Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dotaz amatéra

vaclavka83 (3)|12.5.2016 06:32
Dobrý den. Dostali se mi do rukou dvě VHS kazety s nahrávkou starých rodinných videí bez zvuku. Původně natočených starou ruční mechanickou kamerou. Poté přehráno na zminované VHS kazety kvalita SP. Měl jsem k dispozici VHS DVD rekorder DVDR 3510V. Tak jsem z VHS přehrál na DVD v té nejlepší kvalitě co šlo HQ. No a pak jsem to přehrál z Dvdček do PC. No a ted nevím co dál? V PC mám k dispozici program Format Faktory 3.8.0 A rád bych ty videa sloučil a převedl do nějakého formátu.... (pak rozstříhal a urovnal) Nevím do jakého abych neskazil kvalitu ale aby to šlo přehrát i do budoucna. A vybrané nahrávky jsem mohl vypálit na DVD a rozdal lidem kterým náleží. Děkuji za všechny rady...... Ptám se tady na to rovnou bez pročítání sáhodlouhých článků o úpravě videa. Nebot se tím živit nebudu a dobudoucna nic upravovat také ne, jen potřebuji dát dokupy tyto nahrávky. Nebot tam jsou třeba svatby které se udály před 40 a více lety lety a zůčastněný ty nahrávky ještě neviděli :-( Děda rád nahrával ale nikdy to nedotáh dokonce. A ted je to na mě..... Hezký den
RoPo (6061)|12.5.2016 07:38
[QUOTE=vaclavka83;522652]Ptám se tady na to rovnou bez pročítání sáhodlouhých článků o úpravě videa.[/QUOTE]

Pokud k "této práci" přistupuješ takto, tak se tím ani nebabrej a dej to udělat někomu kdo to umí. Protože v zápětí přijdou dotazy kolem nastavování kodérů, standardů videa atd..

Jednoduše můžeš DVD převést na MKV např. free programem MakeMKV zde. Pak jsou i další programy a další a další, ale to je na čtení :-E
KamilZ (10277)|12.5.2016 09:26
Souhlasím s RoPo, vykašli se na to. Pokud nemáš zájem cokoli studovat a učit se, tak to raději nedělej a dej to udělat někomu, kdo to umí a nebál se to naučit. I zde, na fóru, máš tipů a postupů více než dost.
vaclavka83 (3)|12.5.2016 10:55
Děkuji za reakce. Napsal jsem to trošku špatně. Rád se něco naučím ale jen to nejnutnější co budu k tomuto úkonu potřebovat. Ale opravdu nemám čas nad tím sedět několik měsíců. Vím jak všechno jde rychle kupředu..... Ještě doted umým nastavit počítač AMIGA... A k čemu my to ted je, když už to je neaktuální.... proto se nerad učím něco co vím, že za několik let je k prdu. A to je to samé s videem. Zanedlouho budou úplně jiný formáty, komprese, atd.... Rád si informace nastuduji, ale jen ty opravdu potřebné. Děkuji...... Momentálně se ten materiál nachází v tomto formátu: General
Complete name : E:\zkouška\Disk 1 HQ\VTS_01_1.VOB
Format : MPEG-PS
File size : 1 024 MiB
Duration : 14mn 48s
Overall bit rate : 9 667 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, Matrix : Default
Format settings, GOP : M=3, N=12
Duration : 14mn 48s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 9 000 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.868
Stream size : 963 MiB (94%)

Audio
ID : 189 (0xBD)-128 (0x80)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : DVD-Video
Duration : 14mn 48s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : -80ms
Stream size : 40.7 MiB (4%)

Menu
romana51 (355)|12.5.2016 12:02
No vidíš, to jsme u toho. Při tvých vědomostech a přístupu, když ti bude někdo chtít udělat "nalejvárnu", tak ho to bude stát stejně tolik času, který bys ty rád ušetřil.
A tak na rovinu: můj čas je mi mnohem vzácnější než ten tvůj. Při troše snahy tady najdeš prakticky vše, zrovna nedávno se to tady řešilo!
RoPo (6061)|12.5.2016 13:40
Použij MakeMKV, jak jsem psal. To ti bude stačit, když se ti s tím nechce babrat, pro čistý převod DVD -> MKV.

PS: Nejen Amigu 1200 s dodatečně instalovaným HDD (ale také, Sinclair ZX Spectrum a Didaktika) mám stále ve skříni, sic je už z důvodu pokroku nepoužívám...
vaclavka83 (3)|12.5.2016 13:43
Děkuji Romano za názor. Máš pravdu. A chápu tě. Taky lidem pomáhám s věcmi které já znám a oni ne. A když by jsi mi věnovala čas, tak já ti ho rád taky věnuji. Potřebuješ třeba poradit něco s autem, nebo traktorem? Nebo něco co se týká PC nebo elektriky? Nebo úprava fotek v photoshopu, Nebo něco o zdravém životním stylu? Nebo něco co se týká pěstování zeleniny? Rád ti pomohu a poradím, vysvětlím, když budu vjedět. To jsou oblasti o které se zajímám celoživotně (jsou pro mě dlouhodobě užitečné). Hezký den...

---------- Doplněno v 13:43 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:42 ----------

RoPo.., Děkuji mrknu na to... No jo, je to nostalgie :-)