Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Rozvody kabelovky

Neregistrovaný (0)|16.4.2016 11:01
Tazatel: David

Znění dotazu: Zdravím všechny zkušené, potřeboval bych poradit ohledně jedné větve vedoucí z rozbočovače (předzesilovač a poté pasivní 6 kanálový rozbočovač) a na které je momentálně průběžná zásuvka (tedy jsou na ní 2 televize). Můj problém tkví v tom, že bych rád průběžnou zásuvku zrušil a místo ní dal rozbočovač, z kterého by jeden výstup šel rovnou do televize a druhý do koncové zásuvky pro druhou televizi. Lze to takto provést? nebo musí jít koax vždy nejprve do účastnické zásuvky a poté do TV kvůli impedanci 75 ohm? Předem díky všem za odpověď

Technika, které se dotaz týká: účastnická zásuvka, rozbočovač, odbočovač
RoPo (6061)|16.4.2016 13:53
Vzdyt tim nic nezskas. Misto prubezne zasuvky chces dat rozbocovac (ktery rozladi celou vetev) pro pripojeni TV a druhy konec bude pokracovat do stavajici koncove zasuvky pro druhou TV. Porad na vetvi budou 2 TV.
Nebo mas na mysli jine zapojeni, ale toto zapojeni, ktere jsem popsal, jsem z tvheho popisu vycetl.
Ujo Imro (0)|16.4.2016 17:55
TV priebezna zasuvka je vlastne odbocovac. Takze ak TV/R zasuvku nahradis odbocovacom tak moze byt, len nechapem na co to robit. Nic tym neziskas. Popis preco chces priebeznu zasuvku odstranit.
David I (0)|17.4.2016 10:44
Máte pravdu , že to zní divně. Důvod je ten, že pořád zakopávám o kabel k televizi a už se mi tak podařilo zničit minimálně 3 konektory. Chtěl bych tedy kabel schovat pod podlahu (účastnická zásuvka je momentálně v dutém sloupu, v kterém bych chtěl mít tedy jak již vím odbočovač, neboť rozbočovač by mi to asi nejspíše rozladil viz RoPo. Nebo víte o nějaké průběžné zásuvce, která by byla určena do takovýchto prostor?