Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako overiť HDCP

miamia1 (2)|8.6.2016 09:04
Ahojte, prosím Vás, chcel by som si overiť, či je HDCP reálne používaná medzi komunikáciou s týmito mojimi zariadeniami (sony 50w656a, xbox, sencor dvd prehrávač). Chcel by som použiť content (film, hru), aby som jasne videl, kedy sa používa HDCP a kedy nie (aby som to vedel odlíšiť). V podstate mi ide o to, že mám jeden HDMI splitter, ktorý deklaruje, že má podporu HDCP protokolu, ale ja by som to chcel reálne otestovať, či výrobca nekecá (čínsky no name brand).

Poradíte mi, ako na to? (s HDCP veľa skúseností nemám) Vďaka
KamilZ (10277)|8.6.2016 10:05
Reálně to ověříš jednoduše - při přehrávání z Bluray Ti to vůbec nepojede, nebo pouze v degradovaném rozlišení, což poznáš proti (minimálně proti přímému připojení).
Hlavně nekupuj pasivní HDMI splitter, to nejsou pravé splittery a spolehlivě fungují pouze s jedním aktivním zařízením.
miamia1 (2)|8.6.2016 12:12
[QUOTE=KamilZ;523095]Reálně to ověříš jednoduše - při přehrávání z Bluray Ti to vůbec nepojede, nebo pouze v degradovaném rozlišení, což poznáš proti (minimálně proti přímému připojení).
Hlavně nekupuj pasivní HDMI splitter, to nejsou pravé splittery a spolehlivě fungují pouze s jedním aktivním zařízením.[/QUOTE]

Vďaka za odpoveď.
Keď nemám bluray, viem to aj nejak s povedzme xboxom overiť? (alebo s mojim dvd playerom)
A pasívny HDMI splitter znamená (jednoducho povedané), že nemá externé napájanie?
KamilZ (10277)|8.6.2016 14:54
Tak zkus třeba http://www.cyberlink.com/prog/bd-support/diagnosis.do
[SPOILER][/SPOILER]