Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký satelit s HDD 500 GB ?

JaroslavHraba (54)|24.4.2016 20:46
Dobrý den. Mám satelitní přijímač Schwaiger-DSR 1080, HDD 80 GB. Zde nejdou programy v HD rozlišení, není zde ani HDMI.

Má modul Cryptoworks s kartou irdeto ICE - výměna. Veškeré pořady se mi nahrávají již rozkódované.

V příbuzenstvu máme satelitní přijímač Humax iCord HDD 500GB, HDMI 1.4, dva tunery. Opět karta Irdeto ICE - výměna.

V přístroji Humax se ale nahrané pořady nahrávají nerozkódované. Musí se pak rozkódovat, což je často problém, zvláště když se přepne před rozkódováním na jiný kanál.

Plánuji koupit nový satelitní přijímač a měl bych dotaz, jaký by byl nejlepší takový, aby se mi opět veškeré pořady nahrávaly rozkódované. A aby měl HDMI 1.4 a pokud možno aby se dal využít modul Cryptoworks s kartou irdeto ICE - výměna. Aby měl také asi HDD 500 GB. A pořady nahrával již v rozlišení HD. Jsem jen uživatel, malé znalosti.

Děkuji za případné nápady , hlavně z praxe - co už někdo doma má a může tak lépe hodnotit a doporučovat prakticky, hlavně to nahrávání - rozkódované.
Dagy2 (3153)|24.4.2016 22:06
doplňujúce dotazy:
- chceš len nahrávať keď nie si doma aby si si mohol pozrieť veci ktoré si nemohol sledovať
- chceš nahrávať a súčasne pozerať niečo iné z rovnakého transpondéru (napr. CT1 a CT2)
- chceš nahrávať a súčasne pozerať ľubovoľný iný program (napr. CT1 a Nova)
- máš dva samostatné koaxiálne káble z paraboly k prijímaču?

rozkodovaná nahrávka
- tak aby si ju nemusel rozkodovať dodatočne
- tak aby si ju mohol prehrať aj na inom zariadení

HDD
- interný alebo môže byť aj USB (ja preferujem tiež interný)
vivid.sk (11472)|24.4.2016 22:59
Z predchádzajúcich otázok kuká nejaký Technisat :)

Ak však chces plnohodnotne využiť svoju existujúcu kartu, kúp si nejaký linuxový kúsok (pre nahrávanie z viacerých TP súčasne je nutný dvojtuner), v opačnom prípade akýkoľvek jednotunerový STB. Splní všetky tvoje požiadavky a s ďalšou funkcionalitou navyše.
Dagy2 (3153)|25.4.2016 20:23
divil by si sa ale gosat 7010
vivid.sk (11472)|25.4.2016 23:44
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] sifruje nahravku. Co je predpokladam "poziadavka", ktoru musia tieto certifikovane STB splnit.
Existuje nejaky pristroj, ktory uklada zaznam nesifrovane pri pouziti internej citacky a ma zaroven certifikat Skylink Ready?
Dagy2 (3153)|26.4.2016 09:12
Vidis vivid a k tomu vsetkemu viedli tie otazky na zaciatku... aby sme tu nemuseli hadat ake moznosti su pre kolegu schodne.
Predpokladam ze tvoja otazka bola tzv basnicka.