
je rozdíl, že jsou buď vodivé nebo nevodivé, taktéž pouze to lepidlo na nich může být vodivé i nevodivé. Já pouze
nevím jaká páska tam patří, protože bych nerad dal TV dohromady a něco hned zkazil....
bastlir (3245)|3.7.2016 11:12
A k té pásce není vyveden nějaký konstakt či kovová ploška apod.?
vivid.sk (11472)|3.7.2016 22:32
[QUOTE]Protože ten servisní mechanik sdílnější nebyl[/QUOTE]
Skus si pasku objednat priamo cez ten servis, aj keby to bolo 2xpredrazene, nezrujnuje ta to. Pripadne sa pri komunikacii dozvies presne to, co potrebujes. Skus ist na to cez zaujem o kupu "nahradneho dielu".
Nasledne daj vediet, mozno to niekomu v buducnosti pomoze.