Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávače DVD/Blu ray: ako najlepšie zapojiť tv, setup box, ps3 a domáce kino ?

Neregistrovaný (0)|23.4.2016 15:06
Tazatel: Newstedko

Znění dotazu: Mám starší dvd reciever LG HT805 s jedným optickým vstupom prepojeným s televíziou Samsung UE46F6400. Nefunguje mi však 5.1 dolby zvuk, nanajvýš 2.0. Poraďte mi prosím ako najlepšie prepojiť všetky zariadenia. Používam SET UP BOX EVO4 a Playstation 3. Treba mi splitter na optický kábel ? Ďakujem
tdlmarek (1566)|23.4.2016 15:34
Jako provizorní řešení může posloužit nějaký ten TOSLINK switch:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
(popis je trochu zmatený, mluví o 3x output, ale podle obrázku by to mělo mít 3 vstupy a 1 výstup)

Jinak toho ale moc nevymyslíš - to nepoužitelné domácí kino vyhoď a příště si pořiď nějaký AVR.
Newstedko (1)|23.4.2016 15:52
A Nový AV receiver môžem použiť aj na súčasné reproduktory zo staršieho domáceho kina ?
vivid.sk (11472)|23.4.2016 18:13
[QUOTE=;522363] Nefunguje mi však 5.1 dolby zvuk, nanajvýš 2.0[/QUOTE]
Funguje, treba to len nastavit. Po spusteni filmu si v audio nastaveniach prepni PCM (default) na Dolby Digital (resp. DTS), podla toho, aky zdroj audia mas.

[QUOTE=Newstedko;522365]môžem použiť aj na súčasné reproduktory[/QUOTE]
Mozes, ale s vysledkom nebudes spokojny. Naviac subwoofer pouzit nemozes (potrebujes aktivny). AVR maju bezne pre sub len PRE-OUT. Najlacnejsie riesenie tvojej situacie je naozaj TOSLINK switch. Tie mechanicke kupis [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Neregistrovaný (0)|23.4.2016 19:45
Takže istotne je lepšie v tejto veci použiť switcher než splitter ?
tdlmarek (1566)|23.4.2016 20:02
[QUOTE=vivid.sk;522369]Funguje, treba to len nastavit. Po spusteni filmu si v audio nastaveniach prepni PCM (default) na Dolby Digital (resp. DTS), podla toho, aky zdroj audia mas.[/QUOTE]
Mám dojem, že samotná TV zde funguje pouze jako displej - v příspěvku je zmíněn IPTV set-top-box a Playstation 3. A jak oba víme, TV 5.1 bitstream z externího vstupu na S/PDIF výstup nepošle.
vivid.sk (11472)|23.4.2016 21:32
Ano je to tak, ale ten switcher ma(l) sluzit ako barlicka - prepinac optickych vystupov do jedineho vstupu DK. Vsetky uvedene zariadenia maju opticky vystup (TV, PS3, STB EVO4). Sucasne prepojenie externych zdrojov cez HDMI s TV samozrejme ostava.


Vyssie uvedeny fakt TV 5.1 bitstream z externího vstupu na S/PDIF výstup nepošle, treba zobrat do uvahy, Dolby Digital / DTS dostanes z TV len v pripade interneho playera / tunera. Zabudol som na to upozornit pri prvej odpovedi na tuto temu.