Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C: Internetové/IP televize

Neregistrovaný (0)|13.4.2016 12:02
Tazatel: mirij

Znění dotazu: Dobrý den,

existuje v ČR nějaká internetová/IP televize, která by umožňovala nahrávání nebo stažení nahraných pořadů na můj LOKÁLNÍ disk (tedy ne pouze na jejich vzdálený server)??

Omlouvám se, že dotaz je v sekci DVB-C, ale pro net televizi tady není speciální sekce.
KamilZ (10277)|13.4.2016 13:52
To je moc obecný dotaz. Co myslíš IP televizí? Poskytovatele standardních kanálů (ČT1, ČT2, Nova, ...) jako třeba O2TV, nebo speciální "internetové TV" typu stream.cz?
mirij (0)|13.4.2016 14:07
Myslím poskytovatele televizních kanálů jako třeba Čt1, Nova, Prima... Tedy služby jako O2TV (ne stream.cz).
Ivo Mašek (10205)|13.4.2016 19:42
Nahrávání na svůj externí HDD je problematické. Pokud bude mít IPTV set-top-box mimo jiných i výstup komponentní, tak by to mělo jít přez něj. Pokud nebude mít STB ochranu HDCP (což ale mají snad všechny), jde nahrávat i z HDMI výstupu.
Co se týče IPTV, tak se vesměs jedná o lokální poskytovatele, jejichž přijímací zařízení se může lišit. Takže, pokud jseš např. v Chomutově, tak máš možnost tamního poskytovatele IPTV, ovšem už vůbec nemáš možnost mít poskytovatele např. z Mostu, který je kousek od Chomutova. Technicky je to nemožné, prakticky neproveditelné. Jseš prostě odkázán na toho poskytovatele, který službu IPTV poskytuje v tvém bydlišti. Nemáš žádný výběr.
Výjimku tvoří O2, který je defacto celostátní (něco jako v rámci DVB-C je to UPC)
mirij (0)|13.4.2016 20:04
A co ty celostátní jako je O2TV? Dá se nějak nahrát na lokální disk vysílaný pořad? A je mimo O2TV celostátně ještě někdo jiný u koho by to šlo?
Ivo Mašek (10205)|13.4.2016 20:27
IPTV jenom O2. Problém s nahráváním stejný, jako u všech ostatních.
Když tak mrkni do sekce IPTV tady na TVFreaku, jsou tam popsány nějaké nápady, ale je to vlastně stram přes PC prostřednictvím VLC playeru
mirij (0)|13.4.2016 21:30
Píšete "je to vlastně stream přes PC prostřednictvím VLC playeru" - ve VLC playeru na PC by to přece šlo zachytávat. Ale je to opravdu tak snadné a jakým způsobem? Když se zaregistruji na O2TV tak mám možnost sledovat jejich vysílání na PC v internetovém prohlížeči. Technologie je ale tuším podobná jako u HBO GO, které lze také sledovat v internetovém prohlížeči. Přehrávání v prohlížeči tuším zajišťuje technologie Silverlight od Microsoftu. Takto přehrávané video v prohlížeči, co vím, prý ale nelze nijak zachytávat.

V té sekci IPTV je o něco více rozvedeno to co jste tady již zmínil, tedy přes HDMI (které je ale chráněno pomocí HDCP) a nebo z komponentního výstupu - obojí pro mne velmi komplikované.

Nejvím by mi vyhovovalo nahrávání z celostátního O2TV.